Разчитане на резултати от медицински изследвания - тема 5

  • 33 705
  • 823
  •   2
Отговори
# 15
  • Мнения: 18

Здравейте,момичета! Трябва ми помощ за разчитане на микробиология. И също така ако има има инфекция помощ и съвети. Моята гинеколожка е чак на работа февруари месец. Благодаря предварително!
Инфекция има, бактериална. Подходящи са тези антибиотици, на които има буквичката S:
1. Амоксицилин с клавуланова киселина -напр. Аугментин, Амоксиклав
2. Амоксицилин чист-Оспамокс
3. Ампицилин със сулбактам -Уназин
4. Цефалоспорини от всички генерации-напр. Дурацеф, Оспексин, Зинат, Панцеф, Ксимебак и др.
За гинекологични инфекции най-подходящи са номер 1 и номер 3

# 16
  • Мнения: 11 838
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· вероятно е с желязодефицитна анемия и то сериозна - много нисък хемоглобин, както и други показатели сочещи това MCV, MCH

# 17
  • Burgas, Bulgaria
  • Мнения: 3 534
Момичета, здравейте ! Честита Нова 2022ра и нека здравето и късмета са с нас !
Бихте ли коментирали резултатите , ако някой е по наясно. Не зная да има връзка щитовидните с цикъла ,но в момента съм трети ден и бях пила едно кафе .


FT4      12.20   pmol/L      12.00 - 22.00
TSH           1.33   mkIU/ml   0.27 - 4,20
FT3         4.84   pmol/L          3.10 - 6.80

# 18
  • Мнения: 11 838
Щитовидни се изследват на гладно и без кафе, така че колко са реални резултатите е относително да се каже
ТСХ е добър, но ФТ4  е хормона който жлезата произвежда е нисък

# 19
  • Мнения: X
Привет!
Пуснах си изследвания днес и ще се радвам да ударите едно рамо с разчитането. На мен всичко ми се струва нормално, освен покъртителния вит. D.
За прогестерона - 4ти ден след овулация.

# 20
  • Мнения: 318
Здравейте,искам да споделя резултатите от първото взимане на урина на моето бебче на 6м.Има три завишени,аз обаче като ги гледам са ок.Моля,споделете вашите мнения.При ЛЛ сме утре.

# 21
  • Мнения: 2 826
И кръвните, и урината са ок (поне от това, което се вижда качено, понеже за урината има само един седимент).

# 22
  • Мнения: 5 002
Може ли да ми кажете какво се изследваше при прием на Еликвис и Клопидрогел(за разреждане на кръвта)?

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте
Пуснах първи изследвания на дъщеря ми и малко се притеснявам за отклоненията. Дали е основателно?

# 24
  • в рaя
  • Мнения: 233
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· вероятно е с желязодефицитна анемия и то сериозна - много нисък хемоглобин, както и други показатели сочещи това MCV, MCH
Благодаря! Това се оказа, влиза в болница за кръвопреливане и да търсят причината за анемията Sad

# 25
  • в сбъднатите мечти
  • Мнения: 278
Здравейте! Моля, за коментар на тези изследвания. На 40 г. жена са.

# 26
  • Мнения: 11 838
·٠•●♥☆тупурче☆♥●•٠· вероятно е с желязодефицитна анемия и то сериозна - много нисък хемоглобин, както и други показатели сочещи това MCV, MCH
Благодаря! Това се оказа, влиза в болница за кръвопреливане и да търсят причината за анемията Sad

Дано бързо я открият и да се подобри!

# 27
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Здравейте. Какво означават множество левкоцити в урината и 3-4 еритроцити? За бебе момиченце се отнася. Пробата е взета след измиване, след което е залепен колектор за един час, през който детето е спало с него (ако има значение и ако може да е причина за замърсяване).

# 28
  • Мнения: 11 838
Левкоцитите показват възпаление, еритроцитите са наличие на кръв в урината, това обикновено е от песъчинки, които минавайки през пикочните пътища надраскват. Но мисля, че еритроцитите нормата им беше до 4.

# 29
  • Г. О.
  • Мнения: 1 721
Благодаря!

Общи условия

Активация на акаунт