КГБ = Клуб на Готините Баби - 207

  • 44 975
  • 738
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 16 155
Wine GlassTropical DrinkBeersCocktailPizzaPoultry LegCake   
Благодаря на всички, досетили се да поздравят Ани.
Ме тя нали е Йоана с партизанско име от малка.
Довечера пийнете и хапнете за нейно здраве.
Да са живи и здрави и другите днешни именици!
Да си носят с гордост името.

КАГ, каква ваксина ти сложиха? А имаш ли някаква странична реакция?
То ръката, че ще боли - ясно е. Нали все пак е убодена.
На Пл. нищо му няма,  на мене нещо ми става хладно.
А си седя до парното. Нямам температура, но аз до сега 3 пъти да съм вдигала за толкова години.
Приготвила съм парацетамола от снощи, но още не съм пила.

# 76
  • Мнения: 5 367
Айша, на 1, 2 и бустерна съм с Пфайзер.До момента съм  добре. Наболява  ме около мястото на убождане. Нищо друго . Така беше и на предишните две.  Успех и на вас двамата!

В нашия град има пункт в болницата и слагат  Пфайзер без записване, а  Модерна е със заявка и час.
Отделно може и при личните лекари. Кой, където иска.

# 77
  • Мнения: 18 723
Да се родиш
8 януари 2022 г., 10:32 ч.
Деца се раждат.И светът застива
когато първи дъх поемат те.
Те лист са бял, неразорана нива.
и слънчев лъч във образ на дете.

Надежда те са, че светът огромен
такъв е само в нашите очи.
И бъдещето наше в тях е спомен.
Не го руши, ти него не руши.

Деца играят вън.И сетивата
на всеки жив застават с тях нащрек.
Магия са.Едно от чудесата.
Гаранция да бъдеш ти човек.
8.01.2022
На всички , които помагат да се роди човек

# 78
  • София
  • Мнения: 8 436
БОРЯНЧИЦЕ, чудесно е! Heart

# 79
  • Мнения: 9 038
Боряна, страхотно!
   Аз да питам, бабин ден не е лина 21.01? И не е ли бабин ден в смисъл на бабуване,акушерство?Не на бабата като родственица?Моля,поправете ме, ако греша!

# 80
  • Мнения: 18 723
Ден на родилната помощ е, ама то баба се присламчва и сега.Бабували са , значи от баби е било раждането и останало името, сега са с титли.Пък бабите цял живот бабуват на внуците, да се родят  човеци, изградени личности, предаваме щафетата  на рода.
Празник е!

# 81
  • София
  • Мнения: 2 673
Добър ден, бабетки!

Според някои днес е Бабинден, а според други - на 21-и. Ами, когато и да е, и на когото и да е - имам предвид акушерки, гинеколози - ние пак ще си празнуваме и на двете дати. Ако не шумно, с внучетата! Баба да си и да имаш внук! - казва един поет от Силистра, но пък аз добавям, че си е супер да си имаш и внучка. Е, не че имам, но съм сигурна в това!

Бъдете здрави, момичета мили, да се радвате на съкровищата около вас!

Борянке, радвам се на творческия подем! Аферим!

Айша, ами наистина с партизанското име Ани я забравяме. Да ти е жива, здрава и все така оправна!

Еха, сега видях, че пред мен още три поста. И аз съм отговорила на Марулета, без да знам. Марулетке, както искаш си го разбирай. Има ли проблем? Според мен - никакъв. Само ако знаеш какви бабешки купони за Бабинден сме спретвали преди тази пандемия. Още се носят легенди от онова време. Супер ни беше, не само, защото бяхме по-млади! Simple Smile Ако се разровя ще намеря снимки и ще пусна в групата ФБ.

Бабчета, целувам ви виртуално!  


# 82
  • Мнения: 9 038
Естествено,че няма проблем! Не съм сигурна в нещо - питам.Благодаря за отговорите!
    Честит бабин ден, тогава!Тези , които имаме внуци да имаме време да им се радваме,да ги видим как порастват,да ги глезим и подкрепяме!
  Тези,които все още нямат - от сърце им пожелавам да изпитат тази невероятна емоция!

# 83
  • София
  • Мнения: 2 673
О, Марулетка, ако нещо съм те обидила, без да искам е, моля за извинение. Моите препинателни знаци винаги са в повече и удивителни, те са поради емоционалната ми натура. Наистина, за мен лично, няма значение кога ще се празнува този ден. Всеки си действа според личните убеждения.

На мен ми е много неприятно да се делим, според някаква измислена принадлежност. Ние, българите нямаме грам толерантност към инакомислещият. Ако няма за какво да се дърлим ще си измислим. Имам предвид публичното пространство изобщо и най-вече нета, като в никакъв случай не визирам нашата тема.

Хубав ден, макар и духовит Simple Smile поне у наше село. Ще се спрятам да излеза навън, но не знам кога точно ще приема поканата си.

# 84
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 320
Честит да ни е празникът - на 21 ви пак! Да са ни здрави внучетата и ние, че да им се радваме! На много от нас са на далеко, но когато знаем, че са здрави сме спокойни.
Изобщо не съобразих, че е и ден на родилната помощ. След малко ще поздравя моята софийска Галя, че тя пък е акушерка. Въпреки, че толкова години е с тази професия ми е казвала колко е вълнуващо всеки път появата на нов живот!
Борянке, попаднала си точно в целта!

# 85
  • Мнения: 18 723
Ами аз нарочно съм попаднала.Вече мога да пиша каквото искам, не каквото дойде.Пак ме изненадва, но поне посоката определям.

# 86
  • София
  • Мнения: 8 436
Аз пък поздравявам моите познати акушерки и гинеколожки на 21.01. Те самите казват, че си признават този ден за ден на родилната помощ и приемат поздравленията тогава.
Това не е църковен празник, та да го изтеглят 13 дни напред, за да е по Григорианския календар. Ама ние сме си шантав народ. Целия православен свят празнуваха по Юлианския календар вчера Рождество. Все ние сме на опъко. Аз го разбирам така - това е празник на жените, които са "бабували" на родилките, т.е. са израждали децата им и няма нищо общо с бабите на внуците. Някои неща се правят просто по инерция, без да се осмислят.
Днес на обяд бях поканила племеника и момичетото му, и малкия Жорко. Изкарахме много весело.

# 87
  • Мнения: 1 250
Привет девойки.
Изниза се още един ден, Ей така без да разберем се изнизаха и две пропиляни години. Утре отново ежедневие и т. н.
И за мен 21.1 е бабин ден
И днес беше топъл слънчев ден, не че го оползотворих е навън, но през широко отворените призори  слънцето хубаво огряваше. Лека и приятна вечер на всички без изключение


24
Часа по късно
Тъй като съм била последната писала вчера в темата, а след мен никой не е писал, опцията да се обадя е само чрез” редактиране”😳😳😳
Да ви пожелая хубава вечер и утре успешна седмица❤

Последна редакция: нд, 09 яну 2022, 17:24 от Caroline

# 88
  • София
  • Мнения: 4 179
Привет, привет.
Да побутна малко темата. Явно всички сме на мързелива и релаксираща вълна

# 89
  • София
  • Мнения: 16 155
Скучаем у нас.
Пл. готви  фалшива дроб-сарма/с пилешки дробчета/.
Аз гледам повторение на сериала Порталът по БНТ 1.
Хубаво е направен сериала, показва и сега, и около 1980г. в София.
Спомнм си живота тогава.

Общи условия

Активация на акаунт