Хамон

  • 726
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2
Здравейте! За празниците ми подариха Хамон. Тъй като сама не мога да изконсумирам това количество месо, възможно ли е то да бъде съхранено по някакъв начин? Четох, че не може във фризер. Дайте идеи възможно ли е да се съхрани по някакъв начин, примерно стерилизирано...Просто не знам какво да правя. Помагайте Heart Decoration

# 1
  • Мнения: X
Цял бут ли е? Или е на слайсове?

Той бута си е издържлив, има едни специални стойки, които се продават, закрепва се бута и се реже директно. Ако е цял бут наистина е огромно. Само мога да ти завиждам за подаръка, защото не ям месо, но ида ли в Испания винаги си хапвам доволно хамон.

# 2
  • Мнения: 2
Цял бут е, невъзможно е да се изяде от сам човек. Затова търся начини да го съхраня.

# 3
  • Мнения: X
Не бива да го замразявате, може и да не стои в хладилник. Покрийте го с някаква памучна кърпа, да не е домакинско фолио.
Опитайте да си преведете тази статия с гугъл преводач, ако не знаете езика, полезна е.

https://montesierra.es/blog/conservar-en-casa-tu-jamon-o-paleta-montesierra/

# 4
  • Мнения: 1 021
Нарязан на слайсове, във вакумни торбички и във фризера.

# 5
  • София
  • Мнения: 35 051
Във фризер се съхранява идеално.

# 6
  • Мнения: 4 661
Аз нарязвам ,завивам добре с алуминиево фолио и пробира във фризер. Когато реша , че ми е нужен за ползване изваждам и оставям в хладилник да се отпусне.

# 7
  • София
  • Мнения: 38 419
Ако седи на хладно /около нулата/ би трябвало да издържи доста. Балкон, изба, нещо такова.

Общи условия

Активация на акаунт