Рак на белия дроб - тема 9

  • 46 226
  • 769
  •   1
Отговори
# 645
  • Мнения: 529
Ние чакаме след две седмици скенер и ЯМР да видим какво е положението.

# 646
  • Мнения: 63
Здравейте! Днес нашият човек е минал на скенер. Резултатите ще излезнат чак след седмица, а аз дотогава може и да се побъркам. Кой знае какъв резултат ще излезне. При химиотерапията туморният маркер беше спаднал до 75, а сега пак е завишен над 120.

# 647
  • Мнения: 10 775
Believe's, добре сме, бори се със страничните ефекти от лекарствата и сади картофи по график Joy
А аз планирам парти изненада за рожденият й ден Heart Eyes

# 648
  • Мнения: 74
Може ли някой да ви каже, кое помага най много при разстройство от 3 дни- лопедиум, тазектан, ентерол от вчера взехме и ампули гентамицин, не става въпрос за химиотерапия , четвърти ден ат антибиотик панцеф, на лекарката казва, че не е от него.

# 649
  • Мнения: 103
Тазактан е много добро средство. Също включете и пробиотик. Дано да подейства бързо. По принцип антибиотиците има разхлабващ ефект. Добре е да се вземе и препарат срещу гъбички щом е на антибиотик

# 650
  • Мнения: 813
Пробиотик и смекта добавете

# 651
  • Мнения: 178
Фани сега Недев ли чакате? Кога ще ви дадат плана за лечение?
Зиги, ехаа нещо яко май организираш Simple Smile Тате другия месец става на 58г. Живи и здрави и той да празнува юбилей. Иначе както на майка ти, така и на него градината му носи хъс. Бяхме им на гости миналата седмица и го чух да си подсвирква отново. Дава задачи на децата, и аз и всички около него греем, че отново е така жизнен и деен. Купил си е нов малък мотор. И отново се убедих, че за тях е най-лошо да се чувстват безполезни и в тежест на близките.
За разтройство пробиотик задължително и оризова вода знам че има силен ефект.
Лилибет, как сте?

# 652
  • Мнения: 103
Ние изкарахме Ковид. Татко сега се възстановява, макар и трудно. Няма никакви сили. Кашлицата поутихна. Чакаме вливка тази сряда, надявам се всичко да бъде наред. Щерев е умерен оптимист, не се е отказал от нашия случай. Чета и стискам палци на всички. Дано има чудо в живота ни и да сме максимално дълго с близките ни. Моля се и за нашето чудо✌️😊

# 653
  • Мнения: 143
Здравейте,
Баща ми е с промяна във вкуса от Нова Година - беше си сложил бустерна ваксина преди това, постепенно проблемът се задълбочи и в допълнение изкара нещо на крак - може би е било Ковид.
Започнаха проблеми с дишането и ходене по лекари, които му казват че нищо му няма но в крайна сметка го изпратиха на скенер с контрастно вещество.
От там пулмолога вече реши че работата е по-сериозна и се налага бронхоскопия и ни прати към Ракова.
Междувременно баща ми си изгуби гласа, стана му много трудно да яде, има проблеми с преглъщането.

От Ракова ни казаха, че трябвало да лекуваме инфекция някаква преди да се направи бронхоскопия и му загубиха още две седмици с някакви инжекции... Добре, че сестра ми го заведе на УНГ, който установи че не е ларингит или фарингит, а пареза на гласните връзки, явно и частично гърлото и ни каза да не чакаме повече, а да се обърнем към друг лекар, първия с който успяхме да се свържем беше доктор Йорданов от ВМА, който потвърди, че са ни загубили времето и ни ориентира към ВМА и на прави бронхоскопия. Само да споделя, че за да е по-голям купона, аз за част от това време бях с Ковид и сестра ми отнесе по-голямата част от ходенето по лекари, затова някои детайли ми се губят.

Все още чакаме резултати, но явно става въпрос за тумор, който притиска белия дроб, стомаха и нервите, които парализират гърлото. От ВМА ни казаха за сега нищо да не правим, да си го гледаме, да пробваме с течни протеини за да компенсираме неяденето. Ние дори си носихме храна там тъй като тяхната била адаптирана за болни. На баща ми му е много трудно да диша, взехме кислороден кондензатор под наем (от ВМА ни написаха до 3 литра на час и 20 часа терапия).

До тук добре, но баща ми вече практически не яде, всичко му е много гадно на вкус, много му е трудно да преглъща, като го гледам едва ли приема и 100 калории на ден. Той самият си признава, че сигурно проблемът е и психологически защото само от мисълта за храна му се повръща. Отслабнал е над 30 кг. според мен (последния път като се мери беше -26). Отделно вече му е много трудно да пие дори и вода и се бори на малки глътки, но не е достатъчно.

Той живее е убеждението, че като излязат резултатите и всичко магически ще се оправи, но като чета темата май мъките тепърва започват с чакане пет скенер, допълнителни изследвания и т.н. Много се притеснявам, че бъбреците или сърцето му ще откажат и не знам на къде да се обърна, вече явно е за хранене със сонда или венозно.

В този ред на мисли имам два въпроса:
- Можете ли да ме ориентирате колко време минава ориентировъчно от бронхоскопия до реално започване на лечение? Ясно ми е че за всеки случай е различно, но диапазон ще ми е от помощ.
- ОК съм и за вариант за частна болница/хоспис, където да го поемат и да го поддържат докато излязат резултатите и се назначи / започне лечение, или го стабилизират и е възможно да продължим в домашна среда.

