Електронни четци - Тема 26

  • 40 922
  • 744
  •   1
Отговори
# 390
  • Мнения: 7
Здравейте!
Наскоро си купих pocketbook lux 5. Всичко е чудесно, но има ли начин как да се сдобия с фонетична клавиатура?
Аз имах същия проблем с InkPad 3, затова написах фонетична клавиатура за него. Би трябвало да стане и за Lux 5, те използват една и съща ОС. За да я инсталирате, изпълнете следните стъпки:

1. Изтеглете този архив на локалния си компютър и го разархивирайте.
2. Преименувайте файла "BG - Phonetic.kbd" на "BG.kbd".
3. Свържете четеца си с компютъра с USB кабел.
4. Копирайте файла "BG.kbd" в папка "/system/language/keyboard" на книгата си.
5. Ако клавиатурата все още е на БДС, рестартирайте четеца.

Забележка: Ако желаете, преди т.4 копирайте оригиналния файл "BG.kbd" с БДС клавиатурата на компютъра си, за да можете по-късно да върнете четеца в състояние с фабричните му настройки. В архива, към който давам линк, съм включил и оригиналния файл, преименуван на "BG - BDS.kbd". Би трябвало съдържанието му да е същото като на Вашето устройство, но не съм 100% сигурен.

И още една забележка Simple Smile Речниците за Pocketbook използват собствен формат, в който има и вградена клавиатура. Така че инсталирането на фонетиката няма да промени клавиатурите, които се появяват при търсене в речник.

# 391
  • Мнения: 6 146
Eх, чак завидях на Покета, че с тая руска имам чувството, че всеки път ѝ се разместват буквите.
Ще взема да пробвам архива какво ще /не/покаже.

# 392
  • Мнения: 7
Ако сте с руска, само смяната на файла няма да помогне. Трябва и да изберете българската от Settings > Languages >  Keyboard Layouts > Keyboard Layout 2 > BG: Bulgarian

# 393
  • Мнения: 47
Fr.Hardinge, благодаря! Определено ще опитам, та дори само за бележки като си слагам да имам фонетична.

# 394
  • Мнения: 359
Изпробвах от любопитство цветния четец на Покетбук InkPad Color PB741.
Ами не съм възхитен. Мътни цветове, тясна цветова гама - 4096 цвята, ниска резолюция на изображенията. Не си падам по комикси и манга, където цветният екран може да е някакво предимство. Отдавна съм минал възрастта, когато с увлечение разглеждах книжките с картинки за приключенията на Пиф и котарака Еркюл....
Не виждам особен смисъл от e-reader, на който да разглеждам в цвят корицата на книгите, които чета - примерно на някоя от книгите за приключенията на съдията Ди Жензие.
Иначе за черно-бял текст (страница) няма особена разлика с Покетбук Инкпад 3.
Обаче ако му качиш Кулридър, цветността изчезва - просто Кулридър не разбира от цветове.
За пореден път се убедих, че за цветни ПДФ-и, снимки, статии с цветни диаграми, графики, схеми и т.н. най-доброто решение е приличен таблет.
Тъй като обичам и да рисувам, съм се снабдил с един страхотен таблет Huawei Matepad 11 - с 11 инчов дисплей и качествена писалка (стилус) към него. С подходящи програми за рисуване е трепач. Естествено и за четене на горепосоченото съдържание.

# 395
  • Мнения: 6 649
Таблетите са ясни. На мен въпроса ми за цветен четец беше, защото на детето не позволяват таблети и сматфони на ученически лагер, но четец може. За колор и аз видя че цветовете са зле. На инкпад колор са малко по-добре , но не съвсем. Въпреки всичко него ще оставим заради комиксите и този училищен лагер.

# 396
  • Мнения: 359
Да, разбира се за комикси РВ741 не е чак толкова зле. От достъпните в момента цветни четци, което са съвсем малко като асортимент, явно е най-добър. Все пак е е с по-голям дисплей -7.8 инча, което си е предимство за текста на диалозите в комиксите.
Иначе ако не държите на цветния дисплей, Покетбук имат четци с черно-бял екран с доста по-големи размери 9 и нещо и 10 инча, които са още по-подходящи за комикси (но без цвят). Но там цените стават жестоки, особено на десетинчовия (InkPad X).

# 397
  • Мнения: 6 649
за сега целта ни е цвят Simple Smile мерси.

# 398
  • София
  • Мнения: 3 123
Здравейте!От 2г съм с Kindle paperwhite 2018 и съм много доволна от него.Сега обаче искам да купя на баща ми .Той иска да е с по-голям екран.Има ли Kindle  над 6.8 - 7 " ,нещо не намирам.Ако може да ми препоръчате нещо.Видях една Pocketbook 9.7" ,не знам дали са добри.
 И също да попитам за намалението в Амазон.Май юли месец имаше преди или греша?

# 399
  • Варна
  • Мнения: 4 444
Благодаря!
Вчера си поиграх отново, но не открих от къде да си извикам страниците да се показват на екрана. Имам само това Loc, време за завършване на книгата и да е празно. Това от ляво. От дясно показва процента, който си прочел от книгата.
От известно време и при мен беше така. Детето ми оправи нещата като кликна върху “Loc 123” и се сменя с “Page 123” или Time in chapter…

# 400
  • Мнения: 19 004
paperwhite 2021 е 6,8 инча, това им е максимумът за сега.

# 401
  • Мнения: 3 988
Blue turquoise и аз кликвах няколко пъти, но не иска. А много обичам да виждам до коя страница от колко съм. Sad
Така си бях свикнала на стария Nook и ми липсва.

# 402
  • Мнения: 359
Здравейте!От 2г съм с Kindle paperwhite 2018 и съм много доволна от него.Сега обаче искам да купя на баща ми .Той иска да е с по-голям екран.Има ли Kindle  над 6.8 - 7 " ,нещо не намирам.Ако може да ми препоръчате нещо.Видях една Pocketbook 9.7" ,не знам дали са добри.
 И също да попитам за намалението в Амазон.Май юли месец имаше преди или греша?

Ето едно нагледно сравнение на част от e-book ридърите вкъщи:


От ляво надясно - Kindle Paperwhite 2018 - 6 инча, Kobo Libra H2O - 7 инча, Pocketbook InkPad HD3 - 7.8 инча и Pocketbook  InkPad X - 10.4 инча.
Мисля, че коментарите са излишни. Накратко - размерът има значение Grinning
Тук в темата във всичките и продължения битува мнението, че Покетбук са много "нежни" и нетрайни четци, уж много лесно се чупел дисплеят, надувала се била батерията и т.н. и т.н.
Мога отговорно да заявя, че при мен няма никакви проблеми с четците на Покетбук. Имам няколко броя, като най-старият е на поне десетина години. Всички са абсолютно здрави и батериите им са още в изправност. Естествено същото се отнася и за Киндълите и Кобо-тата ми. Имам по два (различни модели).
Не, не продавам четци. Просто чета.

Последна редакция: пн, 20 юни 2022, 19:50 от Stilgar

# 403
  • София
  • Мнения: 9 910
Aз бих наблегнал по скоро на бързината и степента на опресняване (избледняване). Опита ми с два 7" Кобота (единия на снимката) бих го изключил.

# 404
  • Мнения: 249
Оазиса къде ще се вмести?

Общи условия

Активация на акаунт