Тема № 24 - "Обучение в пандемия - дистанционно и присъствено" - Януари 2022

  • 50 807
  • 1 342
  •   1
Отговори
# 1 320
  • Мнения: 2 925
Ами най- вероятно не са взимали материал по предмета. Имали са Гражданско образование.

# 1 321
  • София
  • Мнения: 12 333

Важното е, че са учили присъствено. Е, поне едно от двете е отговаряло на действителността...
Сега ще попитат "ама защо изобщо положителните трябва да не са на училище? Нищо им няма, само някой и друг сопол или кашлица, голяма работа..."

Кой някога е питал подобно нещо? Thinking

# 1 322
  • София
  • Мнения: 17 596

Не ти. Определено. Не помня кой, може би жасминката, но може и да греша, задаваше въпроси от типа на докога ще ги тестват, докога здрави деца ще са в карантина, а това за "за един сопол на лекар"... съвсем не помня кой го каза, ама ако върнеш назад сигурно ще намериш... Просто помня, че скоро разказвах за болничните си престои в резултат на нечий "един сопол". Та... има такива, да. Макар и да не си ти - потребители има доста.

Пък то, ако децата са в училище, дори и без учители, положително по-добре ще се движи учебния процес... спор няма!

# 1 323
  • Мнения: 1 738
имаха свободно часове със заместници. Не взимаха никакви уроци, заради отсъстващите 14 деца.

Как хем са имали часове със заместници, хем са били свободни?
Директорът е бил в правото си да прецени дали да пусне цялото училище ДО. Не е преценил.

Ами заместниците не винаги са по предмета, който имат. Та имат гражданско образавание, влиза психоложката, с която си говорят нещо или госпожата ни по всичкология, която ги оставя да си ръчкат по телефоните или да си пишат домашните за другия ден.

# 1 324
  • Мнения: 63
Нашите и гражданско образование не са имали, а свободни часове, в които са си играли на телефоните. Четвъртък - 3 часа, петък - 4. И са били 8 деца и също учителите са се въздържали да преподават заради отсъстващите. Ползата от тази седмица ПО е, че дъщеря ми е болна от нощес. Сутринта теста беше отрицателен, но то не е гаранция, че утре няма да излезе положителен. А и да не е Ковид, миналата ваканция се разболя първия почивен ден, сега пак. И тогава не беше ковид, но симптомите се влачиха 12 дни, хем пи 5 дни бисептол.

# 1 325
  • софия
  • Мнения: 2 543
Според плана на Сербезова след ваканцията твърдо на ротация в София??? Как мислите?

# 1 326
  • Мнения: 1 444
Според плана на Сербезова след ваканцията твърдо на ротация в София??? Как мислите?

Така е редно!

# 1 327
  • София
  • Мнения: 12 333
Нищо редно не виждам аз. Ротацията на учениците е най-безсмислената "мярка", която може да съществува. Само маските на открито се конкурират с нея по безсмисленост.

# 1 328
  • Мнения: 2 925
Нищо редно не виждам аз. Ротацията на учениците е най-безсмислената "мярка", която може да съществува. Само маските на открито се конкурират с нея по безсмисленост.
И с двете твърдения не съм съгласна. Ротацията намалява присъствието в училище, а маските предпазват.

# 1 329
  • София
  • Мнения: 7 082
Ако продължи ротацията, след ваканцията у дома трябва да си останат само 7, 10 и 12 клас. Да, много смислено!

# 1 330
  • Мнения: 3 925
Ротацията на цели випуски от какво точно пази?
В една стая са пак 27 деца, голяма работа че на горния етаж или в съседната стая няма никой!
Градският транспорт може да е фактор в София, но дори за Варна не е, масово децата в гимназиален етап дори се извозват зимата до училищата, а лятото са на велосипеди, защото ГТ тук е на рядко и не е редовен

# 1 331
  • Мнения: 8 268
И за мен от ротация няма смисъл. Едни стаи ще са празни, други пълни. В нашия град транспортът изобщо пък не е фактор, независимо че сме областен център. Децата ходят пеш, които са по-близо, други с коли на родители. Дори и зимата има много с колелета. Просто нямаме удобен градски транспорт и много малко са учениците, които ползват такъв.

# 1 332
  • Мнения: 24 729
Ако продължи ротацията, след ваканцията у дома трябва да си останат само 7, 10 и 12 клас. Да, много смислено!
Мился, че друга ротация ще предложат. Половината паралелки да са присъствено

# 1 333
  • София
  • Мнения: 7 082
Може, аз се водя от думите на Денков, че ротациите няма да са за повече от седмица. Та сме подготвени за присъствено.

# 1 334
  • Мнения: 10 705
Може, аз се водя от думите на Денков, че ротациите няма да са за повече от седмица. Та сме подготвени за присъствено.
То самата ротация включва поне 2 седмици за пълен цикъл Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт