Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 797
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 3 270
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Ре, хубава работа ся...тва от де го измисли?

Начи, Ени, ко можех щях да дода...ма пусто работа и ми реже крилцата Confused

# 3 271
  • София
  • Мнения: 13 700
Нищо ми няма вече, но трябва да пусна пак кръвни, за да си сложа третата ваксина.
С МН е сложен казуса, но с него или без, ще се справя. Сега поне си говорим нормално.
Искам да си дойде, за да си гледа бебето, че хич не се справям с вечните му проблеми. Стана 45 кила, защото от месец съм болна и не го разхождам.

# 3 272
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Абе кво им става на тия недовършените?! От вчера поне три измрънкахме от убавците. Май ще трябва да събираме пак бригадата с чувалите и лопатите. 🤯👿
Става им това, че им е много широко около врата. Работя, или поне се опитам. Основно аз се грижа за детето, и когато е здраво, и когато е болно. Домакинските занимавки са мое задължение. Това готвене, чистене, пазаруване, пране, детето постоянно иска внимание...Абеее, омръзва ми, изморявам се някак си! И като ми забие въпроса "Ама какво толкова ти тежи да си гледаш детето и къщата?"
 Снощи бях направила пълнени чушки с кайма, от петък имаше спанак. Ама той пък искал пълнени тиквички, защо не съм ги направила и тях? Емииии...

# 3 273
  • Мнения: 15 356
Идвам и аз с джин под мишка и хлапе за крачола .Слушам,кимам,дрънкам,ям мръвки,пия и не създавам проблеми никакви 😂
Съншайн,не бих му готвила .Изобщо бих си взела дърмите за един ден без да давам отчет къде отивам и кога ще се върна.
Веднъж МУ ме ядоса и усетих,че остана ли ще кажа неща за които ще съжалявам.Без да кажа нищо се облякох,гримирах,взех си чантичката и излязох .Върнах се след 4 часа да изкъпя Звери,той приготвил всичко,изкъпа я,аз си сложих на дивана бикини,чорапи и четка за зъби."А " да беше казал ,ставам ,взимам бохчата и на хотел.
Ама и той инато,ни ме пита къде съм била,ни къде ще хода ни ме потърси,ни нищо.

# 3 274
  • Пловдив
  • Мнения: 40 780
Бобчи, щом е само веднъж...Wink свиркай си!

# 3 275
  • Мнения: 3 848
Ени, в Англия съм аз. Мен км не ме бъркат толкова, аз не съм се прибирала от 2г заради пустата гадост наречена пандемия. Но още малко и се надявам живи и здрави тая година по някое време да си дойда. Планове не смея да правя, че нещата са променливи ама ако всичко е наред, искам да си отида вече, да видя роднини едно друго, че и на гости съм канена, на тебе, на Бобчи, ехее 😀🙏

# 3 276
  • Мнения: 14 790
А така! Да не забравиш като дойдеш. 🥰
Тарталетката дали пристигна? Не е писала от родна земя май. Дано всичко е наред.
Бобчи,верно щом е веднъж,трай си! На мен през ден ми идва да сбера багажа,ама... 🤭😂 Идвайте с малката сладуранка. 😍
Мисте,като станем милионерки и не одим на работа,ще си гостуваме. 😁
И накрая ще стане елате вие,да не дойдеме ние! Онзи ден една съфорумка от Варна ме покани,на сериозно. И седя и си мисля как слагам пет парцала в сака,хващам дребната под мишКа и отиваме. Ей така за един два дни,море,разходка,разнообразие. Яко би било,ама едва ли...

# 3 277
  • Мнения: 1 898
Тъй.
Прочетох за "винените мисли" на Бърди, харесаха ми, и аз ше си отглеждам мисли с такава тясна насоченост.
И Енито прочетох, Ени, душко, къде си точно? Толкоз примамливо звучиш, кат морска сирена си... Relaxed
И Ре прочетох, стискам палци за оправяне на нещата...
И Съншайн прочетох... ще стане ли да му делегираш някакви задълженийца, мънички първоначално...
Защото при нас ММ може и почти никога да няма време, обаче няма проблеми да сготви нещо, да купи, да чисти, да излезе с децата...

