Гордеете ли се, че сте българи или ви е срам?

  • 5 939
  • 157
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 860
 Опция 3

# 61
  • Там,където се събуждам щастлива.
  • Мнения: 8 967
Да, много се гордея. Всяка нация има своите положителни и отрицателни черти, но малко са онези, които като заложба имат толкова прекрасни. За съжаление, култивацията играе голяма роля и именно крайният продукт накрая кара някои хора да се срамуват, че сме такива или онакива. Все пак семенцето е най-важно и се надявам да успеем да го съхраним.

Гордея се, защото съм това, което съм благодарение на културата и възпитанието, което съм получила от българска майка. Гордея се, защото сме талантлив народ и можем много.
Миналата седмица се срещнах с 2 момичета българки, които са на разменни начала тук и искрицата в очите им ме накара да се почувствам отново горда. 

В последно време много ме тъпка и държавата и хората в нея и въпреки това гордостта си остава.

# 62
  • Мнения: 2 242
 bg всичко българско и родно любя, тача и милея  bg
и съм убеден националист не само на думи   Flutter Mr. Green

# 63
  • Мнения: 661
Дали се гордея или не това няма да промени факта, че съм българка. Така че по- добре е да се гордея! Wink

# 64
  • O.A.E./ Пазарджик
  • Мнения: 2 477
писах гордея се, въпреки че е малко силно казано. не се тупам в гърдите, нито живея с мисълта, че всичко българско е най-хубаво.
българка съм си и такава ще си умра. макар омъжена и живееща в друга държава и сигурно скоро с друго гражданство.

# 65
  • Мнения: 5 622

 Гордея се. До някъде..... И все пак не ми се ще да живея в България.

# 66
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Като цяло се гордея, и никога не крия от коя държава идвам. Няма да изброявам защо се гордея, защото има много причини.
Но много се срамувам и ядосвам когато се получи някой от следните два варианта (след като кажа, че съм българка):
1. отсрешната страна репликира: "Я, ама то имало и българки със светла кожа и очи!"  Twisted Evil  newsm78
2. като чуе, че съм от България, човека отсреща инстинктивно започва да стиска по-силно чантата си  Embarassed  #2gunfire

...вариант 2. е адски обиден.... Confused

# 67
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Нито се гордея, нито ме е срам.
Не се идентифицирам с държавата.
Нещо такова си мисля и аз. Българка съм по произход и толкова

# 68
  • Мнения: 1 517
Гордея се...
Но някои слоеве на обществото ни осрамват...
Искам да живея в България, но не и този начин на живот...
Срамувам се от някои "байганьовщини" в българското...
Но не се срамувам, че съм българка!!!

опция 3

# 69
  • Мнения: 288
 Гордея се с други неща.Със страната България се гордея, от държавата България се срамувам.
     Последното, от което ме е досрамяло ,е, че позволяваме в селище на 30 км от Бургас  да твърдят:"Тука е турско, ясно ли е?"

# 70
  • Мнения: 1 400
Гордея се с други неща.Със страната България се гордея, от държавата България се срамувам.
     Последното, от което ме е досрамяло ,е, че позволяваме в селище на 30 км от Бургас  да твърдят:"Тука е турско, ясно ли е?"

Абсилутно!
По принцип си обичам страната, настръхвам като чуя каба гайда, тежка родопска песен, видя някоя наша си красота, но има и много неща които ме карат да се изчервявам..

# 71
  • Мнения: 1 212

Извини ме, ама в твоя случай би ме
било срам и затова, че съм неграмотна.
А иначе точки 1, 2, 3, 11, 14, 22 се срещат
и в други общества, не сме открили топлата вода.

 newsm11  Еееее, прощавай ама си много крайна към жената...то ,че има бая грешки - има !
Ама я виж колко много си е направила труда да пише ! Stop
А ти храс - прас  в 2 реда направо прати по дяволите всичките и усилия !!!!
Незнам дали са авторско творчество или са списвани отнякъде, но бая истини има в тези редове....чак да ти се до реве  Cry Cry Cry , ако се съсредоточим върху негативите нашенски.....

Аз лично се гордея че съм българка.....по Вазовата логика , че : ....." Аз съм българче и силна
майка мене е родила ..."
Ето и линк за позабравилите го това творение :http://projectionbeyond.com/wordpress/index.php?p=80&c=1
Дори, само като го чета съм горда....
То е толкоз простичко   bouquet



# 72
  • sofia
  • Мнения: 1 606
Никакви смесени чувства не напират в мен - приемам го като факт.
 

# 73
  • Мнения: 1 212
Дали се гордея или не това няма да промени факта, че съм българка. Така че по- добре е да се гордея! Wink


А, и ето тази логика  ми допада  newsm10

# 74
  • Мнения: 3 423
Аз лично се гордея че съм българка.....по Вазовата логика , че : ....." Аз съм българче и силна
майка мене е родила ..."
Дори, само като го чета съм горда....
То е толкоз простичко   bouquet

Пък по една друга логика (познай чия)
Вазов е хвалипръцко.
Е, нима те кефи един хвалипръцко...
Мен пък не ме изкефи, като на една
граница, казвайки, че България е в
Европа, ме попитаха "ар ю шуър".

Общи условия

Активация на акаунт