Сусамов тахан

  • 9 435
  • 17
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 599
Аз четох някъде, че може да се дава след годинка, и по този повод давам вече 2-3 пъти по половин лъжичка в сутрешната попара.

# 16
  • Мнения: 1 896
Аз също го обичам. Белинда, попадала съм веднъж-два пъти на много некачествен, който просто има вкус на развален. Да не си случила такъв? Иначе по принцип си е много вкусен, като халва е на вкус и ароматничък, ммм!
Супер много обичам да си правя и хомос - сусамов тахан смесен с пасиран сварен нахут, малко лук и чесън, също пасирани заедно с нахута и малко зехтин, лимонов сок и кимион. Това е едно от любимите ми неща в арабската кухня. Много полезно също и добър източник на калций, протеини и витамини от В-групата. Мисля че за по-големшки хлапета като твоето може също да е супер.
В някои магазини за здравословни храни даже се продава готовата паста от нахут и сусам - само добавяш подправките и имаш готов "дип". Също и при фалафелджиите на някои места го има или в ливанските и турските ресторанти.

# 17
  • Мнения: 1 737
Мерси за рецептата за хомоса! Толкова съм се чудела как да го ям в солен вариант, защото в салатите не ми харесва.

Тахана трабва да се съхранява внимателно - в хладилник, защото огранява лесно.

Аз си правя и шейк с блендера - прясно мляко, мед, банан и тахан.

На детето му слагам в кисело мляко с плод, бисквита и мед. Много е злояд и се чудя как да му набутам някоя калория в повече, а тази комбинация му харесва.

Калция от сусама може да не е в най - големи количества, в сравнение с другите храни, но е най - усвоим.

Общи условия

Активация на акаунт