Ще имам близнаци ! Тема с продължение 38

  • 62 446
  • 934
  •   1
Отговори
# 270
  • Мнения: 4 518
Внимавайте с вит. Д. Една приятелка така пиеше по много и детето ѝ се роди с почти затворена фонтанела. Слушайте ли следящия, а ако не му вярвате, сменяйте веднага без много да му мислите.
И аз бях на много хапчета - утрогестан 3х2, еутирокс, магнезий, Алеракт, вит б, вит Д, но шпа, Билкова кръв, Сорбифер, едно хапче за сърце (профилактично) и сигурно пропускам нещо. Като цяло на 2 часа пиех нещо и едвам ги бях наместила да не си "пречат". До края спрях само но шпа, към 33 седмица бих инжекции за дробчетата на бебетата, към 35 спрях утрогестана, родих края на 36 две здрави бебета, които дишат самостоятелно и просто имаха нужда от време за да натрупат мазнини. Можех още да ги нося, но спряха да растат.
Няма дори да започвам да пиша какви проблеми имах, но като цяло бели кахъри бяха всичките. Носете си бебетата, гушкайте ги, не галете (предизвиква контракции) и почивайте.
После е по-трудно...

# 271
  • Мнения: 710
Ами дозата, която взимам, чета че се дава на бебета. А аз съм с тежък дефицит. Със сигурност ще се консултирам с още един лекар.
Внимавайте с вит. Д. Една приятелка така пиеше по много и детето ѝ се роди с почти затворена фонтанела. Слушайте ли следящия, а ако не му вярвате, сменяйте веднага без много да му мислите.
И аз бях на много хапчета - утрогестан 3х2, еутирокс, магнезий, Алеракт, вит б, вит Д, но шпа, Билкова кръв, Сорбифер, едно хапче за сърце (профилактично) и сигурно пропускам нещо. Като цяло на 2 часа пиех нещо и едвам ги бях наместила да не си "пречат". До края спрях само но шпа, към 33 седмица бих инжекции за дробчетата на бебетата, към 35 спрях утрогестана, родих края на 36 две здрави бебета, които дишат самостоятелно и просто имаха нужда от време за да натрупат мазнини. Можех още да ги нося, но спряха да растат.
Няма дори да започвам да пиша какви проблеми имах, но като цяло бели кахъри бяха всичките. Носете си бебетата, гушкайте ги, не галете (предизвиква контракции) и почивайте.
После е по-трудно...

# 272
  • Мнения: 248
Внимавайте с вит. Д. Една приятелка така пиеше по много и детето ѝ се роди с почти затворена фонтанела. Слушайте ли следящия, а ако не му вярвате, сменяйте веднага без много да му мислите.


Много благодаря за споделеното!
 Аз заради това ще си направя контролни, месец и половина ще съм ги пила. Като цяло предимно лежа, в къщи ММ е поел домакинство, аз готвя нещо на бързо. Много се пазя. Аз съм със смесени чувства към моя следящ, но казват че е много добър.

# 273
  • София
  • Мнения: 8 220
Относно вит. Д - Бебетата ми пият по 3 капки Вигантол (1200IU). Аз, когато бях в дефицит, пиех по 10 (4000IU) на ден, с контролно изследване на всеки 3-4 седмици. Отне ми около половин година да докарам нормално ниво, още преди да забременея. По време на бременността взимах по 5-6 капки на ден.

Тео, купувам от George, Next и Amazon UK с доставка до Англия, през спедиторска фирма GGBG.bg.

