Бихте ли говорили с шефа си за увеличение на заплащането ви?

  • 1 100
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Sofia
  • Мнения: 1 263
Аз работя в американска фирма и това е напълно нормално. Ние си искаме увеличения, отпуски и т.н. Доста неща сме си издействали Laughing
 Но при тях това е практиката-никога няма да дойдат и да ти предложат увеличение...може и да го направят, но не се знае до кога ще чакаме
 Това е добре, защото се съобразяват с нашите искания.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Проблемът на повечето шефове и ръководители, че не си оценяват кадрите...

Сещат се чак когато някой от подчинените им реши да напуска....

Ама явно манталитета си казва думата... newsm78

С  влизането в ЕС очакваме промени...  Mr. Green

# 17
  • Мнения: 3 861
Честно казано зависи най вече от ситуацията, ако имам удобна възможност, бих

# 18
  • Sofia
  • Мнения: 488
Да бих говорила макар че наистина трябва да се сещат сами но пък има и поговорка "че едно бебе като не плаче и майка му не му давал ада яде "така че.....

# 19
  • Мнения: 155
Със сигурност. И е толкова неудобен въпрос, колкото и като ви задават следния при постъпване на работа:"Какво възнаграждение очаквате?". Пазар, търсене и предлагане, договаряне на условията и впоследствие анексиране на договора - съвсем адекватен ход за по-добра защита на правата на едната страна по договора.

# 20
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Да, разбира се.

# 21
  • София
  • Мнения: 290
Отговорих с не, защото при нас няма смисъл от това, прекия ми началник не определя това. При нас се решава увеличение и се дава определен бюджет за заплати на всеки отдел и след това се разпределя на отделните служители според стажа във фирмата, поста и т.н. Така се разпределят и премиите.

# 22
  • Дъблин
  • Мнения: 331
Отговорих със "зависи". Случи ми се преди време шефът ми да ми предложи промяна в схемата на заплащане и се наложи да поспорим, за да я направи наистина изгодна за мен, т.е. говорихме за увеличаване. От друга страна, тогава се уговорихме и за преразглеждане в определен момент, но сега не знам как аз да повдигна темата, явно ми липсва увереност във възможностите ми  Confused

Общи условия

Активация на акаунт