Да се ОПЛАЧЕМ, да го обсъдим, да намерим подкрепа...през януари

  • 121 783
  • 4 271
  •   1
Отговори
# 3 825
  • София
  • Мнения: 10 330
На тоз фейчо не мож му се намери КУсуР.

# 3 826
  • Мнения: 5 707
Точно! Как се казва на български?

# 3 827
# 3 828
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Как да сложа снимка в скрит текст, от телефона?

# 3 829
  • Мнения: 1 898
Наспорт, на бустер, на боц, на квото щете...

...фейчо... няма му... нещо там... не виждам издатина...

варя супа от крачета и ушички... мляс... каааааак върви с червено винцееее...

# 3 830
  • Пловдив
  • Мнения: 40 779
Мързелотка, дай рецепта!

# 3 831
  • Мнения: 12 013
Мързело, кажи, че вариш пача де. Ида  с виното. Каберне по мерло.

# 3 832
  • Мнения: 1 898
Ми... намираш си уши и крака, и дълбока тенджура си намираш... цопваш ги вътре, давиш ги в студена вода с дафинов листец, сол, бахар... или каквото имаш отт изтброеното, ма поне сол имаш де... и ги вариш минимум 2 /два/ часа, а може и къмто 3 часа... месото да пада от кокаля требе.
После зимаш два моркова, два картофа, ма не ги сееш, ми ги режеш на ситничко... обезкостяваш кокаляците от копитцата, зимаш месото; ушите режеш на хапки;
слагаш в тенджера месото и хапковидните уши, + прецедения бульон, в който са врели + наситнените зеленчуци, вариш още малко, да се сварят моррковите...
сваляш от котлоня, сипваш в купа голяма и дълбока, ръсиш щедро отгоре лютив червен пипер, може и черен да сложиш, оцет, чесън пресован или накълцан също може, наливаш червено вино и ядеш и рИвеш...
и после спите гръб до гръб, щото лице до лице не е мноу хууву Satisfied

# 3 833
  • Оптимист по принуда
  • Мнения: 12 702
Въх Панде, много му розАво копитото Joy

Разпасахте се, ей, навъртяхте 100 отговора за 1ч.

Кайма приготвих за кюфтета, макарони с риба тон за детето и познайте какво вечеря - Доминос. Я гиди сопа Expressionless

Последна редакция: чт, 27 яну 2022, 20:10 от demmy.

# 3 834
  • Мнения: 2 170
Няма да ви казвам какво слагам пЪ, покривка или мушама, дерзайте 😂
Ти кажи рибена кост или гол оФлюх Joy
Остави мушамите, тях ги минАхме вече.

Нимо'а вече, Бърди ме довърши Joy Joy
Сисче, толкова красива супа не съм виждала, със сигурност е и толкова вкусна! Бих я яла на мушама, покривка, рогозка или директно от пода, нали съм прасе Hug
Сиросче, правилно си се ориентирала, това ми е любимата риба, не знаех че на български е барбун. Обожавам рибарите да я наловят от залива и после Нико да ми я приготви с много лимон. Мога да опраскам 10 броя с половин самун хориатико псоми. ОХ... размечтах се...
И все пропускам да кажа, че житейската философия на нашата Лоти (съкратено от Мързелоти) ме кефи на маХ Stuck Out Tongue Winking Eye
Лоти, ти си сладур неземен! Hug

# 3 835
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 062
не моА да ви гледам!
и да ви чета не моА!

искам рибена чорба. и риба на скара и панирана и пържена искам.
голия оФлюв си го дръжте. ни щЪ гУ!

я гръцките убавици да ми кажат как се казваха питките с маслинки.
едни хрупкави такива, и пъълни с маслинки. много ми харесваха. SadSad Sad

# 3 836
  • София
  • Мнения: 10 330
Гладна съм. Ще ям най-рано след два часа. Това не е живот, а чета за питки с маслини, пача и рибена чорба.

# 3 837
  • София
  • Мнения: 9 551
Мързело, бре, ти очила имаш ли? Тури ги и се вгледай, не обиждай Фейчо, че ще излети обиден и ще трябва друг да си дирим. Ся, ако искаш канара да видиш там, нЕма да я видиш, щото той все пак е Фейчо, нали .... Ама има нещичко прищипано от трикото. Вгледай се малко и не изкарвай комплекси на човека.

# 3 838
  • Мнения: X
Донесоха ми доста сирене, но като правя саламура, все ми омеква, става лигаво и образува неприятен слой. Четох за саламура с морска сол в съотношение 200 гр сола на литър вода. Трябва ми читава саламура, да съхраня сиренето, че е доста.
Сирос, за да омеква сиренето и да става лигаво, значи солта му е малко. 200 г на литър е ок, но предполагам проблемът е в самата сол. Сигурно си забелязала, че различните марки сол солят с различна интензивност. Най-вероятно си попаднала на слабосоляща сол. Изхвърли старата саламура и направи нова, но да е наистина силна. Пробвай бабешкия метод с яйцето дали ще изплува, за да се ориентираш дали е достатъчно солено.

# 3 839
  • В големите очи на малчо, а географски - София.
  • Мнения: 7 018
Искам рибена супа, мляс мляс! Или ще трябва да я си я направя? Grinning

Намерих подарък за св. Валентин, за мъжОвете Wink
Скрит текст:

Общи условия

Активация на акаунт