Сам и самотен

  • 20 448
  • 585
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 4 604
Ключовото, според мен, е сам да искаш промяната и да я правиш за себе си. Да се чувстваш самия ти добре и да се харесваш. Не е лесно, не става от днес за утре, както казва Янтра. Но ако го искаш и ще се чувстваш по-добре в кожата си, си заслужава.
Пак според мен, ако се променяш, за да се харесаш на другите, ще изгубиш себе си и едва ли ще има желания ефект.

# 571
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Пак според мен, ако се променяш, за да се харесаш на другите, ще изгубиш себе си и едва ли ще има желания ефект.
Претегляш на кантар - какво е по-важно за теб - да си с кофти характер и сам, или да пооправиш поведението си и да си във връзка.

# 572
  • София
  • Мнения: 12 946
Какво значи да си себе си? Да си смотан, задръстен, без социални умения? Да не можеш един нормален разговор да проведеш с другия пол? Да нямаш умения, да ти липсва развитие, да изглеждаш зле и да не се поддържаш? Ми ако това бях аз, определено не бих искала да съм себе си. Но гореизброените не са личности характеристи и не съставляват "теб". Някои са избори, други следствия, от възпитание и нездравословна среда. Те не правят човека и в много случаи, ако ги промени, той би се доближил много повече до истинското си аз, отколкото ако стои вкопчен в тях.

# 573
  • Мнения: 4 604
Пак според мен, ако се променяш, за да се харесаш на другите, ще изгубиш себе си и едва ли ще има желания ефект.
Претегляш на кантар - какво е по-важно за теб - да си с кофти характер и сам, или да пооправиш поведението си и да си във връзка.
Кофти според кого? Защото според един ще си с кофти характер, според друг не. Тук изключвам разни биячи и тормозители. Кое му гарантира, че като се промени, ще се хареса на някоя жена. Първо трябва той самия да се харесва. Това околните ще го усетят. Или всички, които поради някаква причина, са без партньор и самотни, са смотани?
Какво значи да си себе си? Да си смотан, задръстен, без социални умения? Да не можеш един нормален разговор да проведеш с другия пол? Да нямаш умения, да ти липсва развитие, да изглеждаш зле и да не се поддържаш? Ми ако това бях аз, определено не бих искала да съм себе си. Но гореизброените не са личности характеристи и не съставляват "теб". Някои са избори, други следствия, от възпитание и нездравословна среда. Те не правят човека и в много случаи, ако ги промени, той би се доближил много повече до истинското си аз, отколкото ако стои вкопчен в тях.
Защо задължително ако си себе си, си смотан, неподдържан и там всички крайности, които изброи? Аз все още говоря за случая на автора, а не за най-лошото възможно. Не останах с впечатлението автора да е като описания от теб персонаж. Не съм казала да стои на едно място и да не се развива.

# 574
  • София
  • Мнения: 12 946
А, такова нещо не съм твърдяла. Казвам, че промяната на определен тип неща нито е лоша, нито води до загуба на "себе си".

# 575
  • SF
  • Мнения: 21 521
Като се променя така, че да се харесам на теб, ще изгубя фенове като Янтра, Нарциса, Мини Маус (примерно и шеговито казано), мама, леля, най-добрата ми приятелка, хора, които са ме харесали, защото съм тихичка, скромничка, не скачам, не се пъна да съм все отпред. Да, според някои хора, непоказването е смотаност, а не скромност, неговоренето е невъзможност за комуникация, а не "тихичка и толерантна", липсата на спортни умения е плюс (изкарваме повече време заедно, без да говорим за ориз и калории), а не е мързел и незаинтересованост..

В стила на твоята метафора: когато си заглаждаш ръбчетата, ответната страна трябва също да се променя така, че жлебчето да пасне на новата ти форма. Иначе ще лъснат отвори, дупки...

Много хора страдат от промяната на човека до себе си. Запознахме се и тя беше мила, весела, небрежна, ефирна, сега стана дълбока, замислена и е странна... Дали в някакъв момент тази жена не се е събудила с идеята, че ще започне промяната към новото си сериозно Аз...
И следва... развод.

# 576
  • София
  • Мнения: 12 946
Но ти се харесваш, и предполагам хората, които ти е важно да те харесват, също те харесват? Иначе съм съгласно с това, което казваш, но то не е универсална истина - промяната не е винаги нужна, но понякога е необходима за дадения човек, за да се чувства добре и животът му да се развива положително.

# 577
  • SF
  • Мнения: 21 521
Аз мисля, че това са неосъзнати промени, които всички правим.
Изключвам тези, които изискват воля - чувствам се дебела, минавам на диета, чувствам се дехидратирана - пия вода, ноктите ми са чупливи - взимам витамини (ходя на лекар, консултирам се с козметик...)
Но чувствам се глупава и започвам да поумнявам... Някак не става.

# 578
  • София
  • Мнения: 12 946
Не... Но чувствам се глупаво около жените, затова се опитвам да осмисля причините и предприемам действия да променя нагласите си... Това вече е друго нещо Wink

# 579
  • SF
  • Мнения: 21 521
Ми... 1 на 1000 може и да е друго.
Не знам. Радвам се на всяка положителна промяна, която човек внася в ежедневието си. Кръвта си не мени, но поведението може да се шлифова.
Много млади, симпатични момчета, с които израстнах, се преобразха на строги мрачни мутрафони. Даже ушите им щръкнаха. Кинти нямат, но на поведение и мусене го докарват. Много нежни  и сладки момичета се преориентираха така, че да им пасват. Изглеждат така, сякаш  в техните очи промяната е положителна и успешна.
И клиниките за естетични корекции са доволни, и светът върви напред променен и съвършен.