Да се похваля  - свекърва ми се обади да мина нпрез тях, била ми наготвила някакви неща... после ше дам подробна сводка какви точно.

# 3 278
  • Мнения: 12 129
"Да идва понеделник, че да отида на работа, да си почина малко". Таз еретична мислА ми се върти из главата. Сега ще се опитам да придремна малко, дано успея, че нещо не ми се вярва.

# 3 279
  • Мнения: 3 795
Правих някакъв ябълков сладкиш на домочадието.Извадих го,наръсих го,нарязах го.Недопечем ми се стори.Мушнах го за още 10мин.у фурната - изгорих го.Да се таковам у кукувицата!

# 3 280
  • Мнения: X
Добро утро.Снощи се счетох в темата за К.Щомибтрябваше?!?!Разбрах,че без АБ,КС и още хиляда неща- всички ще
Уми, не се връзвай на глупости. Аз, синът ми и Уишмастъров го карахме два пъти, а Нахалницата - един, но ей ни на живи, без да сме пили тези лайна. Само първия път аз пих антибиотик, но сега - не. Другите нищо не пиха. То за една проста хрема какво да пиеш. Поне три пъти в живота си съм била мнооооого по-зле отколкото при ковида. Дишай и не се връзвай на простотии.

# 3 281
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ми и аз ще дойда. Щете ме, не щете.

Кофти сън ме събуди и цял ден си разсъждавам..

 Ени, с туй меню не на гости, ами ще трябва да ме осиновяваш. Ако си търсиш 37 годишна щерка, на линия съм. И аз мога да слушам, и акъли давам, мога да чистя, да си играя със Синеочка. Сняг обожавам, ще правим снежни човеци, ще и' обясня що жълт сняг се не яде, все важни житейски уроци. HugJoy

Най-после днес малката е с отрицателен тест. Ако и утре е такъв, ще ходи на училище.

Вчера правих рецепта от тиктока. Паста с фета сирене. Много вкусно бре. И много въглехидратно. Както го обичам.

Последна редакция: нд, 23 яну 2022, 15:25 от demmy.

# 3 282
  • Мнения: 2 785
На болното бебче, чайче да пийва, топло, ако не иска чай топла вода. Сока от компот с малини сваля температура, но не знам колко е голямо бебчето. Все пак малините имат мъхчета и ситни зрънца, дори и да се прецежда не знам дали не може да предизвика някаква алергична реакция. Иначе обичайните температуропонижаващи лекарства за бебета, вкл. и под формата на свещички. Добре е да са поне с две различни активни съставки за да може да се редуват. Компреси, дори и само с вода, ако бебо не търпи миризмата на оцет. Дано бързо да се оправя!
Мисти, утре ще идват. Подреждам, лъскам, готвя. Навън е куча студ, духа вятър и превалява сняг от време на време. Ще пътуват с автобус, нямал време да подготви колата. От една страна ми е по-спокойно, че няма много опит в шофиране в такова време. От друга страна дано в автобуса не лепнат нещо. Те скоро бяха болни, но .... Абе все да има за какво да трепери човек.

# 3 283
  • София
  • Мнения: 13 700
Демми, баща ми по едно време правеше макарони със сирене и захар и много масло.

# 3 284
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Ре, обожавам макарони на фурна и така, както баща ти ги е правил. Мойте солени бяха.
Скрит текст:
Бучка сирене и чери домати се запичат със зехтин и подправки. Макароните се варят отделно. Като станат сиренето и доматите, добавя се малко от макаронената вода и се пасира. После се разбъркват сос и изцедената паста и става майка плаче. Blush
https://www.delish.com/cooking/recipe-ideas/a35421563/baked-feta-pasta-tiktok/

Общи условия

Активация на акаунт