🍒Черешката на тортата🍒 - Сезон 16 (Tема 5)

  • 91 570
  • 1 870
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 28 591
Това мило дете сготви по добре от снощната рошла, браво! Че и много повече като количество... което не е най важното, но евала на труда ѝ.

# 46
  • Мнения: 3 855
Браво на Боряна, много мило и скромно момиче. Постара се, без претенции и нещата се получиха много добре.
На фона на всички тия измислени “кукли-силиконки”, Боряна е свеж въздух на нормалност!

# 47
  • Мнения: 6 473
Хубаво дете, красиво и умно. Сготви с желание.
Питка, киш и десерт с тесто в една вечеря е твърде много. Порциите основно бяха огромни. Платото мезета беше излишно. Но пък атмосфера и настроение - страхотни. Браво на Боряна.

# 48
  • Мнения: 15 243
Хареса ми детенце, справи се чудесно.
Явно имаше желание да се чувства изобилие.

# 49
  • София
  • Мнения: 2 330
Браво на детето! Много добре се справи ♥. А погачата… 😋. И киша, и чийз кейка. За месото не съм сигурна как стана, но всичко беше добре и имаше много настроение.
И не е толкова тестено - кишът е само кора бутер-тесто, а чийз кейкът е по-малко тестен от торта с три блата 😉.
А Ковачев е…

Тарталета, какъв е този испански стабилизатор, знаеш ли?

Последна редакция: ср, 22 дек 2021, 22:03 от almadji

# 50
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 440
Ето този и този съм купувала за една приятелка. Не съм ги ползвала и не мога да дам отзив.

Ето това е съдържанието - едното е модифицирано нишесте.

Последна редакция: ср, 22 дек 2021, 22:26 от colibri

# 51
  • Мнения: 35 129
Аз веднъж съм ползвала такъв. Сметаната стана неприятно твърда.
Много ми хареса тениската на Боряна.
А червенокоска си вързала косата, все едно са я намазали за боядисване на косата Simple Smile

# 52
  • София
  • Мнения: 4 429


Черешката на тортата (22.12.2021)
Сезон 16 Епизод 63






















# 53
  • Мнения: 14 646
Пак изпуснах пазара.Като цяло нямам никакви забележки към младата шампионка.Желанието е най-важно.Каквото си беше решила,си го изпълни.С този ентусиазъм и трудолюбие,при желание,тепърва ще покори и кулинарните върхове.Браво Боряна! Flowers Cherry Blossom

# 54
  • Мнения: 460
Браво на Боряна, справи се чудесно!

За погачата, обаче мисля, че някой й помогна, извън кадър, да я направи толкова добре... За първи път месене, абсурд е да направи такова хомогенно тесто и да го разточи добре.
От собствен опит го казвам, аз докато се научих да оформям гладко тесто и да го разточвам на тънко доста зор видях😆

За бонфилето не се чуха отзиви, според мен не беше много добро, то също е трудно за изпълнение да не остане дървено!

# 55
  • Мнения: 35 129
Малко сУрво ми се стори месото.
Постара се. Само не е измислен добре тоя апартамент- влизаш, закачаш си дрехите и почваш да готвиш и после чанта, яке, всичко ти мирише на манджурляк.

# 56
  • Мнения: 14 646
Аз бих си крила дрехите и чантата в др.стая.Не мога да понасям да се разнася миризма на манджа.Случвало се е някой да мирише в гр.транспорт и съм сигурна,че работи в кухня.Масово новото строителство е така.И тясно,нявсякъде тясно.То няма място и за врати.Има и изключение,но и цените съвсем скачат.Не знам как се гледат деца в тези кутийки.

# 57
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Не гледам Черешката по принцип, но сега е суша откъм риалитита, та нямам избор.
Хареса ми как се представи Боряна, но и аз смятам, че за погачата някой й е помагал. Не одобрявам това масово раздаване на 10 точки от куртоазия, но Любомир в случая го прави хадно точкуването с 9 точки трета вечер подред. А, да го видим като е толкова претенциозен какво ще направи, макар да съм убедена, че другите ще му дадат 10 и той ще спечели. Сигурно за това го и прави, но не ми харесва.

# 58
  • Мнения: 3 855
Любомир вчера даде 10 точки, така че не му е 3-та вечер да дава 9. Явно си избира Simple Smile

# 59
  • Sunshine state
  • Мнения: 12 103
Ейй, ама и аз. Ами тогава не му се сърдя пък. 😁

Общи условия

Активация на акаунт