Рекламите - как действат на децата ни?

  • 1 873
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 676
Мисля, че с напредването на възрастта все по-малко ще гледат на рекламите като на песнички, но лошото е, че те по някакъв начин ги възпитават. И аз съм много възмутена от рекламата с панираните продукти, с убийство заради вафли!!!... Или пък правиш кариера, защото ходиш след колегите си и после пращаш снимки на шефа зад гърба им...
А не мислите ли, че рекламите възпитават децата в някакво консуматорство като модел на поведение изобщо???

# 16
Почнат ли рекламите, изключваме звука! Simple Smile Не виждам смисъл децата ми да наизустяват глупави фрази. Синът ми вече си знае и сам натиска копчето на дистанционното "mute".

# 17
  • София
  • Мнения: 2 040
Брутално и глупаво!  Close
И аз съм възмутена от новата реклама на вафли "Споко" -  удавиха момичето за 2 вафли и текста накрая "...забрави за дъното" Shocked  Чудя се кой болен мозък е измислил това!
Ами рекламата на Спрайт - багер прегазва човек, и чак със звук като на разпльокана хлебарка...бррр Нито е смешно, нито е оригинално.
Вярно че така ми се набиват в главата и ги запомням, ама точно заради това няма да си купя тези продукти.НО на детето как да му го обясниш и как ще го разбере.
На филмите им слагат кръгчета/квадратчета и т.н за родителски контрол, скоро и на рекламите.

# 18
  • Мнения: 6 461
Само докато чуят музиката  с която е съпроводена дадената реклама .....  Shockedоставят всичко и се втурват към телевизора кой през глава ,кой през крака........чудо не виждано... tv

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
аз пък изобщо не откривам възпитателна роля в рекламите. децата ми гледат на тях като на измислица, игра, добре/зле измислено забавление.... не и като пример за подражание.

обяснила съм, че рекламата няма отношение към качеството на продукта, а само към бюджета на онези, които го продават. и не е задължително всичко в рекламата да е истина. да, понякога заедно купуваме и опитваме рекламиран продукт, но с идеята да опитаме нещо ново, а не защото сме силно повлияни от рекламата. после преценяваме дали си струва и занапред да ползваме продукта.

# 20
  • Мнения: 1 364
Алекс също харесва рекламите, но не ги копира. Понякога като види нещо за ядене иска да й купя.

# 21
  • Мнения: 311
Брутално и глупаво!  Close
И аз съм възмутена от новата реклама на вафли "Споко" -  удавиха момичето за 2 вафли и текста накрая "...забрави за дъното" Shocked  Чудя се кой болен мозък е измислил това!
Ами рекламата на Спрайт - багер прегазва човек, и чак със звук като на разпльокана хлебарка...бррр Нито е смешно, нито е оригинално.Вярно че така ми се набиват в главата и ги запомням, ама точно заради това няма да си купя тези продукти.НО на детето как да му го обясниш и как ще го разбере.
На филмите им слагат кръгчета/квадратчета и т.н за родителски контрол, скоро и на рекламите.


Тази реклама на Спрайт е меко казана странна, а идеята, че "чуждото нещастие те забавлява" е абсолютно идиотска! Що за мозък може да роди подобно нещо?!  Close не правя обобщения, но благодарение на подобни "поучителни" умотворения децата са бездушни и агресивни.

# 22
  • Мнения: 1 632
май няма деца които да не харесват рекламите.за сега няма как да обесня,че не всички реклами са подходящи,но определено са им доста интересни всички!

# 23
  • Мнения: 448
Не мога да обясня на детето си, че това са измислици, налага ми се дори да го закачам, търкалям и какво ли не по време на "неподходящите". А да не говорим, че рекламата на "Споко" направо "бледнее" пред тази на "Кръстникът"-1, усилено въртяна предната седмица по всяко време на денонощието. Подбраните кадри бяха меко казано неприятни.

# 24
  • Кори Селести
  • Мнения: 5 538
идеята, че "чуждото нещастие те забавлява" е абсолютно идиотска!

Абсолютна истина е, че хората се забавляват с чуждото нещастие.
Първият пример, който ми хрумва са филмите на Чарли Чаплин.

Другата абсолютна истина е, че почти всички реклами са безумни.
Аз съм фен на серията на Спрайт обаче:)

# 25
  • Мнения: 5 362
Рали е като хипнотизирана по време на реклами. Чува ги от съседната стая и веднага отива пред телевизора. Нито мърда, нито нищо. Дори се сърди ако някой е застанал пред ТВ и и пречи да гледа. Като свършат, си тръгва и се заиграва с друго. По телевизията друго освен реклами не гледа.
И ние сме така.
Но мен страшно ме притеснява една реклама,която всъщност си е много хубава,но Калина не я разбира и се получава обратен ефект.Говоря за рекламата против насилието на деца,където едно момиченце се кара на мечето си и го удря.Винаги след тази реклама започва да си бие играчките и да ги хвърля по земята като им вика нещо,все едно им се кара.Абе с две думи-копира точно.Как да й обясня,че това е реклама за съвсем други взаимоотношения,а не за бой?!?

# 26
  • Мнения: 11 607
Всички деца явно са хипнотизирани от рекламите.... Промиване на мозъците  - моето мнение за статистиката!

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Просто не пускам телевизия.
Самуил е гледал реклами само в чужди къщи, където не е удобно да спра телевизора. Скоро ми изнесе лекция, че рекламите лъжели и карали хората да си купуват глупави неща, от които нямат нужда.  Laughing Предполагам, рекламите за играчки не ги включва в сметката.  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 155
Хипнотизиращо като бяха по-малки, сега просто не им обръщат внимание.

# 29
  • Мнения: 1 006
Ужасно е това с рекламите...
Вариантите са или да не гледаме въобще тв, което е принципно невъзможно в нашата къща, или да спирам звука, докато траят те....ама как да ги уцелвам newsm78
Представям си как започва мелодията ан някоя реклама, а ние двете с Калина се блъскаме коя да стигне първа ред тв-то #Crazy
Нея определено я е страх от заставката за предстоящото излъчване на Батман по Нова, започва да отстъпва назад, идва да се гушка и е почти готова да ревне при вида на Дж. Никълсън с нарисуваната уста Cry
А тази с мечето и детето, което го бие - видимо я притеснява, ококорва си очите и изглежда също уплашена. НЕ съм я видяла да повтаря действията на детето. Засега Peace Но тази картина и подобни действия не е виждала никъде досега - не е ставала свидетел на подобни действия и може би затова са й странни и неразбираеми.

Аз я уча да си гушка играчките, да ги гали и целува.

Общи условия

Активация на акаунт