Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 999
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 2 910
  • Мнения: 10 920
Ули, рецепти има в нета. Знам, че може в домашни условия. В момента ме интересува състава
Aми ето го. Третата снимка е със състава
https://www.abillion.com/reviews/6045e93be3a8da008e7b11b1

# 2 911
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Тарти, дано всичко е наред! И ти да летиш, и малката да се оправи бързо, и другите да се опазят! Стискам палци!
Нещо се дразня на все ваксинирани, дето ще речеш, че голямо геройство са направили и това им дава право да не спазват мерки. Да им измислят по един медал, щото явно като си сложиш ваксината, не го правиш за себе си и здравето си. Проваксър съм. И не вярвам в кемтрейлс-а, вярвам в разума и науката.

# 2 912
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 550
Джунче, дано! И аз се чувствам така по отношение на ваксините. Преди да излезе ваксината, говорех, че няма да се ваксинирам, че не искам и т.н. После реших от днес за утре, че ще съм част от обществото в новия му вид и изненадах всички близки и приятели и се ваксинирах. После пак ги изненадах като ваксинирах и децата. Но уважвам правото на избор на всички. Ето, сестра ми не си е сложила бустер( тя е с една доза Янсен), пропусна си часа, мъжът й обаче си я сложи. Какво да я правя, нито ще я убеждавам, нито ще я проклинам, че няма бустер. И аз нямам( още), не са ми дали дата.

# 2 913
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
За Тарти и преди съм казвала - майчината сила не може да се облече в думи. Нищо успокоително не мога да изрека..
Дано успееш да летиш, Тарти и всички вкъщи да сте добре.

Карамела, бръкна ми в душата и я усука на възел.

Сиросче, къде изчезна Hug

# 2 914
  • Мнения: 12 112

Нещо се дразня на все ваксинирани, дето ще речеш, че голямо геройство са направили и това им дава право да не спазват мерки. Да им измислят по един медал, щото явно като си сложиш ваксината, не го правиш за себе си и здравето си. Проваксър съм. И не вярвам в кемтрейлс-а, вярвам в разума и науката.
Никак не съм съгласна с това обобщение, Юнче. Ваксинирана съм и спазвам мерки. Детето и мъжът ми също. Нямям чувството, че съм извършила геройство. Виж, герои са, работещите с моето дете, неваксинирани и отказващи да спазват мерки. Аз на такива, не спирам да се дразня. Държах си детето затворено с месеци, пък те реват за права. Ми моите? Особено след вчерашната новина, така съм набрала...  Ходих сутринта в държавна институция. 20 гишета и нито един служител с маска. Нито един.

Демич, тук съм Kissing Heart

Ей сега познат ми се оплака, че детето му е с ковид. 39.8 температура трети ден и няма сваляне.
Казвала ли съм скоро, че ми писна от дръгливия вирус.

# 2 915
  • Мнения: 7 356
Ваксина съм сложила именно заради себе си, моето здраве и здравето на близките ми.  Защото както се вижда и сега, и при предните вълни, моите права никой не ги зачита.
Моите наблюдения за проявата на геройство са малко по-различни, но е възможно средата ми да е такава. Ваксинираните около мен носят маски, избягват посещения на места със струпване на хора, ограничили са сбирките и посещенията на кръчми и хотели. И аз съм в това число. Но неваксинираните са съвсем друга работа - смело напред без маски, не са се спрели да ходят по кръчми и молове - с фалшиви и подправени сертификати.
На всички ни писнА, но все ми се струва, че с малко усилия от страна на всеки нещата могат да са поне една идея по-поносими.

# 2 916
  • Мнения: 14 822
Това с маските и мерките си е до човек,не до ваксиниран и неваксиниран. Аз не съм стъпвала в мол,заведение,магазини,не пътувам извън Бг. Нося си маската,спазвам дистанции. Не виждам с какво аз като неваксинирана застрашавам ваксинираните и им бъркам в здравето. Контрол липсва. Ако го имаше,да се спазват мерките,нямаше да е точно така,но никой за нищо не следи. Онзи ден в Спиди влизам,помещението е голямо. Един човек на гишето,втори чака. И двамата без маски. Аз влизам с маската до челото,обаче момчето ме изгони,че повече от двама не можело. А без маски може ли?!! Ми... Няма оправия.

