Мнение - отношения с колега

  • 17 292
  • 418
  •   1
Отговори
  • Мнения: 48
Здравейте! Сега се регистрирам и съответно пиша за първи път и като цяло споделям нещо лично за първи път в интернет, но имам нужда от някакво странично мнение. Та историята накратко е следната: Преди няколко месеца започнах нова работа. Там се запознах с един колега и още от първия миг усетих, че той ме хареса, през цялото време, докато се запознавах в другите и си говорихме, той ме наблюдаваше. Запомни името ми още на същия ден и като цяло непрекъснато ми помагаше с работата и ми обясняваше неща, но винаги усещах колко е нервен покрай мен. Веднъж ме видял по време на едни празници в едно заведение с приятели, но вместо да дойде при мен, ме посрещна след празниците с думите, че ме е засякъл еди къде си. Още тогава разбрах, че човекът е наистина свестен и чак ми стана тъжно, че ме харесва, а аз него не. Постепенно обаче се сближавахме все повече и повече, викаше ме на разни събития, оставахме да хапваме на работа сами, даже вратата ми отваряше и копчето на асансьора не оставяше сама да си натисна. С времето разбрах, че съм влюбена в него. Щях да го разбера по-рано, но в началото умът ми беше изцяло погълнат от това колко обидена си тръгнах от старата работа и как не знам дали новата наистина ми харесва и бих могла да остана. Чак когато осмислих тези неща, успях да осъзная чувствата си към него. Но от месеци наред сме в едно и също положение. Продължавам да усещам това напрежение между нас, изпраща ме понякога, излизали сме, говорим си много, разхождали сме се часове наред, хващал ме е за ръката, викал ме е да пием вино на едно яко място с гледка, закача се с мен, дава ми връхна дреха, като е студено, някакви супер милички неща. Но забелязвам, че един ден е страшно близък, на следващия ме игнорира и е студен и така се менят настроенията му. Не мога да го разбера изобщо. От друга страна, знам, че не е от хората, които си падат по връзките на работното място, а и след няколко години планира да замине извън България евентуално. И все пак защо не предприема нищо? Или, ако е знаел, че няма да предприеме нищо от самото начало, защо ме подлъга и продължава да го прави? Аз съм човек, който усеща нещата, пък и то се вижда, много колеги също забелязват, че между нас става нещо и има подмятания. После пък си казвам - дали не е просто такъв характер, пък аз да съм го разбрала грешно, както и другите около мен. Не знам.... При други обстоятелства бих му признала чувствата си и бих го попитала директно, но като знам, че още дълго ще работим заедно, трябва доста да се мисли преди да се говори за тези неща. Иначе не е някакъв играч, много свястно момче е и знам, че не иска да ме натъжава нарочно. Та общо взето е това.

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 20:00 от bubanka

# 1
  • Мнения: 11 566
На колко години си? А той?
Може би просто е любезен човекът.
Трай си засега.
То канила ли си го някога някъде?

# 2
  • Мнения: 25 600
Иначе не е някакъв играч...

Мхм, не е играч, просто е рибар. А шаран(к)и много...

Скрит текст:
ПП С това
Цитат
Сега се регистрирам и съответно пиша за първи път
кого си мислите, че лъжете?

# 3
  • Мнения: 48
На колко години си? А той?
Може би просто е любезен човекът.
Трай си засега.
То канила ли си го някога някъде?
На около 25 сме и двамата. Ами не мисля, че е само любезността, защото след мен дойдоха още колежки на нашата възраст, ама той даже не ги отрази. Иначе аз не съм го канила, той всеки път, ама някак неуговорено. Първия път остана да чака с мен 3 часа, че имах една уговорка с приятелки, и те после започнаха айде, айде, кой чака 3 часа с момиче, ако няма нищо. Ама не знам, може наистина да е такъв характер просто и да е странен..... Проблемът е, че вного ме напряга цялата ситуация. Предпочитам да ме отреже даже, но да имам някаква яснота, а така е едно такова никакво....

