Помогнете - пак за буденето нощем!

  • 2 864
  • 59
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 233
При нас този проблем с не-спането се появи от известв овреме. Мислех, че е от зъбите, но май не е само от тях. Просто детето си спи неспокойно. А досега спеше като пън....какв ой стана не знам. Но освен нощното реване ние имам проблеми и с приспиването през деня - като й се доспи започва да реве. Сякаш я е страх да заспива. Пробвам всякък - на ръце, в леглото й сама, в леглото й и аз до нея, на спалнята - все си реве. Накрая като се умори от рев заспива. Но спи по около 40 мин максимум. Дано по-бързо да преминава тоя период.

# 16
  • Добрич
  • Мнения: 958
И аз ще се включа към неспящите и неспокойно спящите  Sad Откакто се е родил, е такъв. Все още не съм открила причината за това неспокойствие, но свикнах. То какво ли и да направя. Цяла нощ ставам и лягам - отдавна спрях да броя по колко пъти. И ние сме с биберон и понякога спи по цяла вечер с него. Ако му го издърпам от устата, го слагам близо до мен - да ми е под ръка, ако потрябва. Иначе си го намира и си го взема сам. И при нас го вземам - но в последно време и това не помага. 
Просто трябва да мине този период, който е различен при различните деца. Все някой ден ще започнат да спят - трябва търпение  Simple Smile

# 17
  • На небето
  • Мнения: 5 530
princesasylvia и аз ходих на лекар и мойта лакарка каза, че било нормално имало по неспокойни деца. Тя ми каза, че и нейния син бил така, щяло да отмине. И аз като теб си мислех, че няма да издържа до 3-тата му годинка, когато Давид беше във вашата възраст, но я ме виж... още съм жива...  Laughing

# 18
  • Варна
  • Мнения: 737
И ние се будим поне 3-4 пъти на нощ, но Били не иска биба, а цици  breastfeeding, т.е. ползва мен за биберон!
А като му никнат зъби, няма спасение - понякога става и по 10 пъти на нощ. Той спи при нас, тъй като не заспива, докато не види, че съм до него и не зарови пръсти в косата ми. И аз мисля, че единственото решение е търпението...
Гери, щом се чувстваш на ръба на силите си и не кърмиш малчо, помоли някой друг да спи с него няколко нощи, колкото да се починеш и да си по-сигурна в това, което ще предприемеш.

# 19
  • Мнения: 1 432
Само се записвам в отобра на зомбитата Mr. Green.Не виждам смисъл да обяснявам как  е при нас,вие сте го написали ooooh! ooooh!

# 20
  • Мнения: 295
Същият проблем до към 5 месеца спеше спокойно /сега сме на 8мес./ , а сега има нощи ставам 1 път, но има нощи по 5-6 пъти.Сега ни растат зъбки може и от това да е, но четах че на някои бебета им е трудно сами да преминат в друга фаза на съня /от дълбок в по лек и т.н./.Отгоре на това от 1месец го преместихме в детската му стая, и ставането стана кошмар.Някой отдилил ли си е бебето на тази възраст?

# 21
  • Мнения: 751
направо ме отчахте! Tiredпри нас започна от 20-на дни и е само по веднъш!а сега разбирам че до 3 години #Shockedне ми се мисли..................

# 22
  • Мнения: 595
Гери и до сега се буди поне 2 пъти нощем-Да пие вода,сок или да пиша а е на 2г 9м Sad

# 23
  • София
  • Мнения: 700
И ние сме в отбора  Sad. От както стана на 6 месеца до преди две седмици Калоян се будеше между 6 и 10 пъти и на мен ми беше най-лесно да му давам цица. Спеше си максимум 2 часа в неговото легло и после го взимах при нас, за да ми е по-лесно. И аз ходя на работа и ходех като сомнамбул докато преди две седмици се разболях и имах хрема. Тогава майка ми го взе да спи при нея, за да не го заразя. Първите две нощи се буди пак много както при мен, а после значително намалихме буденията до 2-3, което си е направо революция. И от тогава категорично спрях да го кърмя през нощта, а от 2 дни и сутрин. Тази сутрин промрънка само в 5.45 и си поспа до 6.40. Чак не смея да се похваля и не мога да го повярвам. Дано да запазим тази тенденция Praynig .

