Какво повече НЯМА да купя - 20

  • 93 581
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 276
Бочко детска паста за зъби никога повече! •Гъста консистенция, която изисква усилие да излезе, не стои на четката, а се мотае из устата на детето докато не глътне буцата.
•Цапа гнусно и оставя следи като вар.
•За скапаният вкус на дъвка-сама съм си виновна Head Band

Ужасна е наистина, преди 6-7 месеца я купих , детето я използва максимум 2-3 пъти и сега си стои в шкафа. Поне е бяла на цвят и сега, като ме подсетихте за нея, ще я пробвам как чисти фугите на плочките.

# 16
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Здравейте, интересна тема.
Живея в чужбина, но мога да се включвам с някои "попадения".
Наблизо имаме български магазин и понякога, подтикната от носталгията, си купуваме по нещо.
Спомням си, преди доста години, майка ми правеше страхотна руска салата с майонеза Краси. Кутийките са все още същите! Преди време взех една, за да си припомня вкуса от едно време и останах доста разочарована. Супер гъста и желирана консистенция, като нишесте. Вкусът- под всякаква критика! Не мисля, че повече бих повторила.

# 17
  • Мнения: 128
Обикновени бисквити "Кристал"...



Избягвам да купувам на децата вафли и всякакви други боклуци и се старая при всеки удобен случай да приготвям  нещо домашно. Присетих се, че скоро не съм правила бисквитена торта и съответно в магазина посегнах към едни от най-старите и прости бисквити. Изобщо не погледнах съдържанието, чак вкъщи видях, че са с палмова мазнина и натриев метабисулфит (не е изписано Е223 на опаковката). Те много произовдители вече не пишат Е-тата, а наименованията им, защото хората се изучиха да следят за Е-та...

Че и на пакета се мъдри надпис "100 години история" - от 1917г...  Айде де... тя пра-баба ми не знае що е туй бисквита без палмови мазнини и канцерогенни Е-та. Ай сиктир.

Иначе вкусът си им е същия като от едно време и се усещаха в тортата точно така леко жилавки както едно време. Другите обикновени сякаш са по-меки и не се получава същия ефект.

# 18
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Вики, ММ много обича майонеза и реших да го изненадам с кофичка Краси от един бг магазин. Ами... хвърлихме я. Опита я, каза, че няма нищо общо нито с майонеза, нито с това каква е била преди. Аз майонеза не ям( само на салата понякога), но определено Краси няма да купя повече.

# 19
  • Мнения: 15 249
Знам, че ще прозвуча като старата ви леля, но майонеза от магазин, моля ви.
200мл. олио, 1бр. яйце, малко сол и малко лимонов сок, един пасатор и имате майонеза за чудо и приказ. Съотношението е 2:1, количеството е според потреблението. Млечната майонеза е в същото съотношение - 200мл. олио, 100мл. прясно мляко.
Обожавам домашната майонеза за салати и сосове, за филийка обаче предпочитам изкуствената купешка, домашната ми идва мазна. Ми, ко да прая, продукт съм на изкуственото хранене. Sunglasses

# 20
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 115
Не ядем кой знае колко майонеза. Чат- пат зимния период за някоя салата. Домашна не правя по ред причини- едната е, че не консумирам сурови яйца, втората, че не съм сигурна в трайността, третата, че действително е много мазна, четвъртата- не ми се занимава 🤭
От тук купувам една доста прилична на Calvè с  изчистен състав (уж) и пастьоризирани яйца, но тогава, кой знае защо, реших да си припомням вкуса от едно време. Пълен боклук 😑

# 21
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 051
Чудесно знам как се прави майонеза, но темата е какво повече няма да купя. И съм отговорила.

# 22
  • софия
  • Мнения: 1 180
Бочко детска паста за зъби никога повече! •Гъста консистенция, която изисква усилие да излезе, не стои на четката, а се мотае из устата на детето докато не глътне буцата.
•Цапа гнусно и оставя следи като вар.
•За скапаният вкус на дъвка-сама съм си виновна Head Band

Ужасна е наистина, преди 6-7 месеца я купих , детето я използва максимум 2-3 пъти и сега си стои в шкафа. Поне е бяла на цвят и сега, като ме подсетихте за нея, ще я пробвам как чисти фугите на плочките.
[/quote
Изненадана съм, защото банановата Бочко ни любима.Купуваме от нея и за приятели в чужбина.
Знам, че не е това темата, но от лоялност към марката, заради  другите и  чудесни продукти.
Явно, тази паста не им се е получила.
 Disappointed

# 23
  • Мнения: 27 276
Не сме купували Бочко с вкус дъвка (веднъж за малко щях😃), но на дъщеря ми все още любимата и' паста е Бочко с ягода. А е на 10 г и се опитвам от няколко години вече да я "запознавам" с вкуса на други пасти...
По темата- повече няма да купя майонеза Олинезко в шише като кетчуп. Нищо против вкуса на майонезата нямам (е, леко е по-сладникава, но явно е за деца). Шишето обаче е голям проблем- майонезата е гъста и видях голям зор с около 2/3 от съдържанието...Освен че ме заболяха ръцете да стискам, поклащам и раздрусвам шишето, издаваше и страшни звуци (малката питаше защо това шише пръцка така 🤣)...Наложи се да разрежа с нож шишето на 2, за да успея да извадя последната (немалка) част от майонезата...Да бяха я сложили в бурканче!

# 24
  • Мнения: 313
Ами то 90% от хранителните продукти в мини/супер/хипер маркетите не са за купуване. Laughing
Хляб, месо и млечни продукти - от специализирани магазини, но човек трябва да се разкарва. Плодове и зеленчуци от градината на село, който го има.

# 25
  • Мнения: 27 276
Ние основно от супермаркети пазаруваме и понякога от магазинчета за плодове и зеленчуци в квартала. И така ми е достатъчно разкарването пеша, че и по друг тип магазини да ходя за храна. Градина на село нямаме...Подбирам от наличното в супермаркетите с много четене на етикети и отсяване на неподходящите стоки.

# 26
  • Наоколо
  • Мнения: 167
Тази прословутата Бочко паста за зъби и ние сме я купували. Тоест аз се излъгах един път, но като я видях после с каква консистенция е си помислих, че е развалена и я хвърлих в коша. 😃🙃

# 27
  • Мнения: 1 276
Преди известно време реших да пробвам киселото мляко "Виола",преди доста години го харесвах и купувах, но сега въобще не ми допадна.

# 28
  • Мнения: 17 934
Знам, че ще прозвуча като старата ви леля, но майонеза от магазин, моля ви.
200мл. олио, 1бр. яйце, малко сол и малко лимонов сок, един пасатор и имате майонеза за чудо и приказ. Съотношението е 2:1, количеството е според потреблението. Млечната майонеза е в същото съотношение - 200мл. олио, 100мл. прясно мляко.
Обожавам домашната майонеза за салати и сосове, за филийка обаче предпочитам изкуствената купешка, домашната ми идва мазна. Ми, ко да прая, продукт съм на изкуственото хранене. Sunglasses

А има ли тънкости в съхранението или веднага трябва да се консумира?

# 29
  • Мнения: 4 591
В хладилник държа макс 3-4 дни от приготвянето , но то и след този период всичко се е изяло😉

Общи условия

Активация на акаунт