# 4
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 061
Ами сигурно и той е с противоречиви мнения за ситуацията и не може да реши иска ли, не иска ли, явно един ден е е така, друг ден е иначе, затова му се сменят настроенията. Покани го да излезете на кафе и пасти поне, той може и да чака някакъв сигнал от твоя страна за да си  разреши дилемата ¯\_(ツ)_/¯

# 5
  • Мнения: 4 577
Според мен просто е неуверен и срамежлив. Може да няма много опит с жените и да се страхува да не го отхвърлиш, особено ако в началото си давала сигнали, че не те привлича. Може и да
се притеснява и от факта, че сте колеги. Опитай ти да пофлиртуваш малко повече, да му дадеш знак,че имаш интерес.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 36 601
Аааа, имах аз един такъв. Единия ден така, другия иначе. Само проблеми. Не ни се получиха никак нещата.

Такива нерешителни не си струват за мен. Не за друго ами щом ще трябва аз да го побутвам, мани. На всичко отгоре после и да се чуди дали ако беше почакал нямаше да намери някоя по-добра. Точно така правят.

# 7
  • Мнения: 12 760
Според мен не те е подлъгал той, сама си се подлъгала. Ако той имаше някакви подобни мисли за теб, щеше нещо да предприеме. Така че не се чуди, ясно е. Или не те харесва по "този" начин, или те харесва донякъде, но не смята, че е подходящо  да се обвързва с колежка.

Той може и да си има приятелка, реално погледнато.
И още нещо: кавалерството не е непременно флирт.

# 8
  • Мнения: 48
Според мен просто е неуверен и срамежлив. Може да няма много опит с жените и да се страхува да не го отхвърлиш, особено ако в началото си давала сигнали, че не те привлича. Може и да
се притеснява и от факта, че сте колеги. Опитай ти да пофлиртуваш малко повече, да му дадеш знак,че имаш интерес.


Ами то и аз съм неуверена и като се съберат двама неуверени накрая нищо не излиза, както явно в случая. :д
Според мен не те е подлъгал той, сама си се подлъгала. Ако той имаше някакви подобни мисли за теб, щеше нещо да предприеме. Така че не се чуди, ясно е. Или не те харесва по "този" начин, или те харесва донякъде, но не смята, че е подходящо  да се обвързва с колежка.

Той може и да си има приятелка, реално погледнато.
И още нещо: кавалерството не е непременно флирт.


Може и така да е, аз не твърдя, че е лудо влюбен в мен,  просто освен разни знаци и глупости имам едно такова усещане, досега не са ме лъгали тия неща, както за мен самата, така и за околните, веднага хващам кой по кого си пада, ама реално е възможно да греша. Иначе не, няма си приятелка.
Ами сигурно и той е с противоречиви мнения за ситуацията и не може да реши иска ли, не иска ли, явно един ден е е така, друг ден е иначе, затова му се сменят настроенията. Покани го да излезете на кафе и пасти поне, той може и да чака някакъв сигнал от твоя страна за да си  разреши дилемата ¯\_(ツ)_/¯
Всички ми казват да го поканя, ама досега никога не съм била аз тази, която кани отсрещния човек на "среща", защото, да, излизали сме, ама нали все уж така неуговорено едно такова, някак по-различно е да ида и да му кажа "хайде да излезем", офф може би просто съм смотана. Или подсъзнателно ме е страх да не ми откаже, защото и без това имам ниско самочувствие и да...

Последна редакция: ср, 29 дек 2021, 20:19 от liliya6077

# 9
  • Мнения: 15 538
Да не е женен или с дългогодишна приятелка?

Като цяло нещата лесно могат да станат по съвсем клиширан начин - разбирате се да излезнете петък вечер на по питие, пийваш повече, хвърляш му се и това е. Ако откликне - супер, ако не - пияна си била, извиняваш се и до там. Поне ще знаеш дали ще го бъде или не.

