КГБ = Клуб на Готините Баби - 207

  • 43 652
  • 738
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 5 074
КАГ виждам, че питаш за мен. Ами нищо интересно. Претърпях тежка мозъчна операция и сега се възстановявам. Бавно - още не мога да говоря читаво, не мога до ходя както преди, ама не искам от себе си много. Колкото, толкова.
Честита Новата 2022 година !
Бъдете много здрави !

# 16
  • Мнения: 18 491
Жабке,  благодаря за темата винаги си на място, макар да пишеш много рядко!
Хули, радвам ти се, добре се обади, питахме и преди, но инфото бе ,че нямаш достъп.Може счупен компютър да  е или каквото е устройството.
Съжалявам, че все операции  и тревоги, но се възхищавам, как се бориш, не падаш духом никога.
Което не мога, аз се разпърдявам  и мрънкам , и чак тогава  стабилизирам.
Колкото можеш.Човек му намира колая и  чалъма , знае две и двеста.
Обаждай се, ето и Кари стана по-редовна,  и други - морски момичета са обадиха, къщичката е тук и  чака.

# 17
  • Вила Великула
  • Мнения: 2 002
Честита Нова година.  Да е здрава и мирна. На всички ви пожелавам много здраве, усмивки и прекрасни моменти с любими хора.

# 18
  • Мнения: 5 344
Хули, не знаех, че си имала сериозен здравословен проблем.  Извинявай! Мислех ,че просто не ти се пише. Имаме такива моменти.  Искрено ти желая бързо възстановяване!

Жабка, както винаги бди и зарежда новата тема. Браво за отдадеността ѝ!

Кари, аз обичам да слушам за традиции и обичаи, менюта и култура на други народи.Каквото и да напишеш, ми е интересно.  То и тук на Балканите  кухните са омешани. Ние сме възприели много от турската кухня, те от арабската, предполагам в североизточните български  райони от румънската,  и т. н.  Аз, доколкото знам, мусаката НЕ е българско ястие, а сега ни я приписват като голям замърсител на природата заради говеждото месо.  Кюфтетата също не са българско "изобретение". Интересно защо те не са замърсител, като и в тях има говеждо в каймата.
Днес моето меню е печено агнешко с картофи. Мисля, че си е наше  национално ястие, но дроб -сърмата май е турско. Вчерашният ми плачещ кейк е турски сладкиш, а ми  замести чудесно торта. Да сме живи и здрави, за да готвим и ядем, пък няма значение кое откъде произлиза.

Фури, поздрави морето от мен!

Поздрави на всички и приятен обед и следобед!

# 19
  • Мнения: 18 491
На втория ден
2 януари 2022 г., 17:23 ч.
Добре я посрещнахме. Беше една милостива.
Дали забеляза, че виното силно опива,
дали забеляза зарята, тълпите, площада?
Усмихната беше и нито един не пострада.

Ден първи отмина.Ала триста шейсет ще е тука.
Ще трупа снега .Ще запее отново улукът.
Цветя ще цъфтят, ще узреят поля и градини.
След тях есента като призрачна дама ще мине.

А тя ще старее и после отново е бяла.
И пак ни очаква една неизбежна раздяла.
Посрещай, изпращай и то не е само години.
За нея дали не сме само бедни роднини.

Добре ни дошла.Днес във това е достлука -
да бутаме ден подир ден и да бъдем ний тука.
Със песен, със сълзи, ала не са те от лука.
Но както да е. Тя е тук . Ние също сме тука.
2.01.2022

# 20
  • София
  • Мнения: 8 356
Е, който си го може, си го може!
БОРЯНЧИЦЕ, така хубаво си наредила словата...За душу берет, както казват руснаците.
Толкова живо си представих натрупалия сняг, пеещите улуци и всичко останало.
Благодаря ти за преживяването!

# 21
  • Мнения: 8 699
За много години , готини бабки!Бъдете все така млади по  дух, с неугасваща жажда за живот,бъдете обичани,обичащи и сбъдващи своите мечти!
   Много е приятно при вас, и изключително мотивиращо!Да бъде!

# 22
  • Мнения: 18 491
Като на кино
3 януари 2022 г., 10:28 ч.
Като едно новородено бебе
протягам сутрин двете си ръце.
Юмруци свивам, после търся тебе,
в леглото, в двора, в моето сърце.

Минавам през годините - на кино,
едната лента бързо се върти.
Недоумявам може ли да мина
по стъпките, в които аз и ти

сме стъпвали през толкова години.
Кафе в леглото сутрин.Вънка скреж,
а топлината твоя да премине
с кафето в мен.Аз пия, ти четеш.

Любов, деца - те вече са големи,
отдавна имат своите деца.
Четат отдавна свои си поеми.
Разбиват и съшиват те сърца.

А моето - разбитото отдавна,
със белите конци сама съших.
И пазих в него святата си тайна,
че права бях, дори като греших.

