Разногласия относно избора на място за живеене

  • 8 993
  • 253
  •   1
Отговори
# 75
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 306
Аз пък бих си гледала 2-3 кокошки, ей така, за спорта. С времето ставам все по- придирчива към купешката храна. Какво по- хубаво от пресни яйца и свежи зеленчуци, които без притеснение да предложиш на децата?

# 76
  • Мнения: 3 174
Аз пък бих си гледала 2-3 кокошки, ей така, за спорта. С времето ставам все по- придирчива към купешката храна. Какво по- хубаво от пресни яйца и свежи зеленчуци, които без притеснение да предложиш на децата?
Гледали сме. Имам градска къща с двор. Накрая може да си останеш с гледането и копането. Вече само райграс и овошки. Е, може да се зачисти един ъгъл за 5 корена домати.

# 77
  • Мнения: 12 933
Катерина, а по принцип разбирате ли се? Как си решавате споровете? Той съобразява ли се с теб, зачита ли мнението ти по други важни въпроси?
В случая ми се струва, че е това, което каза Горджъс: този мъж ще отиде в селото със или без теб. Любовта би го накарала да мисли повече за двама ви, а не за него и мама-тате-бате. Не е примрял за теб, това е.

# 78
  • Страната на чудесата
  • Мнения: 6 519
Да,но вече е взел решение сам и едва ли не не го вълнува моето. Според мен иска да е близо най-вече до техните...

Ето, това тук на мен ми е достатъчно да взема решението за себе си. Щом някой взема решение къде ще живеем ние заедно, без да сметне за необходимо да го обсъди с мен и ме поставя в ролята на крепостен селянин, аз решавам мога ли и искам ли да съм в тази роля. В зависимост от отговора ми, предприемам и необходимите действия.
Другото-че много се разбираме / в смисъл, как точно се разбираме-съгласявам се с него или как?/, че имаме 3 годишна връзка /имала съм няколко такива дългогодишни, които съм прекратила, оказва се, навреме/ и т.н са само оправдания. Но ако искам да бъда с широко затворени очи, никой не може да ми промени мнението.

# 79
  • Мнения: X
Човека е краен защото си е направил план.В него участват всички от родата без гаджето. А тя пита в форума какво да прави. Ами нищо! То всичко е направено вече.

# 80
  • волно калдъръмче
  • Мнения: 6 360
За мен животът на село си е заробване в най-висша степен. Прибираш се от работа и се мяташ на мотиката или в краен случай на верандата с чаша вино и книга. Ако имам въпиюща нужда да изпадам в безвремие, мога да си го осигуря и в града или с пътуване сред природата. Опитала съм и от двете възможности - на село и в града. Вече знам кое е моето.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 21:12 от Вяра

# 81
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 339
Иди на село пробно,изкарай там 1 -2 месеца и тогава прецени дали ще можеш да останеш.
Защото на село животът е друг,манталитетът е различен.
Например нормално е да ти се натрисат гости без да си ги канила.

На село може да има всичко друго,ама не и тишина и спокойствие,особено ако имаш съседи.
Или ще режат дърва ,или ще пуснат музика....

През зимата,ако падне сняг се случва да спират тока,а понякога и водата за 1-2 дни..Което е много неприятно.

Ако има ромска махала в селото -изобщо не е безопасно.
Не е задължително да копаеш с мотиката,ама трябва да метеш двора,да чистиш трева пред къщата...

Това от личен опит ти го казвам.

# 82
  • Мнения: 41 900
Моля хората от село да не ми се сърдят и обиждат, но имам поглед от съвсем близо към връзка между мъж със селски манталитет и жена от София, с по-високо ниво като възпитание, култура и прочее. Ми не са щастливи. На село родата е важно нещо, идеята да живеят задружно е дълбоко вкоренена, закърмени са с нея. Освен това и се очаква мъжът да има тежката дума и ако жената настоява за своето родата и средата се подиграват на въпросния, че не е никакъв мъж. Да не говорим за това как се прекарва свободното време. На село е съвсем необичайно да си сложиш един чадър и един шезлонг и да си направиш коктейл, радвайки се на природата. На село трябва да се работи нещо - да се копа, плеви, сади, чисти, строят разни неща...  И как ще вирее една снаха със своите привички там? Вярно, моите наблюдения са от едно поколение назад, ама не вярвам чак толкова да са напреднали в селата.
С две думи - макар да не си падам по селски живот има някакъв мини шанс да ме замъкнат на село, но не и ако сме при родата и не с мъжа, който държи да му се чува думата. Освен ако съм лудо влюбена в тази рода (малко вероятно) ама то, замислете се, Меган Маркъл не издържа на кралска рода, какво остава на селска Grinning