Последна редакция: сб, 12 мар 2022, 21:01 от delisardeli

# 274
  • Мнения: 14
Цитат на: harlequinN link=topic=1398149.msg44431501#msg44431501 daрte=1646985562
Здравейте! Някой може ли да ми каже колко струва Пренатест за близнаци?
Аз правих в Св. МАРИНА (Варна ) в генетичната лаборатория. 150лв се плаща в болницата 99 долара в сайта Invitae.  Изпраща се в Сан Франциско, САЩ .
изследваха Даун, Едуардс, Патау.
Може да кажат също дали е ДНК-то има мъжка хрозмозома т.е ако няма са две момичета, ако има са или момче и момиче или две момчета.
https://www.invitae.com/en
Ако ви интересува и не сте от Варна мога да ви дам телефон на лабораторията и да питате как стои въпроса за други градове.
Ние нямахме възможност да платим близо 2000лв...за популярните тестове които се правят.
Благодаря за отговора! Аз все още не съм убедена, че искам да го направя, ще се консултирам с АГ. И на мен ми идват множко 2000 лв като се има предвид, че на този етап ми се очертават повече разходи, защото бебчетата са две. Ако се налага, ще ги дам, естествено, но ги нямам в излишък.
 В този ред на мисли, мислите ли, че разходите по близнаци са чувствително по-големи от тези с едно бебе? Искам да знам как да се настроя, макар да съм в едва 8г.с.

Пренатест за близнаци е около 1200 лв. Селсдженетикс мисля беше лабораторията, тези по 2000 лв не са удачни за близнаци има само опрелени видове тестове подходящи за две деца, съветът ми е да изчакате поне до 11 г.с
Защото преди това може да нямате достатъчно количество днк от децата, което да изолират, а количество кръв, което се взема не е никак малко и не е приятно да давате втори път и да чакате още поне 7 дни.

# 275
  • Мнения: 14
Има ли мами, които са от Варна? Къде се следите и дали сте доволни? Аз се следя при репродуктивния ми доктор, но нещо не съм много доволна, не ми пуска много изследвания. През декември хемоглобинът ми е бил 119, а те каза ,че е добре, успях да видя резултатите чак в  края на февруари. А аз сама реших в края на януари да си пусна ПКК и хемоглобинът ми е паднал на 106, сега се тъпчат с лекарства да го вдигна, ако бяха ми казали по-рано по малко лекарства щях да пия. Това е само прашинка от разочарованието ми. И от тогава чета в нета и само си пускам изследвания и ме страх да не пропусна нещо важно. Чудя да се дали да не го сменя, но всъщност и ме страх на да не попадна при по некадърен. Вече съм в 24 г.с., очаквам две момичета Blush
Според мен дори 106 е супер за бременна. Аз не бих се тъпкала. Какво пиете? От желязото ли е ниско? Хемоглобинът и от вит Б пада. На мен не са ми пускали много изследвания - пкк, вит Б (няколко), желязо, ЖСК, микробиология, урина (+ стерилна), ТСХ, ФТ4 и онези за БХС.
Аз бях с хемоглобин 80 и желязо 3....

Хемоглобина при бременност с близнаци не трябва да бъде под 110, защото има голям риск от преливане при секцио. Потърсете лекар, който може да ви направи преливане на желязо венозно, като преди това установите, дали е от желято или от Б12 нисък хемоглобина. Това е най- бързия начин и щадящ, на много места не го предлагат защтоо е около 200 лв и отделно много жени имат  страх от системи.

# 276
  • Мнения: 710
И аз за такива дози четох, а взимам 1 капка, която е 400 IU, което си е нищо. Наистина така пише на опаковката, но може би е за хора, които го пият превантивно, а не като мен с тежък дефицит. Във вторник съм на ЖК и отново ще попитам. И може би сама ще си пусна контролно витамин Д, за да видя, колко се е качила за месец.
Относно вит. Д - Бебетата ми пият по 3 капки Вигантол (1200IU). Аз, когато бях в дефицит, пиех по 10 (4000IU) на ден, с контролно изследване на всеки 3-4 седмици. Отне ми около половин година да докарам нормално ниво, още преди да забременея. По време на бременността взимах по 5-6 капки на ден.

Тео, купувам от George, Next и Amazon UK с доставка през спедиторска фирма GGBG.bg.