# 2 917
  • Мнения: 1 191
Да ви е хубав деня!
За първи път, прескочих текст на Карамелчето, но щях да рухна, и сега се държа на косъм, много ми е прясна раната още Sad
Тарти, прегръщам те! Дано успееш с плановете и всички вкъщи да сте добре.
За вируса и отговорността не ми се говори, от 22 ноември до 22 декември, бяхме в официална карантина. Първо се разболя ММ, след една седмица аз, детето ходи два дни на градина, след изтичането на нашата карантина и ги карантинираха, като контакти на дете в групата. После празниците си стояхме у дома, пак два дни градина, седмица със сополи вкъщи. Нов опит, една седмица на градина, сега пак седмица вкъщи...и реално от 22 ноември до днес сме затворени, с тези малки изключения. Васкинирани сме всички, без детето, но за секунда не съм се взела за безсмъртна или над останалите, мерките ги спазвам по устав. За ваксината не съм се колебала и секунда и не от страх за собственото ми съществуване, а защото още в началото знаех, че ще дойде момент ваксината и вируса да стигнат и до децата и исках, ако ако някой е опитно зайче, първо това да съм аз, а не детето. Не знам от кой конвид карахме ние, в средата на ноември, уж при делтата обонянието не беше водещ симптом, но ние така го изкарахме...след като излях едно шише доместос в банята и все ми се струваше, че е малко ми светна лампата, а мислех, че ще ми се размине, сред като седмица след ММ ми нямаше нищо. Колко неща изгорихме във фурната да не ви казвам, аз готвя по обоняние не поглеждам през пет минути, да ама 10 дена готвех само фламбета Joy
За човек, който от, вече им изгубих бройката 5 или 6 години, работи хоум офис и реално не ми се е променил живота заради вируса, се чувствам вече уморена и на предела на психическото и физическото си здраве, а масовата безотговорност и безхаберие само наливат още масло в огъня. Умората ми дойде през последните месеци, защото лятото пътувахме и почивахме и в чужбина и в България, но живеех още с някаква наджда, че нещата ще се норвализират малко от малко, а то по-лошо взе да става.
За да не стане още по-дълго се подписвам под написаното от Birdflower.

# 2 918
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Как разбирате, че е неваксиниран човекът без маска  и неспазващ дистанция? Не се заяждам, питам реално. Не съм ваксинирана, но от началото на тая пандемия не съм свалила и маска, и ръкавици. На работата ми, когато отхлабиха мерките, махнаха задължителните маски, не съм спирала да нося. Ваксинираните ми колежки до една не носеха маски, идваха кашлящи на работа, с болни в семейството и т.н.
Всичко си е до самосъзнанието на отделния индивид.

# 2 919
  • Пловдив
  • Мнения: 40 889
И аз тва се чудя Деми? Да не ни го пише на челото?
Ама не ща и тая тема да се омазва в спорове...затова ще си мълча.
До скоро!

# 2 920
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
И аз тва се чудя Деми? Да не ни го пише на челото?
Мен лично ме гледаха с насмешка, защо съм се дУшила, нали не е задължително.
Всеки може да даде пример от неговата си камбанария и да се чувства прав. Аз си знам за себе си.
Спирам и аз и се извинявам.

# 2 921
  • Мнения: 12 112
Как разбирате, че е неваксиниран човекът без маска  и неспазващ дистанция? - както се разбира, че и ваксинираният е баш не спазващ мерките, т.е. никак, т.е. съгласна съм с Ени. До човек и отговорност е. За тия, в моя пост, знам със сигурност.

# 2 922
  • Sofia
  • Мнения: 1 711
Сиросче, разбира се, че не всички ваксинирани се държат като от друга планета! Не се припознавай в думите ми! Hug До човек е естествено, до мироглед и възприятия, до емпатия, разум и куп други неща. Дано го подмине дечко!
Всеки си гледа какво му е в обкръжението и с какви се среща и общува. В моето има и в двете крайности, писна ми да слушам от неваксинираните, че всички ваксинирани са болни и що да си слагам, както и ми писна от ваксинирани, които ще си правят каквото си искат, щото вече те са направили нужното. И в  двата случая - герои-егоисти на нашето време.

# 2 923
  • Мнения: 7 356
Съгласна съм, Ени. И контрол е нужен, и повече отговорност.
Всички сме в кюпа - и ваксинирани, и неваксинирани. Всички понасяме негативите от случващото се - и здравни, и социални, и икономически. Аз не мога да обобщавам за всички спазващи и неспазващи, затова казвам около мен как е. Вече ми е много трудно да понасям прояви на безотговорност. Само в последните 2-3 седмици толкова примери имам пред очите си, че ми е черно чак. Може би и затова реагирам по-емоционално.
Сега, може да ми се смеете, но в мол не съм стъпила сигурно от септември. В заведение не съм сядала откакто застудя и не става навън. Не ми е приятно, не ми е хубаво, но съм преценила, че предвид ситуацията и многото герои, това е начинът да пробваме да се опазим. 

Деми, Мисте, пак казвам, че говоря за своето обкръжение, по-близки и по-далечни познати, роднини. Те всички до един са обявили на всеослушание, че не са ваксинирани. И те всички до един намират мерките за напълно ненужни.
Иначе да, в магазина не бих могла да знам кой е ваксиниран и кой не, а и не ми влиза в работата. С изключение на няколко случая, в които хора на опашка, без маски, настояваха да обяснят на останалите ваксинационния си статус и абсурдността на мерките.

# 2 924
  • Мнения: 14 822
Около мен се ваксинираха приятелки,не за да се пазят,а заради други неща. Тяхна си работа,нито те ме съдят,нито аз тях. Всеки е с глава на раменете си. Хайде да сменим темата. 🤗
Аз се мазах с шампоан оцветител,доста добре покри белите коси. Ще взема да имам за екстремни случаи. 😁
Много ми доскуча вече вкъщи. Искам да е топло,да излизаме на разходки,да си ровя в градината...

Общи условия

Активация на акаунт