Електронни четци - Тема 26

  • 41 056
  • 744
  •   1
Отговори
# 375
  • Мнения: 14
Вече чете, ако се прати през мейла на Киндъла

От личния ми имейл към този на Киндъла      нали? Разрешила съм го вече от регистрацията ми в амазон и изпращам сега ще опитам епуб.

# 376
  • Мнения: 32
От вчера имам kindle2019, качих си през калибре книга която беше epub формат и нямаше проблем

# 377
  • Мнения: 14
Чете ги. Качих си вчера доста, с Kindle paperwhite 2021 съм. Дразни ме това, че книгите нямат или корици или заглавия.

# 378
  • Мнения: 19 018
Това е от самия файл, може да се коригира в Калибре

# 379
  • София
  • Мнения: 700
Киндъл Пейпъруайт 2021 е просто прекрасен за цената си. По-голям екран, но почти запазен външен размер,  страхотна подсветка с възможност за топла светлина, а и след като вече чете epub не мога да се сетя за причина да избера нещо друго, макар преформатирането никога да не ми е било проблем. Така или иначе винаги използвам Калибре  - там подреждам, оправям серии, корици, заглавия и е просто прекрасна електронна библиотека.

# 380
  • Мнения: 153
Здравейте.Преди няколко дни бях писала в темата,че съм в търсене на нов четец.Благодаря на всички ,които бяха така добри да споделят впечатленията си,но днес дилемата ми се разреши сама-в лицето на мъжа ми.Подари ми Киндъл Пейпъруайт 2021,закупен от Техмарт.(съжалявам,дано не се приеме като реклама).
И сега съм в нова чуденка-четеца има гаранционна карта,но трябва ли да го регистрирам в Амазон(за валидна гаранция или въобще за нещо),при положение,че няма да купувам книги от там?Нещо не ми е ясен смисъла на регистрацията.
И  още един важен въпрос-свалих си книги на него,но започвайки да чета,в долния ляв ъгъл ми показва не номер на страница,а част от нещо си.Мога ли да го настроя да показва страница и как?Както и как мога да върна например 20 страници назад?Съжарявам,ако въпросите ми звучат малоумно,,но с Нука бяха доста по-опростени нещата.

# 381
  • София
  • Мнения: 700
Честито за чудесната придобивка GrinningРегистрацията на Киндъла не е необходима за гаранцията,  щом е закупен от БГ магазин, но позволява да се използва пълната функционалност на устройството.
Като кликнете в долния ляв ъгъл може да сменяте страница, локация( не знам какво точно изчислява- може би брой букви), оставащо време до края на главата или до края на книгата или нищо (остава празно). В долния десен ъгъл винаги показва процент, освен ако не е избрано да не се вижда нищо.
Можете да отидете където пожелаете в книгата като докоснете екрана в средата на горната част, от там избирате в дясно втория символ  - изобразява параграфи и там избирате на коя страница или локация искате да отидете, предлага вариант в началото или в края.

# 382
  • Мнения: 4 021
ДюДю сттаницата е Loc 1058 например на моят четец в момента?
За мен този текст няма логика, защото съм едва в началото на книгата. Да не споменавам че Loc като дума не ми говори нищо 🤔

# 383
# 384
  • Мнения: 4 021
Благодаря!
Вчера си поиграх отново, но не открих от къде да си извикам страниците да се показват на екрана. Имам само това Loc, време за завършване на книгата и да е празно. Това от ляво. От дясно показва процента, който си прочел от книгата.

Последна редакция: пн, 13 юни 2022, 10:08 от Lale_Lili

# 385
  • Мнения: 3 200
Показването на страниците зависи от форматирането/конвертирането на книгата.
Все по-рядко се появява при мен.

# 386
  • София
  • Мнения: 700
При мен има страници ако книгата  качена с кабел през Калибре. Ако е изпратена на имейла на Киндъла няма страници. Не знам каква е логиката,  но е така със всички Киндъли, което съм имала - 3 на брой.

# 387
  • Мнения: 4 021
Аз качвам с кабел, но не са форматирани с Калибре, просто защото не ми се налага. Свалям си ги изначално в Mobi формат.

# 388
  • София
  • Мнения: 700
Аз просто си организирам библиотеката в Калибре и всички книги качвам от там. Случвало се е да изпратя на имейла на Киндъла и тогава няма страници.

# 389
  • Мнения: 47
Здравейте!
Наскоро си купих pocketbook lux 5. Всичко е чудесно, но има ли начин как да се сдобия с фонетична клавиатура?

Общи условия

Активация на акаунт