Бъдещи и настоящи мами в Чехия 2

  • 21 028
  • 284
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 240
Ей здавейте, тъкмо реших да ви искам прошка, а гледам ванчето ме изпреварила Wink. Да прощавате ако има нещо Praynig поздрави

# 211
  • Мнения: 419
Да ви поискам и аз прошка .
Прощавайте ако има нещо  Hug

# 212
  • Мнения: 6 390
И аз ви искам прошка да ви искам ... ама след дъжт качулка - нали  Wink Laughing

Накрая се пререгистрирах, защото не си спомням колко месеца не бях влизала в Арена, и изглежда ме беше заключила  Crossing Arms
Направих си и нов майл в майл.бг - че само с бг маил става, и представете си че в майл.бг искат ЕГН за да си активираш адреса  Shocked може и телефон за връзка - но не е задължително  ooooh!
Излишно е да казвам че дадох измислен си от мен ЕГН... ама то може и някой да си измисли моето ЕГН един ден  Close
Много им се ядосах, ама исках да се пререгистрирам в Арена, че сума ти нови филми не съм гледала  Wink Whistling Laughing

Хайде банда - казвайте какви ги вършите  Hug

# 213
  • Мнения: 4 717
Здравейте момичета Hug

Преди малко даваха по новините за бисквитите Кати, от Кауфланд, дето намерили една кутия с червеи, толкова вкусни изглеждаха, а чак ме е срам, че са български. Тук отвикнах да гледам срока на годност, защото не съм попадала още на стари неща, обаче сега осъзнавам, че никой не е застрахован.

Ели, в 7ма седмица съм, начално бременна  Joy
Днес ми взеха  4 епруветки кръв за изследване, мъжа ми се отърва, а го водех все с мен тези дни, защото мислех, че и на него ще му вземат кръв newsm78, може би по-нататъка. Удължиха ми болничниядо края на седмицата и сега ще си почивм у дома newsm68.
Добре че казахте за арената, че става с регистрирсан емейл в мейл.бг, защото ние до сега ползвахме чужд акаунт и все неможехме да се регистрираме откакто ни изтече стария.

Момичета, да ви питам, сега като членове на ЕС, как се казва точно документа, дето трябва да имаме, доктора ми го е написал "нескопенка", във чуждата полиция като го вадих викам "темпорари резиденс", бабата вика не е вашето такова ...,а работодателя ми беше написал в писмо, че сме щели да получим "чешко ИД" #Crazy Аз ли не съм подала за което трябва, или има няколко вида newsm78

Поздрави

# 214
  • Мнения: 6 390
Миленски
ееее браво -хай после  Wink
Ама на мъжа ти за какво да му взимат кръв не разбрах... защото си бременна ли  Thinking
И това за документите също не разбрах  Blush какво значи чешко ИД newsm78
Аз не съм ходила още в полицията заради ЕС, защото се надявам като се преместим - че там няма да са опашки, в Прага не се виждам да се доредя  ooooh!

Това за бисквитите не съм го гледала ... и по добре  Blush Grinning

Я чакай като всички теглиме от арена да ви разпитам - вчера си дръпнах Нощ в музея, пише че е със суб., обаче на мен не ми излизат - свалих си ги отделно и така...
Искам да го запиша и да го дам на свеки - ама тя не може да се оправи с допълнителни суб., та някъде скрити ли са... или аз нещо нямам в пц то?

# 215
  • Мнения: 4 717
ами срам ме е да ти отговоря, ама ние не си знаем и кръвните групи даже Cry
днес док остана много учуден като му азах, че не са ме ваксинирали от дете...то българското здравеопазване е само на бележки, не на действия...

а за нощ в музея ще питам мъжа ми, ние го гледахм наскоро, знам, че дори да нямаш субитри си ги теглиш и така, ама като ми го пускат на готово и не съм се научила  cry

# 216
  • Чехия
  • Мнения: 1 071
 Ели, за субтитрите - какво точно питаш? Чешки ли ти трябват за свекито? Иначе слагаш ги в една папка с филма и задължително да са с еднакви имена ( филма и субтитрите ) и няма начин да не тръгнат.  Wink
 
Миленка - несхопенката е болничен, това ти е написал док.
Чешкото ИД е родно число или по БГ - ЕГН. Издава се от Чешкия Статистически Институт в Бърно или от Министерство на Вътрешните Работи. Молбата се подава от работодателя.
Ще получиш от цизинската полиция ( полиция за чужденци )  документ, който ти дава право да живееш и работи в Чехия без виза и всъщност е документ за дългосрочно пребиваване - длоуходоби побит, на английски май е точно както ти си го написала ( повечето от нас в темичката имаме за постоянно пребиваване - тървали побит ).
 

# 217
  • Мнения: 419
Ели, там където пише ,че са субтитрите трябва да кликнеш допълнително.
На повечето филми се теглят така ако не се изтеглят автоматично с филма  Peace

# 218
  • Мнения: 6 390
Здрасти банда

За чешко ЕГН Миленке - най -добре си отиди и дай молба - то е в Брно в центъра Централния Статистически Уржат, и на почкани го правят, всички около мен - и аз - сами сме си жадали за ЕГН, даже за пръв път чувам че работодатела може  Thinking - но щом за 7.месеца не са ти извадили - едва ли ще извадят  Rolling Eyes

А за цизинецката полиция - е ти нямаш ли някаква виза, работно разрешение?