Случвало ли ви се е, след дълъг период от време, в който не сте контактували с определени хора, да ви убеждават колко много сте се променили? И да започнат яко да ви свалят, защото "промяната" у вас е неописуема и изключително привлекателна?

# 580
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Ако чувстваш, че си сам, на 40 (което е различно от да си сам на 25) и НЕ искаш да си сам - добре е да промениш нещо. Ако искаш да си сам и се чувстваш добре - супер, нищо не променяш. Но ако идваш да мрънкаш във най-големия български женски форума как си сам, защото жените са едисикакви - трябва да се промениш, иначе още ще си седиш сам. Защото жените са такива, каквито са - ти имаш проблем, променяй се за да го разрешиш.

И разни чичаци на 45 да ми обясняват как имат цялото време пред себе си - смешно е, защото го нямат.

# 581
  • Мнения: 4 604
Но ти се харесваш, и предполагам хората, които ти е важно да те харесват, също те харесват? Иначе съм съгласно с това, което казваш, но то не е универсална истина - промяната не е винаги нужна, но понякога е необходима за дадения човек, за да се чувства добре и животът му да се развива положително.
Ами да де, и аз това казвам. Променяш се  защото на теб ти харесва, а не за да се харесаш на някого. И като си доволен от това какъв човек си, и другите го усещат и ще те одобряват. Едни харесват скромни хора, други по-наперени, всеки с вкуса си. Не може да угодиш на всички.
Янтра, автора не дойде да мрънка, а да потърси съвети. Има разлика.

# 582
  • SF
  • Мнения: 21 521
Ние отдавна не анаизираме момчето, което пусна темата. Той е под 25 даже. Има си своя поглед към света, притеснения.

Янтра, на 45 може да си сам по куп причини, които не можеш да промениш. Хората едни тъпи цигари не могат да спрат. Как се променя отношение към чуждо дете, което не те харесва, не те иска и те сравнява с баща си, който всъщност е пияница, биел е майка му, зарязал я е, пратил я е при друг чичак, но детето мрази чичака. За детето чичакът е заплахата, която разтуря семейството му.
И така нататък. Все казуси, които куп психолози не могат да разрешат.
Как се променяш като любовник или любовница. Пиеш хапчета за либидо, за ТТ-данни?

Променайте се.... Лесно казано.
Даже, Янтра, ще те контрирам. Когато един човек на 45 е сам и това не му харесва, и тръгва към промяна, търси адекватни съвети от специалисти, доста от тях ще го учат как да започне да се харесва, да се приема сам на 45, такъв, какъвто е.
Да, има промени, допустими, сравнително лесни. Пари трябват за тях - да си оправят зъбите, да си монтират коса, нови дрехи, да се търси по-високо платена работа, което по начало е стремеж на всеки, особено пък на тези, които умеят да редят брак след брак, дете след дете, без никакво притеснение, защото и те се смятат за готини и не мислят, че нещо трябва да променят, за да се спрат.

# 583
  • Мнения: 4 604
Ние отдавна не анаизираме момчето, което пусна темата. Той е под 25 даже. Има си своя поглед към света, притеснения.

Извинявам се, дами! Simple Smile Не разбрах, че не говорим за момчето, което пусна темата.

# 584
  • Пловдив
  • Мнения: 23 875
Аз това му казвам - като не ти харесва положението - променяш СЕБЕ СИ. Другите не може да ги промениш. А е много тъпо да очакваш без промяна да има различен резултат. Като не може да се промениш - кофти, седиш си сам.

Ние отдавна не анаизираме момчето, което пусна темата. Той е под 25 даже. Има си своя поглед към света, притеснения.

Янтра, на 45 може да си сам по куп причини, които не можеш да промениш. Хората едни тъпи цигари не могат да спрат. Как се променя отношение към чуждо дете, което не те харесва, не те иска и те сравнява с баща си, който всъщност е пияница, биел е майка му, зарязал я е, пратил я е при друг чичак, но детето мрази чичака. За детето чичакът е заплахата, която разтуря семейството му.
И така нататък. Все казуси, които куп психолози не могат да разрешат.
Как се променяш като любовник или любовница. Пиеш хапчета за либидо, за ТТ-данни?

Променайте се.... Лесно казано.
Даже, Янтра, ще те контрирам. Когато един човек на 45 е сам и това не му харесва, и тръгва към промяна, търси адекватни съвети от специалисти, доста от тях ще го учат как да започне да се харесва, да се приема сам на 45, такъв, какъвто е.
Да, има промени, допустими, сравнително лесни. Пари трябват за тях - да си оправят зъбите, да си монтират коса, нови дрехи, да се търси по-високо платена работа, което по начало е стремеж на всеки, особено пък на тези, които умеят да редят брак след брак, дете след дете, без никакво притеснение, защото и те се смятат за готини и не мислят, че нещо трябва да променят, за да се спрат.
Много може да се промени в отношенията с детето на евентуалния партньор. И да, трябва да е наясно, че баща няма да му стане, какъвто и да е баща му. Отделно - като с тази жена (и дете) не става - да не зацикля, да търси друга. Спокойно може да се промениш като любовник - обръщаш внимание какво иска конкретния партньор, а не караш на "те всички жени това го харесват".

Общи условия

Активация на акаунт