# 24
  • Мнения: 689
И аз само да се запиша. При нас положението е същото, ходя на работа като зомби, вечер съм сомнамбул, таткото го няма за да ме сменя от време на време и така си живеем с диването.
Чакам да дойде третата година и се надявам да се наспя.

# 25
  • Мнения: 2 427
Здравейте мацки,един съвет от мен,който успее да го приложи ще има наистина прекрасни нощи в които у вас ще се спи най-накрая човешки!
Причината че сте на това дередже е в неправилното хранене.Ако бебето и детето се събуждат през ноща-причината във вас.Най-важното за едно бебе и дете е да се храни добре.Т.е. да си изяжда нужното количество мляко по време на храненето.За това е нужно детето да има режим.Всички деца без режим се събуждат през ноща,а освен това не се хранят правилно.Доста съм чела в този форум оплаквания на мами,досега не съм писала щото и да пиша и да не пиша -все тая,никой не всема в предвид думите ми,всеки си први това което си иска,най много да станеш лиценеприятен че си си позволил да дадеш тон.Бебе плаче-реакцията на мамата е так цицата в устата(или бутилката с млякото).Какво се получава,детето яде непрекъснато,но никога не е сито защото винаги яде по малко.Но често!(Аз и затова веднъж бях писала в друга тема че кантарчетата са нещо много полезно за една майка,особено в самото начало,ама ме изядоха жива с това мое кантарче.Детето трябвало да се храни природо съобразно,когато му се доядяло и колкото му се ядяло и други подобни.)
Само че не е така.Вие не се храните през ноща,нали?Не спите на една ръка от хладилника,така че да си гризвате сиренце в 3часа.Защото ако го правехте,ако бяхте свикнали от малки така,със сигурнощ щяхте и до сега да го правте.Просто биологичният ви часовник ще бъде настроен така че да ви събужда за лека среднощна закуска.
Стомаха е орган който трябва да има както работен ритъм,така и момент на почивка.Вечер е добре да почива(знаете за метаболизма и тем подобни ала бала).В крайна сметка не е перпето мобиле че да работи нон стоп.
Не хранете през ноща!Ако бебе се събуди и плаче,дайте водичка,дайте биба,опитайте се да промените позицията в която лежи,но не го хранете.Тук се изискват наистина здрави нерви,защото когато е свикнало веднъж да се буди за да бъде хранено,ще мине малко време докато свикне да разбира ,че нощната му порция е прекъсната.До седмица,ако сте достатъчно търпеливи ще имате положителен резултат на лице.
Дъщеря ми не се е будила през ноща.Никога не съм я хранила през ноща.Ако се събудеше и промънкаше не и се даваше моментално да яде,пробвахме да пийнем водичка,давах и залъгалката,премествах я леко така че да сменя предишното положение на тялото и то си запиваше до 6 сутринта(в по-голяма част от времето се налагаше да я будя за да я краня ,защото ако не го правех ставаше в 9).Направете опит с вас самите-овъртете се в едно одеало,така че да нямате възможност да се движите свободно.Опитайте да стоите неподвижни лежейки в една поза за примерно час.Това става и с новородените бебета,които не са способни да се преместят сами,усещат дискомфорт,почват да плачат,(само че с тази разлика че на тях им се налага да стоят така не час а цяла нощ!).Майката ги взема ,защото е решила че са гладни,бебето преместено от първоначалната си неудобна позиция спира да плаче и тя решава че то е било гладно.Повечето майки свързват плача на бебето с глад.Не е така,плача е сигнал за някакъв дискомфорт,не само на нужда.Възможно е да му стиска памперса,да не му е удобна позицията в която лежи,да е мокро,да му обива някой ръб на дрехата,да го дразни етикет на бельо...но майката автоматично храни,когато чуе бебето да плаче. Новородено бебе трябва да яде 6 пъти дневно през 3 часа.Ни повече ,ни по-малко.6-9-12-15-18-21-00,примерно е идеален бебешки режим за хранене.+- половин час 40 мин не е фатално.Стига да се спазват рамките все пак на режима.Ако бебе не яло добре в 6 не се кахърете в 9 ще си хапне толкова колкот иска.В интервала м-у двете хранения не хранете,дайте вода,забаламосвайте,така че когато стане 9,9 без нещо да изяде нормалното полагащо му се количество мляко. Ако го нахраните м-у 6 и 9 в девет ще цокне малко,ще му писне или ще се засити и в 10.30 сте започне да плаче,няма да успэ да дочака 12 защото няма да си е изяло полагаемото количество и така в омагёсан кръг до през ноща.