Предварително благодаря на всички споделили опит!

# 654
  • Мнения: 178
Нова, с течностите има ли трудности да ги преглъща? Много е важно да си набавя калории по някакъв начин. И в такъв случай са удачни крем супите, в тях добавяйте телешки бульон, сварено яйце и пасирайте всичко заедно. Протеините също са вариант, но основно да не е на тях. Кисело мляко. Тате пък от химията му се промени вкуса, каза, че главно му горчи или леко метален вкус има, да не мислиш че се наслаждава на храната, но всеки ден по 100 пъти му говорихме едно и също, че е важно да яде, че това е път който трябва да вървим заедно, трябва усилията да са и от двете страни и така. Сега се храни, но в повечето случаи е по енерция, а не че има кой знае какво желание.
Иначе като излезнат резултатите може да ги дадете за второ мнение ако има нужда, а през това време да запишете час за ПЕТ скенер. Успех 🙏

# 655
  • Мнения: 63
Може ли някой да ви каже, кое помага най много при разстройство от 3 дни- лопедиум, тазектан, ентерол от вчера взехме и ампули гентамицин, не става въпрос за химиотерапия , четвърти ден ат антибиотик панцеф, на лекарката казва, че не е от него.

Чай от кора от нар или Танинал (лекарство на билкова основа).
Nova, при нас около 3 седмици отне излизането на резултата и ориентирането към специалист. На 30.06. се потвърди диагнозата на скенер, а първата вливка беше на 17.07.

Последна редакция: нд, 10 апр 2022, 12:42 от Preslava88

# 656
  • Мнения: 143
Believe's, има проблем да преглъща дори и вода - от парезата е. Отделно всичко му е гадно, телешкото беше едно от първите отхвърлени неща. Мисля, че е неврологично - четох много от прекаралите Ковид, че се оплакват от това, храната има различен вкус, мирише им на гнило, изгорала гума, белина и т.н.
Минахме през пасирани супи, протеинови шейкове, банани, на всичко казва че му е гадно. По малко айран приема и някое блокче шоколад.
Пожела да опита да яде яйце, варено 7 минути, много е гадно, той като ги варял 7 минути не ставали така и изяде четвърт яйце... това му е вечерята.
Но много ме притеснява че не пие достатъчно, видимо е дехидратиран. Според мен вече изчерпваме възможностите на домашните условия.
Той е в съзнание и напълно контактен, но не съдейства. Затова ми е важно да му кажа реални срокове - примерно - ще минат от двеседмици до 4 докато се започне лечение, през това време или се напъваш да ядеш минимум 1000 калории на ден + система за обезводняването или хранене през сонда. Той няма да оцелее 2 седмици  иначе.
В момента си мисли, че ще му излязат в понеделник резултатие и във вторник ще е ок.

# 657
  • Мнения: 10 775
Nova, пробвайте в хоспис Вита. Ще му вливат каквото трябва и за няколко дни ще се почувства много по-добре. Нямам личен опит с тях, но мои близки настаниха там жена (в краен стадии) и доста й се подобри състоянието от гледна точка на обезводняване и прием на калории, които й дадоха сили.

Не разбрах кога са правили бронхоскопия, но имай предвид, че във ВМА са доста бързи. На майка й направиха бронхоскопия в четвъртък, в понеделник следобед имаше резултати (но контактувахме директно с Патологията, не с отделението).

Проблемите с вкуса може да се комбинация между Ковид и болестта. Майка също имаше един период, в който й се гадеше от храна, особено от месо....

Баща ти си мисли, че като има ясна диагноза, ще се оправи. Това е правилната нагласа, а не да се предава, колкото и да му е трудно.
Опитай се да се поставиш на негово място...На болните им е най-трудно...

# 658
  • Мнения: 143
Много благодаря за укоражаването zigizagi!

Да, влизам му с положението, но положението е такова, че той или ще яде или ще умре... като той не може да го направи било поради психологически или физиологични причини или комбинация на двете не мога да го оставя така и търся друг вариант за оцеляване. Не искам да му отнемам надеждата да се оправи, а трябва да е наясно, че нама да стане бързо, при него това гладуване продължава дълго и повече ме притеснява, че вече и вода му е трудно да пие.

Неговата бронхоскопия я направиха на 29-ти март, изписаха го на 30 и ни дадоха една бележка, на която пише, да се обадим след 10 работни дни от изписването, което аз го броя официално да стане на 11-12 април. Аз все пак реших да не чакам и звъннах в петък - не беше готово.

Вие как по-точно си контактувахте с патологията? Дали мога да им звънна директно?

Знам, че са професионалисти в тази болница и лекарката, която го водеше беше мила и спокойна но другите явно са много претоварени и нервни, отнесохме сумати скандали за нищо докато го настаним и вече имаме уплах какво може и какво не там.

# 659
  • Мнения: 43
Здравейте! Чета Ви редовно, но не бях писала известно време, защото за кратко живота даваше радост. Родих, баща ми беше добре и всичко се движеше по план. На 1 трябваше да му е четвъртата химия, но я отложиха, защото на 31.03 даде положителен резултат за корона. Изкара я много леко. Но днес видях, че изкарва кървави храчки. Каза ми, че е така от 2, 3 дена . Утре ще звъня на онколога му хем за дата за вливката, хем да го попитам и за тези храчки, но ако някой има опит в такава ситуация ще бъда много благодарна да ми разясни какво се случва.
Здраве за всички🍀

Общи условия

Активация на акаунт