? Въпроси всякакви ? (2022 г.)

  • 492 127
  • 14 736
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 42 121
Пакет с придобивки сигурно искат да кажат познатите Ви, не пакет с компенсации.
Не, точно пакет компенсации го нарече. Иначе наистина почнахме от идеята за придобивките в офиса и как не заменят заплатата.

Не са към заплатата. Единственото общо със заплатите е, че излизат от един и същ кюп. Но от този кюп излизат и служебните телефони, и компютрите, и тоалетната хартия в кенефа, както и консумативите и препаратите на чистачката. И целта на тези придобивки (не мисля, че са компенсации, но пък и думата няма значение) е да подобрят атмосферата и така да вдигнат производителността. Което е печеливша стратегия за работодателя. При това парите са тези придобивки са толкова малки, че ако вместо това ги даде за заплати хората изобщо няма да ги отразят. А така, усещайки как нещо им се предлага гратис, изпитват задоволство.
Нещо подобно е и с подаръците. Искаш да стимулираш някой важен за бизнеса държавен служител и ако му дадеш 10 лева или 50 лева той не само няма да се зарадва, а даже може да се обиди. Но ако със същите пари купиш и подариш бутилка хубав вино или 12 годишно уиски, определено човекът ще се зарадва. Още повече на много държавни чиновници не им е в бюджета да купуват 12 годишно уиски, а и жените им няма да го разрешат, та още по-голям е кефът като се върне чиновникът вечерта вкъщи и тропне на масата уискито с жест "Вижте как ме ценят хората, не съм аз кой да е...". Та с две думи, ефектът от материалните придобивки понякога е много по-голям от парите за тях. Но за дребните суми. Когато "заслугите" са по-големи хората се радват не на каса уиски, а на кеш Wink

# 76
  • Мнения: 15 309
С почти всичко съм съгласна Grinning само за кюпа не съм. Кафето е представителни разходи, заплатата е разходи за заплати. Освен това кафето е и за гостите на офиса. Това ми бяха и доводите в разговора, ама не ги приеха.
Коледните торбички по може да минат за разход за персонала.

# 77
  • Мнения: 42 121
С почти всичко съм съгласна Grinning само за кюпа не съм. Кафето е представителни разходи, заплатата е разходи за заплати.

Това са отделни отсеци в кюпа, но той се пълни от едно място - ако фирмата няма печалба, няма пари нито за едното, нито за другото. Иначе счетоводно сигурно има и други разлики по пера.

# 78
  • Мнения: 889
С почти всичко съм съгласна Grinning само за кюпа не съм. Кафето е представителни разходи, заплатата е разходи за заплати. Освен това кафето е и за гостите на офиса. Това ми бяха и доводите в разговора, ама не ги приеха.
Коледните торбички по може да минат за разход за персонала.

Пишеш  офис- предполагам нямате нощни смени? Smile
Че тогава първо плащаш кафето, пък после гледаш дали ще имаш печалба.

# 79
  • София
  • Мнения: 10 632
Интернет и ТВ доставчикът ми беше купен от Виваком, а условията им не ме удовлетворяват.
Та, обясните като на индианец как стоят нещата с Булсатком?
В момента плащам 21.90 за нет 50 Мб и тв незнамсиколко канала, от които гледаме фоксовете, нейшънъл и никелодиън, с 1 тв сме.
Какви устройства ще ми трябват, плащат ли се, има ли опция да се вместя в сума на месец? Гледах, четох, не разбрах как и какво ми трябва и в крайна сметка колко ще ми е месечната такса Disappointed .

Благодаря за помощта за почистване на восък на свещ. Hug

# 80
  • Мнения: 4 263
Да, видях, че се снима ЛК.

 
А какъв е проблема да се снима ЛК?
Нали при подписване на договор или купуване на предплатена карта я даваш, те я сканират и вече си в базата данни.
Мисля, че много отдавна забраниха на мобилните оператори да ни копират личните карти. Да ми я поискат да ме видят - ок, но не и да ми я копират. Не бих си изпратила сканирана ЛК на мобилен оператор.

