Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 43 839
  • 934
  •   3
Отговори
# 60
  • Мнения: 961
Новите колички наистина са супер скъпи, но ако нямаш избор.. Например в нашия асансьор влиза единствено Бъгито, което ново е около 1800 лв. Ние го намерихме втора употреба за 800 лв като ново, без нито една забележка. Освен това се ползва активно всеки ден, вече 2 години ( от предишните собственици още една) и не е мръднало. Количката според мен е доста важна, може да ви спести много неудобства, важно е да лека и маневрена, проходима през разбитите тротоари и високите бордюри, да минава не само в асансьор, а и през касите в магазините, вратите на болници и всякакви други места, където може да се наложи. Имам приятелка с близнаци, която си държеше количката в багажника на колата пред блока, сещате се как се свалят 2 деца до долу и после се вади и разпъва количка от багажника...Аз лично не бих спестила от количка точно.

# 61
  • Мнения: 2 750
Ошетвам къде що има намаления за другите неща. Доста съм извадила от списъка за покупка като маловажни, ако ми потрябват после да ги взема.

От количка, колкото и да го мислих не мога да спестя, най-много да се набутам и после пак да купувам.
И моите доводи са да минава през всякакви врати, лесно да се сгъва и разгъва от багажник. Не предвиждам носене - слинг, раница и т.н атрибути за всякакъв тип излизане, пъхам ги в бъгито и толкова.

За пазаруване на дрехи, почнах с промоциите от ноември, не съм се затрупвала - като начало само по няколко бройки бодита, гледам да разсрочвам напред с размерите щом ми изпадне изгодно. Връхни дрехи съм взела до около 2 години напред, за освидетелстване съм:))),  но  щом видя изгодно го вземам.

# 62
  • София
  • Мнения: 7 498
Бъгито и Монстъра доколкото съм проучвала са еднаква ширина, но и за двете има супер запазени колички втора ръка. Нашата е tfk, по-широка е, но асансьора ни е широк, коридора - също, а на децата им е комфортно. По-тясната количка ще им омалее по-бързо на ширина, особено ако растат по-едрички.

Раници имаме 2 и ги използваме като ходим някъде всички с тати. За парка винаги нося една раница в коша за спешни случаи, ако някоя се разреве безумно и иска гуш.

Бодита и гащеризони и повечето дрешки купувам от Англия с доставка до склад и после спедиторска фирма. Винаги имам един размер напред, но няма смисъл повече, защото децата растат различно. Едното ми момиче е едро и върви с размер за половин година напред, и двете вървят високи.

# 63
  • Мнения: 433
Ние си поръчахме Bugaboo от Англия, демонстрационна от бебешки магазин, заедно със столчета Cybex, доста изгодно излезе. Очакваме я да пристигне тези дни. Ние живеем в къща и за мен беше важно да е удобна, с всички видове кошчета и т.н. Пък и честно да си кажа, много ми хареса. Надявам се да съм направила добър избор, с времето ще разберем Simple Smile

Аз вече влязох в 6-ти месец и накупих разни неща - нови шишета, залъгалки, дрешки поръчах разни. Ще видя и от каката какво ще мога да ползвам, но тя беше зимно бебе и не се припокриват.

Относно шийките - последно моята я мериха 4200мм  и казаха, че е много добре. Надявам се да си остане дълго време така Simple Smile

# 64
  • Мнения: 1 406
В Ст Загора в Галикс, Айко и евентуално Хиполенд могат да се видят на място. За другите градове не знам. Ние минахме с мм през Галикс показаха ми един ТАНК ....гледах, бутнах...ама не се очаровах. В Айко ми казаха с поръчка по каталог и накрая в парка - де що видех майка с близнашка количка ходех да се моля да я огледам, бутна и видя. Е няма по-добър шоурум от градския парк. Така се спрях на бъги. Взехме го още в 5 -тия месец като бях бременна. Молила съм се после и след като родих и бутах моята ( Маунтин бъги)...ей тъй да проверя, да не съм се прецакала. Ми не съм. ,,😜😂😜😂. Доволна съм от него и противно на повечето мнения - не е тясна на децата. До три години я бутах. Други от които останах доволна са Бейби монстър и Бъгабу дънки. Монстъра е почти като бъгито, но на мен лично моята ми е по-удобна. Бъгабу е доста удобна, но една идея по-широка и в нашия асансьор не влиза...
Продавам я, с кошчета за новородено (Маунтин бъги).
С останалите покупки приключих още в 7 месец. Приятелки ми подариха торби ..с всякакви неща. Изпрах, сортирах и...легнах да чакам. Родих в 36 гс....демек края на 8 месец. После видях кое ми е удобно и кое ще ползвам и останалото подарено предадох на други. Имам още няколко излишни покупки, които признавам си се чудя с къв акъл съм ги взела...разни килимчета и възглавници...връзки за биберони...и други съвременни измишльотини, от които установих че нямам нужда, но са търговски трик..пари на вятъра ... Раници имам две. В количката носех минимум една. Носила съм и тандем двамата.