# 83
  • Мнения: 15 226
Иска да е близо до техните и няма пари за жилище в града.
Добре устроените села в България се наричат квартали, имат редовен транспорт до по-централните части на града, достъп до болници, учебни заведения и кръчми, а не са само улиците асфалтирани и къщичките нови.
На село - не. Село означава поне две коли с всички разходи по тях, двоен път до работа, децата да бързат да хващат автобус, ранно ставане, късно лягане, за всяко нещо трябва да предвидиш допълнително време. Чистият въздух и хубавото дворче са някаква градска легенда.
Манталитетът и ограничения взор тип е, таз глупос ся за кво ти е, само пара да арчиш е съвсем отделен проблем.

# 84
  • Мнения: 41 900
Чистият въздух и хубавото дворче са някаква градска легенда.

Аха, лятото може и да има чист въздух, ама зимата всички се топлят на твърдо гориво и горят каквото намерят. Ако няма вятър, а има и мъгла, става ужасТ. Една зима на ски във Чепеларе гледахме вечер да не отваряме прозореца.

# 85
  • Варна
  • Мнения: 405
.............. Освен ако съм лудо влюбена в тази рода (малко вероятно) ама то, замислете се, Меган Маркъл не издържа на кралска рода, какво остава на селска Grinning
Това е проблема тук, частния случай на взаимоотношенията между двамата без значение за село ли става въпрос или за кралския двор.
А информацията от авторката е съвсем малко за да се правят генерални изводи.

Иначе съм изненадана от мнението на повечето за живеенето в къща с двор.
Аз не го усещам като заробване, чакам с нетърпение да мине зимата да се пренеса там.
Както казаха по назад, който каквото го влече. Имам двор, но нито лютеници прявя, нито компоти, предпочитам портокали, банани и авокадо пред консерви. Влече ме зеленината в двора и това че си е моя, свежите плодове, морето което се вижда, котаците.
Да, налага се да се свърши и работа, но не го усещам като заробване, а обратното като разтоварване. И да плевя и да разчистя мога и много друга работа,  и на шезлонг да лежа под чадър мога в двора ми.
С кокошки и компоти не се занимавам, но нямам против хората които го правят.
Прочетох по горе, че това изключвало ходенето по екскурзии извън страната. Ами не го изключва, всички са различни. Баща ми гледа кокошки, прави компоти в едно друго село срещу летището, кара джип, и на нова година беше в заведение извън България.

Последна редакция: вт, 04 яну 2022, 19:18 от VassiLea

# 86
  • Мнения: 41 900
Това  е, защото си "виладжийка" , а не "селянка". И двете категории живеят в къща на село, ама има нюанси Wink

# 87
  • Мнения: 9 021
Нито кокошки бих гледала, нито друго животно - ако толкова искам такава продукция, вече има достатъчно ферми, които предлагат. За работещ човек да се занимава със стопанство, дори малко, е голяма хамалогия и няма почивен ден.

Лично аз не бих се преместила на село на този етап от живота си. Градът ти дава възможност за избор - ако искаш спорт, културен живот, курсове за теб, за децата.
Виждам моите приятели, които се преместиха да живеят на село със семействата си - къщата е постоянен ангажимент и разход, транспортът също - определено не е за всеки.

# 88
  • Мнения: 2 039
Всичко по темата вече е казано.Много малко вероятно е на младо момиче израсло в града да и хареса на село.Тези китни села тип"Бевърли Хилс" са за богати хора,жените не работят или не са на 8 часов работен ден.
Задължително е да се обслужват 2 коли,особено ако има пораснали деца.А от близост с роднини никога нищо добро не е излязло.Човека си го влече към родното село,може би няма добри переспективи в града.Освен това ако ще живее с авторката,а от сега не и зачита мнението....

# 89
  • Мнения: 658
Ами проблемът явно е в роднините, не толкова в другите особености на живота на село. Щом това я притеснява, вероятно вече са си показали поне част от номерата и има някакъв конфликт. Дори да е незначителен сега, близостта ще го изостри.

Авторке, за какво се налага мъжът ти да се раздвоява между теб и близките си? Какво изискват от него?
Иначе наистина, интересно ми е какви са доводите му, излага ли някакви аргументи да те убеди или просто казва това съм решил и край?

Общи условия

Активация на акаунт