Новата майка и непоисканите съвети

  • 8 962
  • 221
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 6 789
Бебето си е бебе. Не знам какво толкова има да се мачкоти бебе на 2 месеца, например?! Нито разбира, нито може да отвърне, нито нищо. Вече детенце след година и половина, две може да си играе, различава хората и тн.
Днес например бебето реве, е как да му обясня на бебе на 6 месеца, че това е баба му?! Логично няма как да се случи, в очите на бебето това е непознат човек. С голямото дете не е така, качествено си играят и се разбират. Има си време за всичко.
Като гледаща чуждо бебе на точно два месеца не мога ама по никакъв начин да се съглася с казаното.
Бебето ме познава, лицето ми, гласът ми, кожата ми е абсолютно интерактивно.

Вики, всяка квачка е с горчив опит, че искат да ѝ пипат рожбата.
Логично, вие полагате грижи на детето, вероятно ежедневно. Ако го посещавате веднъж в месеца за час, едва ли ще срещнете същата реакция.

# 61
  • София
  • Мнения: 35 276
Радева, не е съвсем така.

Квачката е майка, а майката е една ,и ако не иска никой да й пипа рожбата, никой няма да я пипа. Аз нямам все още дете, но се дразня на нахалността.
Да, бащата е само донор, майка му инкубатор.

Бебе е, за Бога! Всички се радват.

# 62
  • Мнения: 1 729
Радева, не е съвсем така.

Квачката е майка, а майката е една ,и ако не иска никой да й пипа рожбата, никой няма да я пипа. Аз нямам все още дете, но се дразня на нахалността.
Да, бащата е само донор, майка му инкубатор.

Бебе е, за Бога! Всички се радват.
Донора и инкубатора отговарят за бебето и те взимат всички решения за него, докато не стане на достатъчно съзнателна възраст.
Като искат да се радват, да бъде по-нормално и по правилата на родителите.

# 63
  • София
  • Мнения: 35 276
Аха, успех Joy

# 64
  • Мнения: 12 421
Jane, айде да не изплесваме в тежките алергични реакции, конкретния случай се отнася до това, че бабата и дядото гушкат твърде много бебето. Какво престъпление!
И, извинявайте, ама като родители, се очаква, че хората са станали зрели хора. Толкова пък да не могат да действат, общуват, намират решения като такива...

# 65
  • Мнения: 641
Не са ми давали меню за внучките и им готвя по желание на децата. ( 12г, 6г и 5г. )
Сега докато гледат детско по ТВ, малките хапват мандарини, кака им ябълки, а аз хрупам морков.
Следобед преди разходка ги нацелувах и тъй като бях с червило после търках с тампон.
Не бих се сърдила, ако майките  им ( моите деца ) ми нямат доверие.
Приятна вечер!

# 66
  • Мнения: 1 729
Jane, айде да не изплесваме в тежките алергични реакции, конкретния случай се отнася до това, че бабата и дядото гушкат твърде много бебето. Какво престъпление!
И, извинявайте, ама като родители, се очаква, че хората са станали зрели хора. Толкова пък да не могат да действат, общуват, намират решения като такива...
По-назад се спомена и за даване на забранени храни. А относно другото смяташ, че е нормално да се подава едно бебе като плюшена играчка и да се мачка до повръщане, сериозно ли? И точно, защото са възрастни трябва да се съобразяват най-вече с режима на бебето и с правилата на родителите. Има родители, които не им е приятно да им се лигави бебето.