Защото няма правилно и грешно,
защото щом си тръгнеш от света
след теб остава шалчето ти смешно.
След теб остава пустош, суета.
3.01.2022

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 10:36 от Бор_яна

# 23
  • Мнения: 1 082

Да ни е сладка годината!
    Боряна-бурни аплодисменти за теб! Днешното ти творение е върхът! Продължавай-ти го можеш!
    Хули мила жалко за сполетялото ти изпитание-да минава по скоро, че кой ще вее байряка-крайно време е да се успокоят нещата в световен мащаб и да си направим национално-интернационална среща! Да бъде!

# 24
  • Мнения: 18 491
Благодаря за  аплодисментите дружки.
Напоследък се оттулих за писане, ще се старая всеки ден да е ,пък качеството може и да падне.
Имам коментар към това в стихове.бг предишното, та отговорих и давам и  тук коментара. намек е  да видя доброто, да не страдам. И аз намеквам, че творчеството не може да е лична драма ,трябва да засяга широк кръг чувства да се видят повече , ако не всеки, иначе кой ще ги цени и чете.
С две дума няма равенство автор - стихотворен герой.


Излизам, Тоти и така по ноти,
ще карам вънка топлия си ден.
Да не скърбим в поезия, защото
отделен е животът ,слушай мен!
Когато почна стиха да записвам,
той както Ана на един Толстой,
ехидно някак леко се усмихва
и изненади трупа, Боже мой!

# 25
  • тук, на мястото си
  • Мнения: 21 714
Здравейте!
Боряна, уникална си и стиховете ти са уникални! Много ти благодаря за тях!

Дидимити, много шетлива баба си, рано-рано напълнила трапезата! Stuck Out Tongue Winking Eye

Хули, бързо възстановяване! Hug

Приятен следобед на всички!

# 26
  • Мнения: 1 250
Привет девойки!
Хули, бързо възстановяване,!
Борянка , още преди години ти говорих, и сега отново мисля, че отдавна дойде време да издадеш  книжка с твои творби. И отново, шапо👨❤👨✍
Дари, Много хубава трапеза си спретнала..
Всички неспоменати силна прегръдка.
Днес ми свърши балона с газ та излязох на двора да отворя втория. За две три минути през които бях навън буквално се сварих. В къщи съм с два пуловера, че все ми е студено, дори вечер пускам и помалко климатик, а навън  от днес май се връща за малко ранната есен.Последните 3-4 дни Валя доста и навън всичко е свежо, зелено, но от тези проклети две години съм се буквално от учила да се движа и много се уморявам.оф, да мине и замине . Инструкциите тук  стават вече като тюрлю гювеч, през ден се променят.Днес внуците и двамата са на зум, на Единя учителка се разболяла, на другия съученик.Почучиха съобщения , направиха веднага тестове, отрицателни са, да видим утре какви ще ги дъвчим.
Преди  10на  дни сложих две зелки в една кофичка
, днес извадих няколко от най горните листа и 5 чушки  , напълних една тенджера ,и сега все минавам да ги изследвам.харесват ми, но не съм съвсем сигурна, та пак ще "проверя". Чушките при нас са големи, но зелевите листа разрязах на две, направих ги по малки..Абе , някак за утре все ще останат😄
Сега е само 6.30 но навън е тъмница, имаш чувство че е посреднощ. Направо депресиращо

За сведение, това почнах в 4ч, продължих към 6 , сега слагам публикувай, че ще изчезне някъде, ако още се мотая.
Да ви е приятна вечерта , момичета!

# 27
  • Мнения: 18 491
Сега ще ви пусна нещо ,дето е за утре за сайта

Сънища
Сънувам, сънувам, сънувам...
Дете съм, с децата лудувам.
Децата сте вие, засмени
и всичките с нови премени.

Гълчат ни и баби , и лели,
оставили свойте къдели
да тичат след нас по тревата
и после боли ги главата.

Коленете, кръстът отказват-
така ги навярно наказват,
че тичат да спират децата
и газят ли , газят тревата.
Кари ,има време, още стихове трябват.Заела съм се с писане.
А манджата ти може утре да направя ,скоро не съм.

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 20:28 от Бор_яна

# 28
  • Мнения: 641
Привет, момичета!
Днес в слънчевото време си направихме дълга разходка с внучките. Мръщиха ми се ,че не ги разхождам с колата, а вървим пеша..
Сега обаче са по леглата. Гледат детско по ТВ.
Спокойна вечер!

# 29
  • Мнения: 344
Честита нова 2022г.! Да е здрава, мирна, спокойна, успешна, плодовита, щастлива и изпълнена с много реализирани мечти! И Ники по-малко да ходи при директорката. JoyJoyJoy
 Добро утро, момичета! Хайде на кафенце.



Жабка, благодаря за новата тема!
Хули, бързо възстановяване! Много трудности си преживяла и това ще го пребориш. По - силна си отколкото си мислиш. Hands Pray
Боряна, дерзай , поетесо наша. Би ли ни казала, в кой сайт публикуваш? "Като на кино" ти е уникално!

 Лек и успешен ден!
 Един въпрос. Какво е най-трудното да направиш след новотодишните празници ?

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 09:57 от babet69

Общи условия

Активация на акаунт