Ваяна/Виктория

  • 5 790
  • 82
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 033
Ако трябва да се избира между двете, аз съм за Виктория.
Всички дават предложения за други имена, започващи с буквата "В". Аз не прочетох авторката да търси нови предложения. Иначе, и аз имам предложения.
Ваяна е пълна измислица.

# 16
  • Мнения: 1 378
Гласувах за Виктория. Ваяна не ми харесва. И аз бих предложила Вая. Означава "върба". Има езеро Вая край Бургас. Детето ще празнува имен ден на Цветница/Връбница. Чувала съм, че на гръцки празникът се нарича Вайя Кириаки - т. е. "върбова неделя".

Живо и здраво бебче Ви желая!

# 17
  • Крайбрежен район
  • Мнения: 2 202
Ваяна за пръв път го чувам, но ми харесва. Виктория е най-противното ми име за последните няколко години. Имам предвид масовата му популярност (като че няма други имена на света). Иначе нямам нищо против самото име, но е толкова "дъвкано" и "педъвкано", че за мен губи своя чар, дори значението на името се е превърнало в клише. Не само жени съм срещала с това име, а и градове, улици, кафета, ресторанти, химическо чистене и пр. Не е изключено и Виктория да има в някоя анимация. Smile
Това за масовите имена и натоварването им с чужда енергия също съм го чувала. Има нещо вярно, стига да не приемаш всичко буквално.

Аз лично с В харесвам:
Велина
Василена
Велизара
Велислава
Венелина
Венета
Веселина


Късмет и леко раждане! Flowers Four Leaf Clover

# 18
  • Мнения: 57
Гласувах за Виктория. Ваяна не ми харесва. И аз бих предложила Вая. Означава "върба". Има езеро Вая край Бургас. Детето ще празнува имен ден на Цветница/Връбница. Чувала съм, че на гръцки празникът се нарича Вайя Кириаки - т. е. "върбова неделя".

Живо и здраво бебче Ви желая!

Ние сме от Бургас и Вая винаги го свързвам с езерото.😁

# 19
  • Мнения: 2 757
Виктория - макар и толкова популярно, го предпочитам пред Ваяна.

# 20
  • Мнения: 1 378
Аз не виждам нищо лошо в това, че и езерото е със същото име, във Вашия случай дори напротив - ще има нещо символично.

С буквата "В" има прекрасни имена. Помислете, може да Ви хареса и друго име.

# 21
  • Down south
  • Мнения: 7 691
За първи път виждам името Ваяна. Нещо, като изваяна ли трябва да означава?
Къде е ударението?
За мен, Виктория би било по-добър избор.

# 22
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 920
Смелата Ваяна - анимация на Дисни.

# 23
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Виктория-предпочитам дълги класически имена.
Ваяна не ми харесва,не ми е благозвучно.

# 24
  • Мнения: 14 638
Струва ми се,че и аз не съм чувала Ваяна.Приемам го.Виктория винаги съм го харесвала,колкото и да е популярно.
Харесвам и Ванеса.

# 25
  • Мнения: 5 549
Забелязала съм една тенденция тук във форума през последните години. Винаги, когато името Виктория се състезава в анкета срещу някое друго хубаво име, губи. И коментарите винаги са били нещо от сорта "о, не, само не пак това име, всяко второ момиче вече се казва така". Помня много добре, че имаше потребителка, която сподели, че някога майка й е обмисляла това име за нея и в крайна сметка е безкрайно щастлива, че не се казва така. Grinning На хората явно им е омръзнало и то сериозно. Тук в тази тема случаят за първи път не е такъв и е направо изключение, но съм убедена, че ако Виктория се съревноваваше с някое друго класическо име като например Елена, Магдалена, Вероника, Адриана, Валентина, Моника и т.н. това име щеше да победи, което и да е. Ваяна явно се струва малко екстравагантно и неналожено все още на болшинството, но аз лично познавам няколко малки дечица след нашумяването на анимацията. Което и да изберете, трябва да си го почувствате като вашето име и да ви притегли с нещо. Късмет! Flowers Four Leaf Clover

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 06:26 от АлисаВСтранатаНаЧудесата

# 26
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 287
Ако трябваше да се избира между Виктория и друго класическо име,което не е чак толкова разпространено,като Вероника,Валерия,Валентина,нямаше да избера Виктория.

# 27
  • Мнения: 3 033
На мен пък ми е странно как все по-често хората в стремеж за оригиналност измислят имена, които звучат странно, неприемливо за нашите ширини и се гордеят с този факт.
Аз лично никога няма да дам превес на такива имена като Кайла, Ваяна, Мериям, Дайна, Ава, Ая и подобни пред Ана, Мария, Елена, Катерина...
Бих отхвърлила категорично имена като Бонка, Цонка, Цанка, Стоянка, Богданка, но има други вечни бг имена, които не могат и най-вече не бива да бъдат измествани от подобни недомислици.
Сега ще кажете, че всеки си има вкус. Ако забележа подобен вкус в един родител, аз лично ще си направя извода за интелекта му. Сори!

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 09:24 от Helinor17

# 28
  • Мнения: 12 087
Хелинор, само за Богдана не съм съгласна. Поне на мен ми харесва и не го приравнявам към Цонка, Бонка, Пенка, Иванка и Йорданка.

# 29
  • Мнения: 57
Само да споделя,че името не ми е дошло от анимацията,а чух една жена да вика на детето си в магазина,което се казваше Ваяна.Не знаех,че има такава анимация едва след като прочетох коментарите видях,че е Дисни героиня.Също така не мисля,че това е проблем понеже аз не свързвам името с анимацията.Искаме да я кръстим на баща ми Валентин,но понеже имената Валентина,Валерия,Велина,Вероника,Ванеса,не ни харесват за това се спряхме само на тези две.

Общи условия

Активация на акаунт