# 65
  • Мнения: 1 727
Ние си поръчахме Bugaboo от Англия, демонстрационна от бебешки магазин, заедно със столчета Cybex, доста изгодно излезе. Очакваме я да пристигне тези дни. Ние живеем в къща и за мен беше важно да е удобна, с всички видове кошчета и т.н. Пък и честно да си кажа, много ми хареса. Надявам се да съм направила добър избор, с времето ще разберем Simple Smile

Аз вече влязох в 6-ти месец и накупих разни неща - нови шишета, залъгалки, дрешки поръчах разни. Ще видя и от каката какво ще мога да ползвам, но тя беше зимно бебе и не се припокриват.

Относно шийките - последно моята я мериха 4200мм  и казаха, че е много добре. Надявам се да си остане дълго време така Simple Smile
Ние сме с bugaboo donkey 3 .Близнаците вече са на 1 година и я ползвам ежедневно на макд.До 5-тия месец бяхме навън по цял ден та съм навъртала ежедневно по 15 км.
Града ни е доста стръмен , но въпреки това не се усеща толкова трудно.Количката е по-лека от единична cybex.
Много маневрена с широки кошчета .

# 66
  • Мнения: 1 674
И моята количка е от Англия. Взех я втора ръка, но беше супер запазена. Дрехи имах от каката, а и купувах много от групите. Все пак те почти не ги носят, като нови са след това.
Ранички имахме две и слинг. Разпределяхме децата по родители, а на вън задължително носех една ако някоя ревне.
Взех шезлонг и люлка от ОЛХ, после ги продадох, доста неща взимах втора ръка, но те се и ползват за кратко. Така или иначе ще имате много голям разход за памперси и АМ, ако не се кърмите, спестете от някъде.

# 67
  • Мнения: 697
Днес прегледах сметките и изпаднах в ужас - 25К за адаптирано мляко и памперси за 3 години ...а толкова много исках още една двойка близнаци .

# 68
  • Мнения: 433
Ние си поръчахме Bugaboo от Англия, демонстрационна от бебешки магазин, заедно със столчета Cybex, доста изгодно излезе. Очакваме я да пристигне тези дни. Ние живеем в къща и за мен беше важно да е удобна, с всички видове кошчета и т.н. Пък и честно да си кажа, много ми хареса. Надявам се да съм направила добър избор, с времето ще разберем Simple Smile

Аз вече влязох в 6-ти месец и накупих разни неща - нови шишета, залъгалки, дрешки поръчах разни. Ще видя и от каката какво ще мога да ползвам, но тя беше зимно бебе и не се припокриват.

Относно шийките - последно моята я мериха 4200мм  и казаха, че е много добре. Надявам се да си остане дълго време така Simple Smile
Ние сме с bugaboo donkey 3 .Близнаците вече са на 1 година и я ползвам ежедневно на макд.До 5-тия месец бяхме навън по цял ден та съм навъртала ежедневно по 15 км.
Града ни е доста стръмен , но въпреки това не се усеща толкова трудно.Количката е по-лека от единична cybex.
Много маневрена с широки кошчета .

Благодаря за отзива, имах нужда! Като я сгъвате събирали се в багажника на нормална кола и остава ли място за друг багаж изобщо?

# 69
  • Мнения: 1 727
Ние си поръчахме Bugaboo от Англия, демонстрационна от бебешки магазин, заедно със столчета Cybex, доста изгодно излезе. Очакваме я да пристигне тези дни. Ние живеем в къща и за мен беше важно да е удобна, с всички видове кошчета и т.н. Пък и честно да си кажа, много ми хареса. Надявам се да съм направила добър избор, с времето ще разберем Simple Smile

Аз вече влязох в 6-ти месец и накупих разни неща - нови шишета, залъгалки, дрешки поръчах разни. Ще видя и от каката какво ще мога да ползвам, но тя беше зимно бебе и не се припокриват.

Относно шийките - последно моята я мериха 4200мм  и казаха, че е много добре. Надявам се да си остане дълго време така Simple Smile
Ние сме с bugaboo donkey 3 .Близнаците вече са на 1 година и я ползвам ежедневно на макд.До 5-тия месец бяхме навън по цял ден та съм навъртала ежедневно по 15 км.
Града ни е доста стръмен , но въпреки това не се усеща толкова трудно.Количката е по-лека от единична cybex.
Много маневрена с широки кошчета .

Благодаря за отзива, имах нужда! Като я сгъвате събирали се в багажника на нормална кола и остава ли място за друг багаж изобщо?