# 277
  • Мнения: 248
Аз кърмих близначките до две годишни.
Ще споделите ли, как сте постигнали до толкова късно да кърмите и то близначета. Преди да родите вземахте ли някакви мерки, кога потърсихте услугите на консултант и при кога? Blush

# 278
  • Мнения: 248
Аз кърмих близначките до две годишни.
Ще споделите ли, как сте постигнали до толкова късно да кърмите и то близначета. Преди да родите вземахте ли някакви мерки, кога потърсихте услугите на консултант и при кога? Blush

# 279
  • Мнения: 2 410
Аз кърмих близначките до две годишни.
Ще споделите ли, как сте постигнали до толкова късно да кърмите и то близначета. Преди да родите вземахте ли някакви мерки, кога потърсихте услугите на консултант и при кога? Blush

Изчетох на Хедра блога, има един блог за близнаците него също изчетох.
Има много хубава книжка за кърменето по принцип Книга за кърменето на Хана Лоптроп, много добре написана и синтезирана. Ходех на срещи на ЛЛЛ и НАПК, след всяка среща говорех допълнително с консултантките, за кърменето на близнаци. От ЛЛЛ ми дадоха брошура за близнаци.
Когато родих и видях, че имам проблем с едната близначка се свързах с момичето от ЛЛЛ, бяхме се разбрали предварително при нужда да и звъня. Даде ми много полезни линкове за кърмене, кърмене с компресия, цедене след кърмене(и през това минахме) и каквото ми беше нужно. Слава богу, не се наложи да ни посети в къщи, но при нужда щеше да дойде. Можете да видите и срещу заплащане да направите он лайм консултация с Хедра или Ася Демирева. Двете са едни от най-добрите в страната. Но най-важното за мен е спокойствие от страна на майката и подкрепа от околните. Новородено бебе не се храни за 15-30 минути, сучат по 50 минути някъде със заспиването и буденето е толкова. Хубаво е да ви покажат как да го бузите(това го направиха в родилния дом при мен) да следите дали сучат.
Да следите пълните памперси, ако и един ден няма ако при новородено, значи имате проблем и не суче.
С близнаците изграждате режим, будите ги на два-три часа. Дори и да спи единия го будите, иначе вие няма да оцелеете. Нощните хранения при новородени са жизненоважни. Лактацията е най-силна тогава и най-много кърма има.
Насреща съм за въпроси!

# 280
  • Мнения: 248
Аз кърмих близначките до две годишни.

[/quote]
Много благодаря за споделената информация! Hug Вече си поръчах двете книги на Хедра и Лоптроп, малко трудно се ориентирам в блога на Хедра, но ще съм по настоятелна.

# 281
  • Мнения: 6
Момичета,в 33 г.с съм.Колко често ходите на преглед и тонове?
Как се справяте с безсънието?

# 282
  • Мнения: 4 518
На тонове ходех всяка седмица, а през седмица гледаха и бебетата.
Спях и през деня, като цяло почти през цялото време лежах и се опитвах да спя. И аз като някоя тетка ще кажа - спи сега, после най-вероятно няма да можеш...

# 283
  • Мнения: 200
Някоя от вас спомняла ли си е в ранна бременност да е имала силни болки ниско долу? На моменти са наистина доста силни, особено сутрин, хем режещи, хем сякаш някой ме разтяга отвътре. Успокоявам се с факта, че болките в ранна бременост са нормални, а моите са по-силни като се има предвид, че са две.
Утре съм на преглед и ще видим дали всичко е наред, но все пак ми е интересно при вас как е било?

# 284
  • Мнения: 710
В коя седмица си? Болките и бодежите в началото се дължат на разтягането на матката и са съвсем нормални.
Някоя от вас спомняла ли си е в ранна бременност да е имала силни болки ниско долу? На моменти са наистина доста силни, особено сутрин, хем режещи, хем сякаш някой ме разтяга отвътре. Успокоявам се с факта, че болките в ранна бременост са нормални, а моите са по-силни като се има предвид, че са две.
Утре съм на преглед и ще видим дали всичко е наред, но все пак ми е интересно при вас как е било?

Общи условия

Активация на акаунт