Другият вариант е да измислиш някакво излизане на вечеря и да му разкажеш, как се чувстваш, обаче там риска е доста голям - 50:50. Ако и той е на същата вълна ще е супер, но ако не е - ще се почувстваш доста тъпо и после ще ти е кофти на работа

Та, вариант 1 е най-безобиден - алкохола е страхотно прикритие в такива моменти Simple Smile

# 10
  • Мнения: 48
Да не е женен или с дългогодишна приятелка?

Като цяло нещата лесно могат да станат по съвсем клиширан начин - разбирате се да излезнете петък вечер на по питие, пийваш повече, хвърляш му се и това е. Ако откликне - супер, ако не - пияна си била, извиняваш се и до там. Поне ще знаеш дали ще го бъде или не.

Другият вариант е да измислиш някакво излизане на вечеря и да му разкажеш, как се чувстваш, обаче там риска е доста голям - 50:50. Ако и той е на същата вълна ще е супер, но ако не е - ще се почувстваш доста тъпо и после ще ти е кофти на работа

Та, вариант 1 е най-безобиден - алкохола е страхотно прикритие в такива моменти Simple Smile
Точно това ме притеснява, че ако не е на същата вълна, после ще ми е ужасно тъпо и наистина не знам как бихме работили заедно. Иначе предпочитам да му го кажа директно, защото съм директен човек, но това с работата обърква всичко. Ако ме попита, бих си признала, но някак си не си представям да ида да му се обяснявам. Иии не е женен и няма приятелка. Изобщо не бих се занимавала, ако беше такъв случаят.

# 11
  • Мнения: 12 760
Виж, ако затънеш в някакви драми, това може да постави работното ти място под заплаха. Помисли си държиш ли на тази работа, преди да решиш да предприемаш нещо. Едно е да ти откаже някой съсед или случаен познат, друго - колега, с когото се виждате всеки ден по работа. И още по-неприятно, ако завъртите някакви отношения и нищо не излезе.
Имай си едно наум.

# 12
  • Мнения: 15 538
Е така де - затова ти казвам да пробваш номера с излизането и пиенето. Винаги можеш да минеш с номера, че си била пияна и да се измъкнеш. Ако седнеш да си казваш нещата прямо и се окаже, че той не е на същата вълна, като теб, после ще ти е много трудно да ходиш на работа и да го засичаш там всеки ден.

# 13
  • Мнения: 11 566
Днес доста ерудирани скучаещи има, наистина.
Добре се справяш с опцията анонимен като за новак и в съседната тема.
Трафик да има, мда.

# 14
  • Мнения: 48
Виж, ако затънеш в някакви драми, това може да постави работното ти място под заплаха. Помисли си държиш ли на тази работа, преди да решиш да предприемаш нещо. Едно е да ти откаже някой съсед или случаен познат, друго - колега, с когото се виждате всеки ден по работа. И още по-неприятно, ако завъртите някакви отношения и нищо не излезе.
Имай си едно наум.
Тук си много права. Чак под заплаха да си поставя работата не, защото той не е на някаква по-ръководна длъжност от мен, пък и не не е някой, който ще тръгне да разгласява или да се държи гадно, но на мен ще ми е кофти и това ще направи ходенето на работа доста неприятно. В момента, а и принципно работата ми е доста важна и на преден план, но пък и не съм от хората, които лесно си падат по някого, даже мнооого рядко и затова съм в такива дилеми. Ако беше някой рандъм човек от блока или, ако щеш, от обща компания, нямаше да го мисля толкова, ама колега. :/
Днес доста ерудирани скучаещи има, наистина.
Добре се справяш с опцията анонимен като за новак и в съседната тема.
Трафик да има, мда.

Не съм от никаква съседна тема, нямам причини да лъжа, сега си направих профила с цел наистина да събера някакви мнения на странични хора. Заяждането е излишно.

Общи условия

Активация на акаунт