Да пусна ли детето си на море?

  • 7 700
  • 161
  •   1
Отговори
# 150
  • София
  • Мнения: 62 595
На някои им се обаждат от токсикологията, а на други от други места.

# 151
  • Мнения: 10 602
Афродита, децата са се обадили на родителите си изплашени и те са ги взели от заведението. Не са били пияни. Съществува известна разлика между това да си пиян и да си дрогиран. Разказа ми го майката на едното. Няма причина да ме лъже.
С този пример исках да кажа, че дори деца, които нямат намерение да правят глупости, могат да се озоват в кофти ситуация.

# 152
  • София
  • Мнения: 12 006
На моя приятелка се обадиха ор полицията в 2 ч, че детето й, на 14 години е в токсикология с опасност за живота.
Легнали си всички да спят, но някаква мега готина приятелка писала на дъщеря й да вземе да скокне през прозореца на къщата да си поговорят. От дума на дума, отишли на центъра, където ги чакали мега яките батковци с водка. И после линейки и полиция. Малък град, не курортен.
Говорим за възпитано и добро дете, което до този момент стриктно си спазва вечерния час - 20 ч. През лятото. До ден днешен няма обяснение защо го е направила.
Естествено, че има - дедето държано на въже - 20ч. вечерен час лятото? Че то пица не може да отиде да яде с приятели с тоз час. Кой знае още колко абсурдни забрани има наложени. Естествено, че ще поиска да види какво е другия край - слободията.
За случката със сока - айде стига глупости. Изобщо не вярвам да се е случило точно така, т.е. не вярвам да са им сервирали така сока.

# 153
  • София
  • Мнения: 62 595
А тези, дето не са държани на въже направо си ги вършат простотиите. На родителите им не им прави впечатление, освен ако не ги събудят посред нощ да си прибират децата. И то са сърдити, че са ги събудили.

# 154
  • Мнения: 10 602
Какъв е подходящият вечерен час за момиче на 14 години, което живее в краен квартал?

# 155
  • Мнения: 6 547
Историята със сока е съшита с бели конци от децата - пробвали са, но са се уплашили и са потърсили помощ от родителите. Майката и тя поддържа лицеприятната версия, вместо да приеме факта, че детето й е пробвало наркотици. Чак барманка-наркоразпространител на безплатни амфети...

# 156
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 242
Барманката явно е приятелка на мармота. Важното е, че мама вярва, че нейното злато е най- златно.

# 157
  • Мнения: 779
На 16 отидох за първи път без родители на море. Уж беше на лагер с учител, но нейната работа се състоеше само в това да ни натовари на автобуса в двете посоки. После се интересуваше единствено от това да си намери гадже за през нощта и я виждахме само през нощта в дискотеката, докато се натискаше с поредния. Ходих 3 години подред. Не е имало грандиозни изцепки, но и ние бяхме примерни деца. Единствено единия съученик разби един джет в скалите и го изпратиха набързо вкъщи ( не че е малко, но за друго не се сещам). Не знам дали бих пуснала мойте сами на море, но близостта на родителите никой не е спряла от глупости. Съучениците ми правиха секс в коридорите на блока и пиеха хапчета в междучасията, а ние бяхме най- елитното училие. Дрогата е супер лесно достъпна вече- който не е искал, той не е намерил. И да ги държите под похлупак тия тинейджъри, нямате никаква гаранция. Единственото правилно е говорене, говорене и много говорене от ранна възраст, барем нещо му влезе в главата.

# 158
  • Мнения: 1
Hug
Здравейте!
Аз съм майка на 16 годишно момиче.
 Тя желае да отиде лятото с  нейни приятели на море. Като ми даде номер на родители които ще ги наглеждат.
Не познавам тези родители, нито всичките приятели с които иска да отиде.
Притеснявам се да не и стане нещо, но от друга страна искам да отиде и да си прекара добре.
Ако може някой да ми даде съвет, ще бъда благодарна!

Аз също имам дъщеря така както и син! Моята дъщеря е на 17 години и лятото на 2021 година много настояваше да отиде на море с приятел. Аз реших да я пусна,защото вече е голяма и отговорно момиче на което може да се разчита. Всеки ден и звънях да я проверявам и така след 2 седмици на морето се прибра жива и здраве и прекарала 2 седмици от живота си по дискотеки и на плажа със смях и истории!

Затова я пускай на морето да си изкара хубава, а щом има кои да ги наглежда не я спирай във никакъв случай! Hug

# 159
  • Мнения: 25 589
Ама как си личите отдалеч тийновете! Горния пост само 17-годишно може да го напише, не и майка му, освен ако не е замръзнала ментално в пубертета. Simple Smile
И не, не става въпрос дали има, или няма майки, които си пускат непълнолетните деца сами на море, а разсъжденията.

# 160
  • Мнения: 392
на 17 години отидох на море за първи път с гаджето ми тогава, само двамата майка ми и неговата майка знаеха че ще ходим на море само двамата и ни казаха супер щом сте решили да ходите отивайте.Каза ми майка само прекарайте си добре и умната и нищо повече,обадих и се като стигнахме на морето и се чувахме вечерно време да ме пита как сме и и морето как е и така Simple Smile само 1 път ме е спирала когато бях на 16 исках да отида на дискотека с една моя приятелка тогава тя ми каза не няма да те пусна защото...много наркомани а-у и не знаеш какво ще ти сложат в чашата. За първи път влезнах на 18 години на бар преди това не съм, според мен няма какво да го мислиш толкова колкото повече е ограничаваш толкова по-зле Simple Smile

# 161
  • Мнения: 4 411
Elityy99 тук детето е на 16. Теб на 16 не са се пуснали на бар, а даваш съвети да я пусне на море...?

Общи условия

Активация на акаунт