Парфюмни размисли и страсти - 268 януари 2022

  • 58 980
  • 682
  •   1
Отговори
# 600
  • Мнения: 3 432
Molinard имат нов парфюм Османтус, напръсках се обилно в магазинчето на Патриарха, много ми харесва, прилича малко на началото на GGGB/Kilian, но е по-красив и без тая потна нотка, която усещам след час в Килиана

# 601
# 602
  • Мнения: 3 432
Нда, Inle най ми хареса от сета на Memo и го дебна из сайтовете. За пролетта ще е супер

# 603
  • by the sea
  • Мнения: 628
на мен най-много ми харесаха  French Leather , Flam, African Leather.
Inle ми мирише някак си на паста за зъби, гледам нотките и не мога да си обясня защо..но не бих могла да го нося Simple Smile
Днес съм с Lira, много е хубав навън в студа!

# 604
  • Мнения: 2 396
Денси,  честит рожден ден на патеричка,  с най - добри пожелания от мен!

# 605
  • София
  • Мнения: 970
Densi, честит рожден ден на патеричка и от мен, дано е бил весел денят! Simple Smile Много здраве, късмет, светли хора и красиви парфюми и занапред! Birthday


Говорите си за османтус по-назад и си приготвих за идните дни любимия Osmanthus Noble Exaltatum - много богат и дълбок османтус с велур.
Някой познава ли нещо на Matiere Premiere? Попадат ми напоследък добри отзиви за Encens Suave, макар че на мен ми е интересен по-скоро Parisian Musc заради амбрета. Simple Smile

# 606
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 148
Честит Рожден Ден и от мен Денси, с пожелания за много здраве и щастие!

Днес се нося в лешниково-туберозния облак на Ralph Lauren Woman. Много любим, пълна наслада.

# 607
  • Мнения: 511
Момичета, да споделя за феновете на Love Chloe, който е спрян и много як парфюм, та от фрагрантика видях, че на доста хора Emozione Salvatore Ferragamo им напомня за Love. Вчера Emozione пристигна при мен и наистина напомня. Моят спомен за Love е опиянение от началото на пръсването с него, с Emozione не е точно така, малко ми е като бабешки в началото, но после…става пудрен и ми напомня за любимия Love.

Последна редакция: пт, 28 яну 2022, 10:08 от mariposa333

# 608
  • Мнения: 378
Привет ! Някой ползвал ли е S.T. Dupont Golden Wood ? Ако може с няколко думи да го опише..

# 609
# 610
  • Мнения: 1 129
Дами, имам една чуденка....търся парфюм в линията на любимия Prada Amber,  но с малко по-свежо звучене.
Загледала съм Memo Winter Palace и от нотите ми се струва, че може да е това, което търся. Не съм го тествала за сега.

Някай, който го познава били казал нещо за него? Thanks ladies Blush

# 611
  • София
  • Мнения: 970
Това съм писала за Winter Palace преди време: портокалово сладко, чай и догарящи въгленчета, не в смисъла на силна опушеност, а по-скоро меката топлина, която може да се усети, ако се доближи длан към тях. Топъл цитрус, сгряващ. Буквално си го представям като нещо пламтящо и оранжево. Като портокалово сладко (защото сладост има, наред с ярката свежест и сочност) или захаросани портокалови корички, пуснати в горещ чай. Simple Smile Балсамест и плътен, а долавям и лек пудрен нюанс. Различен е доста като стилистика от кожите на марката, някои от които усещам тъмни и хладни, докато този парфюм е светъл и топъл, без да е инфантилен и лековат. Редовната цена е доста висока, а и при някои хора не се представя на ниво като трайност (като за всеки "приемливото" е субективно, разбира се). Аз съм доволна, при мен изкарва поне 5-6 часа, преди да утихне, а и аз го взех с отстъпка от Нотино преди време. Simple Smile

P.S. Снимката не е моя, взета е от Фрагрантика, от този профил.

# 612
  • Germany
  • Мнения: 1 581
Дами, имам една чуденка....търся парфюм в линията на любимия Prada Amber,  но с малко по-свежо звучене.
Загледала съм Memo Winter Palace и от нотите ми се струва, че може да е това, което търся. Не съм го тествала за сега.

Някай, който го познава били казал нещо за него? Thanks ladies Blush
Dewi D, не, нямат нищо общо. Водещата ароматна нота в Прада амбър е пачулито - шоколадово, леко землисто, супер мощно, с боцкащи цитруси и приятна сладост от амбъра в базата. Коромандел на Шанел ЕДТ е в тази посока, но пък не бих го нарекла по-свежа, а по-топла и мощна версия. Като свежа алтернатива на Прада Амбър бих предложила три парфюма:
Fashion Decree Woman Atkinsons - хладно пачули, сочна, женствена магнолия, разкошен розов пипер за пикантност, звънливи цитруси, и затоплено дървесно пачули в базата. Прави невероятно красива аура.
Innocent Mugler е другото ми предложение. Отново имаме шоколадово, леко мухливо пачули, прекрасни сладки цитруси, много приятна зеленина и сладост от горски плодове и сладка пралина за разкош.
Последното ми предложение е Elle Yves Saint Laurent - много красиво и хладно пачули, подсилено още повече от розов пипер, свежи цитруси, и стабилна кедрово-ветиверена база. Казвам го като човек, притежаващ и петте парфюма, които споменавам. На доста от хората им звучат унисекс, или леко мъжкареещи, но аз нямам проблем да нося и да обичам всеки един от тях. Пачулито е трудна за носене нота, и трябва да попадне на точния човек.
Winter Palace може да е сходен по пирамида, но няма нищо общо с Прада Амбър. Winter Palace е основно аромат на черен чай, ароматизиран с подправки и сладост и аромат на запалени индийски пръчици. Прада Амбър е въздушен, секващ дъха, Winter Palace е топъл, гушлив, и подсладен, като чай край камината. За свежест пък изобщо не може и дума да става. Надявам се да съм била полезна.

# 613
  • The Evergreen State
  • Мнения: 1 148
Привет парфюмни момичета и момчета Heartbeat

Добавих тази прекрасност към колекцията най-накрая и съм много щастлива. Имах повод да си избера подарък от ЛМ и се възползвах. Голяма тръпка ми е този парфюм, страхотно изпълнение от Живанши.

# 614
  • Мнения: 2 816
Айде честита придобивка и със здраве да си я ползваш и според мен това е прекрасен парфюм

Общи условия

Активация на акаунт