# 81
  • Мнения: X
Интернет и ТВ доставчикът ми беше купен от Виваком, а условията им не ме удовлетворяват.
Какво не Ви удовлетворява? За две години имате ТСО 533 лв. срещу сегашните 526 лв. Да не споменавам разликата в качеството на услугата....

# 82
  • Мнения: 69 344
От пролетта до септември все пропускаха и на майка да начислят тази отстъпка от 1 лв за плащането онлайн.
Вси пишех през сайта, през профила май виваком. Накрая остри писма, докато една не се обади и вече обеща, че ще следи нещата, и наистина след този разговор почнаха да начисляват отстъпката.
Дев, може да си попаднала на незапозната кака, така си мисля. Пак пиши, ще попаднеш на друга, те се въртят.
Вчера са писали през профила на майка, че виждат, че се е обадила на съпорта, тоест не са отказвали инфо нито по телефон, нито през май теленор. Вярно че ставаше дума за повреда, но все пак.

Аз така и не разбрах задълже ли е това ел.идентифициране, защото ако не е, не виждам как и защо, отказват инфо.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 22:19 от teta75

# 83
  • у дома...
  • Мнения: 3 103
При зареждане на карти за ГТ в център на градска мобилност, семейна карта (моята и на детето) и двете пластики ли нося?

# 84
  • София-Младост
  • Мнения: 23 409
При зареждане на карти за ГТ в център на градска мобилност, семейна карта (моята и на детето) и двете пластики ли нося?
Да.

# 85
  • Мнения: 42 121
Интернет и ТВ доставчикът ми беше купен от Виваком, а условията им не ме удовлетворяват.

Когато аз си избирах доставчик не намерих по-добро съотношение цена/качество от Виваком. Не вярвам да намериш по-добро другаде. Впрочем можеш да си намалиш телевизионния пакет, но за няколко лева не си струва. Иначе ние се кефим много на телевизията - връщаш минали предавания, спираш за малко да разбъркаш манджата, много добро качество...

# 86
  • София
  • Мнения: 10 632
Интернет и ТВ доставчикът ми беше купен от Виваком, а условията им не ме удовлетворяват.
Какво не Ви удовлетворява? За две години имате ТСО 533 лв. срещу сегашните 526 лв. Да не споменавам разликата в качеството на услугата....
Какво е тсо?
Минималната такса, която ми предлагат, е 29 лв. Не искам да плащам толкова.

Интернет и ТВ доставчикът ми беше купен от Виваком, а условията им не ме удовлетворяват.

Когато аз си избирах доставчик не намерих по-добро съотношение цена/качество от Виваком. Не вярвам да намериш по-добро другаде. Впрочем можеш да си намалиш телевизионния пакет, но за няколко лева не си струва. Иначе ние се кефим много на телевизията - връщаш минали предавания, спираш за малко да разбъркаш манджата, много добро качество...
Супер, че ви харесва на вас. На мен обаче не ми е нужно

# 87
  • София
  • Мнения: 1 276
Как гледате минали предавания? И нашия доставчик беше купен от виваком, на не мога да превъртам назад, за да гледам миналите предавания.

# 88
  • Мнения: 42 121
Ми имаме договор с Виваком, а не с някой купен от тях. И ползваме тяхната цифрова телевизия (оптична). Вие не знам на какво сте.

Иначе на задалия въпроса - пожелавам успех, дано намери нещо по-свястно. Аз самата не намерих, но надежда винаги има.

# 89
  • София
  • Мнения: 8 947
Как гледате минали предавания? И нашия доставчик беше купен от виваком, на не мога да превъртам назад, за да гледам миналите предавания.
За да се случи това, трябва да имате устройството на Виваком. Аз бях на Нет 1, директно с кабел от рутера и понеже ме устройва, не съм минала на вивакомското с устройство.

Общи условия

Активация на акаунт