Събирали сме я , проблема идва от кочетата.Те са обемни.Честно казано място за друг багаж не остава много.Ние се принудихме да сменим колата 😂
Известно време слагахме едното кошче (или двете едно в друго)  на предната седалка , а аз се возех между децата , та така освобождавахме място в багажника.
Шасито става единично ( количката се събира и става единична , често я ползвам така като съм с едното дете) и когато се сгъне е все едно на нормална количка.Ако имате още въпроси , насреща съм 🤗

# 70
  • Мнения: 3 015
Бъгабу Донки и ние гледахме, за нашите нужди е неподходяща, защото живеем на място с тесни улички и тротоари, а двете седалки една до друга придават широчина и обем. Ние взехме Силвър Крос за близнаци - кошчетата са едно върху друго. Не виждаш едновременно и двете, трябва да спреш и да погледнеш, но е по-малко обемна и по-маневрена и затова решихме в нейна полза.

# 71
  • Мнения: 433
Скрит текст:
Ние си поръчахме Bugaboo от Англия, демонстрационна от бебешки магазин, заедно със столчета Cybex, доста изгодно излезе. Очакваме я да пристигне тези дни. Ние живеем в къща и за мен беше важно да е удобна, с всички видове кошчета и т.н. Пък и честно да си кажа, много ми хареса. Надявам се да съм направила добър избор, с времето ще разберем Simple Smile

Аз вече влязох в 6-ти месец и накупих разни неща - нови шишета, залъгалки, дрешки поръчах разни. Ще видя и от каката какво ще мога да ползвам, но тя беше зимно бебе и не се припокриват.

Относно шийките - последно моята я мериха 4200мм  и казаха, че е много добре. Надявам се да си остане дълго време така Simple Smile
Ние сме с bugaboo donkey 3 .Близнаците вече са на 1 година и я ползвам ежедневно на макд.До 5-тия месец бяхме навън по цял ден та съм навъртала ежедневно по 15 км.
Града ни е доста стръмен , но въпреки това не се усеща толкова трудно.Количката е по-лека от единична cybex.
Много маневрена с широки кошчета .

Благодаря за отзива, имах нужда! Като я сгъвате събирали се в багажника на нормална кола и остава ли място за друг багаж изобщо?

Събирали сме я , проблема идва от кочетата.Те са обемни.Честно казано място за друг багаж не остава много.Ние се принудихме да сменим колата 😂
Известно време слагахме едното кошче (или двете едно в друго)  на предната седалка , а аз се возех между децата , та така освобождавахме място в багажника.
Шасито става единично ( количката се събира и става единична , често я ползвам така като съм с едното дете) и когато се сгъне е все едно на нормална количка.Ако имате още въпроси , насреща съм 🤗

Решението с предната седалка звучи добре, но ние имаме и кака, на която трябва да търсим място Grinning Когато тръгнем на някъде, тя ще трябва да си е в нейното столче, отзад между бебетата. Само се притеснявам, че аз няма да мога да съм там и да дам я вода, я мляко, биба... Ще пробваме и вариант със 7 седалки, нашата кола позволява, но тогава дали ще има място за количка и багаж, не знам Joy Не мога да си го представя Smile

# 72
  • Мнения: 1 674
Ние сме с комби. Имаме си и кака. Каката плюс близначките са от зад, всеки в собственото си столче. Тръгваме на път във време за спане на близначките, за да имаме поне час и половина спокойни. В багажника влиза количката, една кошара, един куфар. Куфара на каката е там където трябва да са краката на близначките, свободно е за сега. Първото лято бяха на осем месеца и така се занесохме до Вършец от Плевен. Миналото лято на година и половина отидохме до Поморие, като кошара вече нямаше, но носехме две столчета за хранене от тези, който се слагат върху стола. Има варианти.
Каката ни е много разбрана и даваше вода, пееше им, занимаваше ги, та и някой шамар отнасяха 😂 . На дълъг път задължително правим една по-дълга почивка. Миналото лято и на отиване и връщане от морето спряхме в Казанлък, разходихме се из парка, близначките потичаха по площадката, каката успя да се хвърли в единствената локва и да се наложи да я преобличам и така.
Варианти има, само не забравяйте доброто си настроение!

# 73
  • Мнения: 148
Здравейте, имам нужда от помощ. Моля за мнения относно тази количка. Blush

# 74
  • Мнения: 6
Здравейте! Аз също гледах тази марка колички и по-конкретно модела 3 в 1. Търсих мнения, но не открих такива.
Единственото, което успях да разбера е, че евентуално може са се види само в София. И за мен ще е полезно ако някой сподели опита си с тези колички. ☺️

Здравейте, имам нужда от помощ. Моля за мнения относно тази количка. Blush

Общи условия

Активация на акаунт