# 26
  • Мнения: 1 058
Моето дете винаги е било със стриктен режим на ядене и е изяждало необходимото количество за възрастта, но откакто започнаха да растат зъбите той плаче и се буди през ноща. Също така мисля , че децата плачат и от впечатленията си през деня. Когато мъничето порасне ще започне да спи по-спокойно.

# 27
  • Мнения: 2 427
Да,права си Ради,никненето на зъби е неприятен период за детето Confused.Болките и дразненето наистина могат да нарушат добрият сън на бебето.Но това все пак е инцидентно,не непрекъснато явление.Нормално е по време на зъбки беби да не спи комфортно,същото се получава и когато са болнички(температури,кашлици,запушено носле) Sad,но е нормално бебе извън тези екстремни състояния да спи добре през ноща а не да се буди или бодърства Peace.Аз имах една позната ,която ставше всяка нощ в 3 и си лягаше в 6 часа,защото бебето по това време се наспиваше и започваше да играе.Това започна когато беше някъде около 6 месечно и продължи до 3 годишна възраст #Crazy.Детето обаче през деня беше кисело като морков Crazy.Естествено щото беше недоспало,изморено и изнервено.Нощният сън не може да се компенсира по никакъв начин с дневния,затова бебетата трябва да спят ако родителите им искат да имат здрави и щастливи дечица.Не е въпроса в жертването на нощният сън в името на детето,защото има мами които казват "заради детето си ако трябва няма и да спя".Проблема е ,че в този случай освен че жертването на собствения си сън мамата вместо да прави нещо добро ,по-скоро вреди на детето.Затова за да добре самото бебе понякога се иска от родителите да стиснат зъби и да променят нещата.В името на доброто за техните деца. Peace

# 28
  • Мнения: 3 092
amymommy не пиша за да те изям жива с парцалите както ти казваш Grinning а за да кажа и аз нещо -аз съм хранена със строг 3 часов режим и до навършването на една годинка съм побърквала нашите то е било рев , то чудо #Crazyне знам майка ми как е оцеляла Sad
Моя приятелка кърми детето си на поискване и малката кукла си има чудесен сън.Спи от 10 до 5 или 6 часа .Познавам и други две майки с режим , чийто деца не се будят, така че не мога да кажа къде е истината - в детето ли , в нервната система ли  newsm78 Аз съм с щерка , която се буди често .С баща и я гледаме сами и не спя никак.На границата на нервно изтощение съм и бих приемала съвети , бих изчела мнения , така че ще следя темата с интерес. Peace

# 29
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
Все едно за мен си писала. Същата работа сме. От както се е родил не е спал една нощ спокойно. Първо колики, после зъби... И аз съм на тоя хал с бибероната, само дето след няколко ставания го взимам при мен да спи. Храни се разнообразно и по едно и също време на деня, така че не свързвам неспокойния сън с храната. По някога става и си играе и откарваме по 2 часа будни, но напоследък не е правил така. Нито педито, нито никой има обяснение за неспането ни. Скоро ще го отделям сам в стая, но не знам дали това ще помогне. Иначе ни предписаха един билков сироп - Калма бейби. Подпомага храносмилането и спокойния сън. Давах го две седмици и ефект нямаше и го спрях. Чакам да порастне и да премине.

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 18:50 от Drina

Общи условия

Активация на акаунт