Разногласия относно избора на място за живеене

  • 8 944
  • 253
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 763
Добре де, той каква причина изтъква за твърдото си решение? Не вярвам да казва Искам при мама и тате, да не е нещо тип От мойто село по-убаво нема? Или има някакви разумни, например финансови доводи?

# 61
  • Варна
  • Мнения: 400
Най-важното не каза авторката в крайна сметка или аз съм пропуснала не знам. Имам предвид въпросното село на ​колко километра от Пловдив е?
Едно е да са 30,40,50,60 км., друго е селото да е отдалечено толкова колкото някой от кварталите на Пловдив. В такъв случай дали в квартал на Пловдив или селото все тая.
Относно "селския живот" и обясненията на някои как ще се побъркат на село - копане, пилета, селяни и там какво беше още.
Аз лично бих се побъркала от обратното, ако имах само апартамента ми в града и не съществуваха двата ни имота в села близо до града толкова близо, че до варненския квартал Владиславово се стига за повече време от колкото до тези села. На едното място имота ни е придобит 1979 година, но днешните нови заселници не са никакви селяни, а целенасочено бягащи от града и строящи си къщи там, а какви къщи....
Иначе на мен ми е много по добре да изляза на двора да си откъсна от собствените малини, ягоди, къпини, череши, грозде, ябълки, круши и много още други от колкото да ги купувам от вериги магазини или незнайно как произведени, пък който иска да ме нарича селянка.
Но в случая проблема май не е в селото, а във взаимоотношенията  и комуникацията между двамата.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 15:15 от VassiLea

# 62
  • Мнения: X
Не мисля, че има смисъл да се спори в темата дали е по-добре на село, или в града. Всеки да си живее там, където смята, че му е добре.
Аз съм градско дете, обожавам да си разполагам с времето и да изляза из центъра, да се завра в малките улички, да обикалям цял ден, да си пия кафе с приятелка, да отидем на театър и тн. Виж, да ме пратиш в някое село, дори да е от готините селца с хубави китни мегданчета и тн.. трудно ще стане.
Аз цвете вкъщи не мога да отгледам, представям си по двор да садя цветя.. но това не е важно, защото аз не съм авторката.
Решението трабва да дойде от двама ви.

Не разбрах прословутото село наистина ли е близо до Пловдив и е едва ли не квартал, или е село на 40-50 км, което е родното му и той иска да кеси при мама и тати и да не се набутва с воденичен камък на врата (ипотека).

Какви са подбудите му за селото?

# 63
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 346
Живеете в големи заблуждения. Овошките и лозите не са създадени да се берат. Основното по тях е грижа. Подрязване, подхраване, поливане, дебнене за вредители и опазване от мана. Да не казвам, че няма условия за съхранение и беритбата не е свежа с месеци. Гледаш плодовете на труда ти как се спаружват и гният и нищо не можеш да направиш освен компот. Ми не искам - влизам си в магазина и си купувам кавото ми трябва.

Аз приритвах така за домашна лютеница. Цял ден за толкова нищожно количество, което свършва за норматив и не си заслужава хамалогията, когато в магазина има за по 5 лева съвсем прилична лютеница.

# 64
  • Мнения: 11 967
Vassilea, ние май "съселяни" ще излезем:joy:
"нашето" село от апартамента ни в центъра дори по-бързо се стига и от "Трошево" във Варна. Пилета не се предвиждат. Черешите и крушите ни са разкошни.
Но в случая авторката повече се притеснява май от роднинската близост, вероятно с право.

# 65
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Е, не е нужно да правиш компот. Можеш да подариш, а защо не и продадеш. Пък и компот или сладко да направиш. Не е кой знае каква философия, нито хамалогия като с лютеницата.
Който каквото си го влече. Аз съм израсла в град, но в къща с двор. От това по- хубаво няма.

# 66
  • София
  • Мнения: 35 247
Авторката вижда червени светлини, но някак се е примирила като гледам.....

# 67
  • Мнения: 18 768
Светлините при живеене в селото на свекърите не са червени, а направо черни. Не трябва никоя жена да се навива на това нещо. Цялото задружно фемили на мъжа, а също и съседите, ще я оборва при всяко разногласие между тях. Те ще са винаги прави, техният син е най-велик. Внуците ще са "техните внуци" и ще се гледат по селски. И т.н.