# 67
  • Мнения: 302
Няма лошо баби и дядовци да се радват на внуците си! Но има лошо когато си въобразяват, че имат право да се бъркат в начина по който родителите искат да ги гледат и възпитават! Майката най-добре знае кое е добро за нейното дете и кое не! Аз също не мога да се озъбя за каквото и да е било, но за децата ми ей бога ми ум ще им се зайде! Не прощавам, не ме интересува баба, дядо, леля, баща щом аз така съм казала това е закон на който не му харесва вратата и да не ме занимава! Моята беба, може да се радва на всички и да иска да ходи в другите не в мен (като е в добро настроение) , но щом има нещо не поглежда другиго и изобщо не иска да я барат гушва ме и това е! За децата си компромиси не правя! Авторке вземи се в ръце за твоето дете и който иска да се сърди, не се зъби за себе си, но си защитавай детето! Щом не му е комфиртно да го мачкат, ще чакат ако не дай им кърпичка да си пореват, че не може да го взимат

Последна редакция: пн, 03 яну 2022, 23:05 от Petef4e

# 68
  • Мнения: 12 421
Jane, айде да не изплесваме в тежките алергични реакции, конкретния случай се отнася до това, че бабата и дядото гушкат твърде много бебето. Какво престъпление!
И, извинявайте, ама като родители, се очаква, че хората са станали зрели хора. Толкова пък да не могат да действат, общуват, намират решения като такива...
По-назад се спомена и за даване на забранени храни. А относно другото смяташ, че е нормално да се подава едно бебе като плюшена играчка и да се мачка до повръщане, сериозно ли? И точно, защото са възрастни трябва да се съобразяват най-вече с режима на бебето и с правилата на родителите. Има родители, които не им е приятно да им се лигави бебето.
За пореден път ще кажа - смятам, че могат да седнат, да поговорят, да споделят, да предложат алтернатива, да създадат режим без да се истерясва, че й пипат бебето.

# 69
  • София
  • Мнения: 35 276
Светът е оцелял, защото хората да си говорили.

Сумтенето онлайн не се брои.

# 70
  • Мнения: 1 729
Написано е ясно, че е говорено, но нея не я чуват. Какъв диалог се води, когато няма уважение към майката? За какво говорим повече, на нейно място и срещи с бебето нямаше да има, пък какво остава да го размятат.

# 71
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Светът е оцелял, защото хората да си говорили.

Сумтенето онлайн не се брои.
Е нали авторката е говорила. Да не й разнасят бебето като пръскачка из лозе поне 30 мин след хранене. Чуваемост? Нула. Какво правим?
Сега тепърва започват да си правят оглушки, а по- нататък?
Едно време повтарях като латерна да не тъпчат хиперактивното ми дете с шоколад и зрънчо. Дали някой ме чу? Баба и дядо били, трябвало да го зарадват, нали...Говорих, много говорих.

# 72
  • Мнения: 36
Определено откакто мъжът ми говори с тях има разлика, но аз се дразня, че аз като им кажа нещо все едно глас в пустиня. А онзи ден детето почва да реве аз посягам да го взема, свекъра ми вика ама защо го взимаш то и в теб ще реве. Направо така ми кипна, той нито може да го нахрани, нито да му смени памперса, само да го дундурка. Същата случка със свекървата. Викам си хайде ще им го оставя за половин час и съм легнала в съседната стая. Чувам го, че плаче, отивам да го взема, свекървата ми вика ти защо идваш, ние ще го успокоим. Изобщо ако може да изчезна най- добре. Просто съм много мекошава и ми се качват на главата.

# 73
  • Мнения: 6 807
Квачката е майка, а майката е една ,и ако не иска никой да й пипа рожбата, никой няма да я пипа. Аз нямам все още дете, но се дразня на нахалността.

А вземи да родиш първо, пък после се дразни. Някак много теоретично звучиш - дразня се, защото така трябва 😀.
Може би правиш сухи тренировки за бъдещето....

Ana_iv333,  я си почивай 1 час и не го мисли толкова. Ако не могат да се справят с ревящото бебе ще ти го донесат с 200.

# 74
  • София
  • Мнения: 35 276
Ама, говорете, не мявчете.
Мен и в Малашевци ме чуват.

Общи условия

Активация на акаунт