Боен клуб

  • 1 255
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
А за хоумскулинг-а да сте чували?
В тия "училища" не се получават знания, а се научават децата на разни "чалъми" - още ли не сте го разбрали или се правите, че не го виждате?

Това пък е меко казано несериозно. Колко от хората в България могат да си позволят частен учител за децата и то по всички предмети.
А има и друго - не училището е ударило момичето, а друго дете.......съответно не е проблемът в училището, проблемът е във възпитанието на децата, проблемът е и в родителите, които просто нямат време за децата си, проблемът е в цялото общество.....

Как да не е проблемът в училището - момичето е ударено ПО ВРЕМЕ НА ЧАС!!! Не в междучасие, не преди или след училище, не в махалата - ударена е в часа по английски език. Но явно за теб е нормално в час една част да слушат урока, друга - да играят карти, а трета - да ритат топка (в класната стая)...

# 16
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
http://www.monitor.bg/article?sid=&aid=100514&cid=20&eid=889

Цитат
Скуката в някои часове също била причина за лошата дисциплина. "Миналата година не познавахме учителите и не се държахме така, но сега вече знаем кой какъв е", разказаха още момчетата.

За какво повече да си говорим ....
Насилие е имало и преди има и сега. Навремето също си пукахме главите ...
Обаче винаги сме имали респект от учителите ... Защото имаше учители. Сега има само "учителстващи" с малки изключения тук там.  Twisted Evil Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 306
аз също искам да изкажа мнение.учителка съм и съм наясно с агресията,но ние учителите не ги учим да се бият и нараняват.ако едно дете е агресивно то не се дължи на нас или на средата в училище,а на средата у дома.гледането на филми с агресия,убийства и с какво ли още не също допринася за тази агресия.ние родителите сме отговорни за това,ние сме тези,които трябва да отделяме повече време на децата си.много често ги пренебрегваме забързани бързайки да сготвим,почистим,изперем,но забравяме,че тази работа може да почака,но децата-не.така те може би се принуждават да споделят страховете си навън някъде с някого,който може да не се окаже подходящия човек и.....трябва да обичаме децата си,да разговаряме с тях,и при най-малка проява на агресия да се замислим и да потърсим причината.господ да ги пази и закриля,а ние родителите да се грижим за тях и да им помагаме като бъдем добри,за да бъдат и те.нали от нас се учат???                       

учители има и сега,но не всички родители учат децата си да уважават тези учители!!!!!!!

# 18
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
учители има и сега,но не всички родители учат децата си да уважават тези учители!!!!!!!

хахаха
С риск да изляза от темата, но ме накара да се смея с глас Wink
Ами кажи го на дъщеря ми Wink и после ми обясни как да накарам детето си да уважава "Учителя по ....", който, както казва тя "...мирише на бъчва" или друга "учителка по ...", която си подсказва с пищоФче и " ... не си знае урока".
Как да се уважават учители, които влизат в час, само за да им върви стажа и заплатата .. ? М?
Че я има и другата крайност - да. Но средностатистическите деца имат уважението на учителите, до момента, в който те самите не си подлеят вода по един или друг начин.
Айде, няма да влизам в тази полемика повече, щото сме я дъвкали до припадъци ...
 Peace

# 19
  • Sf
  • Мнения: 808
Всичко идва от възпитанието вкъщи! И от финансивото изражение в училището, дали има необходимите условия за учене и работа. Как да се чустваш уютно и като ученик и като преподавател в едно училище, където ремонт се е правил преди 15 години и тоалетните са в същото окаяно състояние, както когато вие бяхте ученици в това училище. Макар преди 20 години и учителите, учениците и всички работещи в едно училище да бяха различни...

Времето е различно, насилието навлезе толкова много в живота ни...

Надали обаче в една езикова или математическа гимназия, руско училище или друго учебно заведение с традиции ще бъде позволено да се направи подобно нещо... Извинявайте, но спортните училища са си били винаги с недотам добра репутация...

И все пак всичко започва от домашното възпитание. Независимо модерно или не, дъщеря ви не би правила свирки в голямото междучасие или синът ви не би строшил стол в главата на съученик...

# 20
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Я и тука да си напиша мнението по въпроса......камери  трябва да се монтират в кабинетите и коридорите.......така ще се знае кой е наилника и родителите могат да го видят винаги ...и кой на кого плеснал шамар и как се отнасят учителите с децата и децата с учителите.......

# 21
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
secretgarden, това с камерите е много хубаво. А идеята е реализирана в училището на сина ми. Има камери в коридорите и отвън пред главния вход. Класната му ми се хвали, че дисциплината на учащите се е много добра и има спокойствие. Освен камерите има и телефон, на които всеки родител може да се обади и да получи информация за отсъствия, оценки и поведение на детето си за деня(нещо като автомат с номер за всеки ученик). Сега правят и сайт с електронни дневници и родителите и от там ще могат да се осведомяват. Сега ми щукна идея да им кажа да пуснат и камерите в сайта. Сега топката е у нас - родителите, ако и вкъщи контролът е на ниво - всичко ще е наред.
Но такива случаи стават(според мен) само заради безконтролността на родители и директори.

Общи условия

Активация на акаунт