За кръвта... какво да ти кажа - и ние не си знаем кръвните групи  Blush

За ваксините - и аз от както съм завършила гимназия - ваксина не си спомням да съм слагала...
Но и тук толкова ходя на лекар  Sunglasses
Само на гинеколог и зъболекар държа... останалото ... когато ми потрябва  Embarassed

А за субтитрите - като го свалям филма, и пише че има субтитри - демек че ги свалям с филма - да ама на мен не ми излизат и трябва допълнително да си ги слагам, а аз искам автоматично да тръгват - дали някой кодек не ми липсва  Thinking

# 219
  • Мнения: 2 051
Извинявам се за намесата в темичката ми.

Имам една молба към вас, особено ако сте в по-големи градове.
Имате ли познати, които да са професионални преводачи от английски или испански на чешки език?
Ще съм ви много удължена, ако ми пратите някой линк или телефон, каквото и да е там.
На лс. и да не ви мътя темата повече.
Благодаря на всички, които ще се отзоват.

# 220
  • Мнения: 4 717
Маската, благодаря за съвета, ще го намеря тоя уржат и ще подам.
За 7 месеца как да ми извадят, като с work permit  ти вадят виза в посолството, имаме трудови договори и ни удържат над 250 евро аз данъци и осигуровки, правото на законна работа се придобива с краткосрочна, а след това с дългосрочна виза, такива бяха законите преди 1ви януари и всички сме ги спазвали - и българи и румънци, над 2000 човека фирма по този начин се работи.
След 1ви януари ни казаха, че като членове на ЕС можем да работим без ограниичения в страната и не се нуждаем от специални документи, освен от вече сключените трудови договори.
Но по принцип, ако нещо не е задължително, никой не се наема да го свърши и се налага аз да питам и да се интересувам. Какви са условията, на които трябва да отгваряш за да ти издадат РЧ? И какви са привилегиите след това? #Crazy

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 14:22 от Me_and_baby

# 221
  • Мнения: 240
Здравейте,
мале ква дискусия се заформили, та и аз да добавя--за чешко РД човещ си подава молба сам, попълва се едно листче не те питат нищо и не ти искат допълнителни документи, листчето го взимаш от цизинецка--ние го направихме в цизинецка полиция--ние с мъжа ми чакахме 14месеца, а на децата го издадоха ного бързо /уфф още не съм ходил ада взема картончето на Мая:))/. За работата--като членове на ЕС няма вече нужда от разрешително за работа, работодателя само уведомява Уржад Праце и това е-работника отива в цизинецка с копие от договора за работа, договор за наем и здрвано осигуряване и получава т.нар преходен побит, който е безсрочен и не се продължава. Това ни искаха на нас, по-точно казаха ни че ще го искат ама не ни и погледнаха документите дори--попълва се лилава жадост. Кв ода ти кажа привилегии от тва, че ще имаш чешко родне число няма да имаш преки сам окосвени, т.е ще се инициализираш пред всички уржади с него нищо повече обаче--в банката също ще ти го искат ако кандидатстваш з аипотека--казват, че било плюс ам адали е така незнам със сигурност.
Най-големи привилегии ако така мога дасе изразя дава тървалия побит или постоянното пребивавен на територията на РЧехия. Обаче като начало и преходния не е зле. Принципно с този побит имаш много малко ограничения в сравненияс тървалия--не есъщотот като преди беше длоуходобия. Уфф стана много дълго.
Ели, направо ме разбиваш с тези никове Laughing --докато се сетя коя е маската newsm78 голяма чуденка падна--оправи ли се емката?

# 222
  • Мнения: 6 390
Миленке -тези адреси и тел намерих - все някой ще ти каже къде да отидеш да си извадиш р.ч.
   Městská správa sociálního zabezpečení Brno (CP MSSZ Brno)
   Veveří 5    Tel.:     541 516 111
   660 20 Brno    Fax:     541 244 456
         
   Číslo účtu pro placení pojistného: 1011-7929621/0710


   ÚP MSSZ Brno II
   Gajdošova 7    Tel.:    541 516 111
   660 20 Brno    Fax:    548 212 017
         
   Číslo účtu pro placení pojistného: 1011-7929621/0710


   ÚP MSSZ Brno III
   Chaloupkova 1    Tel.:    541 516 111
   660 20 Brno    Fax:    549 210 092

Носи си копие или оригинал на чешкия роден лист, там ще попълниш формуляр и е готово.
А какви са привилегиите на р.ч. ... хм... какви са привилегиите на българското ЕГН - същите предполагам - служи главно за лесна и точна индификация, като си направиш - носиш копие в здравното, на социалното, в банката, в полицията -ако нямате опашки  Wink Grinning и така...

Аз съм се маскирала - до сряда  Wink Grinning

# 223
  • Мнения: 6 390
Ведра
нямам такива познати
ето няколко агентури
http://www.bonalingua.cz/en/
http://www.preklady-kvalitne.com/preklady/
http://www.ivextrans.eu/

Емката е здрава вече, всичко е ок, в четвъртак сме пак на звикани до школки, а утре сме в Хоби центъра  Wink Grinning

Побут за субтитрите  Blush

Ванче
а на теб исках да пусна този линк  Wink
http://emimino.cz/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=2158

Последна редакция: вт, 20 фев 2007, 18:00 от Маската

# 224
  • Мнения: 4 717
явно не се разбираме както трябва Rolling Eyes, защо чешки роден лист, аз не съм чехкиня, или ти имаш предвид за в бъдеще за новородено дете???
не че настоявам да си вадя р.д., но ако ще е по-добре с него, разбира се бих. иначе имам вече преходен побит за него чаках около 3 седмици, наистина не ми гледаха документите, на всичкото отгоре са ми объркали номера на апартамента и в петък ще ходя да се разправям с тях да ми го поправят smile3512
довечера ще питам за субтитрите, обещавам
препоръчвам ви Призън брейк, много е зарибяващ, сигурна съм че ще изгледате сериите една след друга без почивка  yes

Общи условия

Активация на акаунт