Няма добър или поне приемлив вариант.

# 68
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 297
Следващата тема ще е като онази с несъобразителните свекъри.
Авторке, чуй по- опитните. Младите трябва да живеят отделно и далеч от родителските тела, за да запазят уважението и добрите отношения.

# 69
  • Мнения: 1 801
Всъщност ако сте в отделна къща, аз нямам против да са там техните. Хубаво е човек да има баби и дядовци, когато има деца. И щом ти си отдалече, никак няма да е лошо да има на кого да оставиш децата.
Но връзката май не ви е на такъв етап.
Да, нека изтегли кредит, да си купи където си иска, явно той си е решил. Но внимавай, защото щом от сега си решава по такива важни въпроси, може и така да е в бъдеще. А аз с такъв мъж, който не зачита мнението ми, не бих живяла.

# 70
  • Варна
  • Мнения: 400
Живеете в големи заблуждения. Овошките и лозите не са създадени да се берат. Основното по тях е грижа. Подрязване, подхраване, поливане, дебнене за вредители и опазване от мана. Да не казвам, че няма условия за съхранение и беритбат...................
Аз заговорих за овошки и лози, вероятно е към мен.......
Няма как да живея в заблуда за нещо, което ми е действителност от както се помня.
Не отглеждаме промишлено количество, та да ги мисля, за лична употреба са. Като почне едното свърша и идва следващото от май месец та до ноември/декември, за какво ми е да го съхранявам. И хич не се виси постоянно над тях, тук е заблудата.
Всеки има право на избор над какво да виси, да бяга на пътека и вдига тежести в затворено помещение във фитнес  или да  свърши нещо в двора си.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 16:07 от VassiLea

# 71
  • Мнения: 6 221
И кво като е в неговото село, какво значение има? Човека си има живот там, приятели, може би имоти, защо трябва да се мести? Родата както знаем може да се меси и на друг континент ако единия от двамата го допуска, така че това не е гаранция. И по тази логика колко далече трябва да е младото семейство, та да не им се меси никой? Друг квартал/село, град, държава, континент, планета?
Авторката, ако селото е близо до града, ако ще строи хубава голяма къща, ако роднините са му достатъчно разбрани и интелигентни, къв точно е проблема?

# 72
  • Мнения: 3 235
Хич не бих се вряла там. Всички са роднини или са спали помежду си на млади години. Знаят се до десето коляно, винаги ще си аутсайдер. Уикендите ще правите буркани вместо да пътувате. Даже съм изненадана, че етаж няма намесен, а ще се взима заем.

# 73
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 16 364
Авторке, вижда ми се, че не си на първо място в приоритетите на мъжа си, нито твоето мнение се чува. В такива случаи има два вариянта, или свиваш сърмите или опъваш платната и отплуваш към по-добър живот.

Живеете в големи заблуждения. Овошките и лозите не са създадени да се берат. Основното по тях е грижа. Подрязване, подхраване, поливане, дебнене за вредители и опазване от мана.
Отивам да кажа на моите овошки, които явно живеят в заблуждение и си мислят че не им трябват грижи Rolling Eyes

# 74
  • Мнения: 3 159
Аз разбирам, че искаш мъжът ти да е повече време с теб. Предполагам, че и сега при всяка възможност си ходи на село при техните и те зарязва сама. Ти пък умираш от скука, защото Пловдив, не е твоя роден град и имаш малко или никакви приятели. Веднъж си напуснала родния си град заради него и сега той те натиска да го направиш още веднъж. Ако пък ти имаш нужда от мъж, който да пърха само около теб, то това не е сегашния ти приятел. От тук ти си преценяваш.

Аз мога да се забавлявам и сама, така че не ми е дерт ако мъжът е другаде. Мога да свикна и в село близо до Пловдив. В къща и по лесно се гледат деца, може да им направите и детски кът и да играят. Свекървата ако иска да може и да помага за гледането. Може да пробваш за година без да влагаш пари в жилището и без планове за бебета. Така ще прецениш най добре. Но като гледам ти си се настройла негативно и е малко вероятно да ти се получат нещата.

Абе какви пилета ви гонят? Като не ви се гледат пилета, няма да гледате. Точка. Не е казано, че щом е селска къща трябва да има животни и градина.

Общи условия

Активация на акаунт