Трансформиращи дневници - Хранене/Тренировки 9

  • 56 545
  • 742
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 23
Здравейте, момичета Simple Smile))
Изчела съм всичките ви теми и реших да се включа в тази най-сетне.
От четири месеца спазвам хранителен режим и спортувам активно. По принцип винаги съм спортувала, особено след раждането на дъщеря ми преди 4 години, но вече не просто тичам и правя предимно кардио, а преоткрих силовите тренировки във фитнеса и просто се влюбих. Тренирам с треньор веднъж седмично, както и отделно сама. Правя упражнения и вкъщи с JoanaVFit. От раждането досега съм свалила 18 кг, като вече съм под кг., на които забременях. За тези 4 месца съм -5 кг и съм много доволна от релефът, който постигам със силовите упраженения, нищо общо с кардиото.
По повод на храненето - винаги съм обичала да готвя и ям предимно домашни манджички. Сега смятам всичко на везна, броя калории и следя приема на протеин, но не ми тежи. Хапвам си добре, здравословно и се чувствам много добре така.

За да се включа съвсем, отговарям и на въпросите на темата Simple Smile))

Какво ще промените през 2022 година в стремежа към постигане или поддържане на оптимална форма? - Няма да променям нищо, но ще продължа да следвам стриктно своя план, с който постигам желаните резултати. Искам да изчистя максимално мазнините от тялото си, остават ми едни 4 кг., и да ги превърна в мускулна маса. Надявам се това да успея да направя през идните месеци.

Споделете, ако сте попаднали на интересна нова рецепта, тренировка, вдъхновение, трансформация. Имам много от всичко, с времето ще споделям с вас. Сега съм се записала да участвам в едно от предизвикателствата на мацката, с която тренирам и се надявам след 4 месеца да го спечеля. То не е за сваляне на много килограми, а за по-фит тяло. Това искам да направя, така или иначе, та се вдъхнових още повече.

# 16
  • Мнения: 10 011
Привет-мривет!

Влизам да чистя след 6 месеца охолство и мързел. Joy (Шегичка, но не съвсем)
Няма да променям нищо. Подобно на много от вас, ще продължавам с това което работи за мен.

Не съм по новите рецепти, въпреки че открих една със спагети и сос от фъстъчено масло, ако някой бълква, може да му е от полза.  Добавих и любимите ми задушени пилешки гърди на кубчета, поръсих със цвекло (прилича на гъсенички Satisfied) Моите хора го оцениха, и правих няколко пъти.  Много си тича с чаша бяло вино. Трезвеникът (аз) пропи за малко. Няма да ми е навик, но от мен "ценител" няма да стане.

Според мен има грешка в рецептата: чили слагам на върха на чаена лъжичка. Посочени са 2, което е лудост.
https://www.supichka.com/%D1%80%D0%B5%D1%86%D0%B5%D0%BF%D1%82%D0 … D1%81%D0%BE%D1%81

Ками, добре дошла, и успех в предизвикателството!

# 17
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Привет и от мен Simple Smile

За поредна година ми се случва едно и също. На 24.12. бях 57,6 кг. Сега съм 58,6. Всичко, което съм изяла по празниците се е превърнало в мазнини по корема и бедрата. А не е като да съм лежала през това време - тренирах си, бягах, даже кънки карах Grinning
За вино си говорите - мъжът ми направи фантастично мерло тази есен. Пийвам си по няколко глътки на вечеря и не мисля да го спирам. Докато не свърши, де Grinning

# 18
  • Мнения: 1 907
Аз да се оплача, при всичките лишения моят целулит се е завърнал. От какво не мога да кажа, но съм много разочарована. Не бях си поглеждала бедрата отзад от доста време, положението е зле в долната част.
Започнах пак с водата да видим. Замислям се пак за масажи, но чесно казано нямам наблизо къде да ходя и не ми се занимава да отделям време и пари. Взех си някакъв ръчн масажор от Джъмбо и с него си правя по 5 минутки......То е ясно ,че няма да изчезне , но поне да не е толкова видим.
Включвам велото пак един път седмично.
Замислям се дали това, че за исвестен период от време заменим домашните тренировки с фитнеса не оказа влияние или тези 3 кг , които качих да са повлияли, незнам вече...
Килограми категорично не искам да свалям, не искам да съм пак като скумрия в лицето...

# 19
  • Перник
  • Мнения: 4 863
И моят целулит се върна. Според мен - защото пиех по-малко вода напоследък. Ама като съм вкъщи просто забравям да пия. А в офиса се наливам по цял ден. Вчера неусетно изпих 3 л. Намерих си и антицелулитния крем от пролетта забутан в шкафа. Извадих го, остава и да започна да го ползвам Grinning

# 20
  • Мнения: 19 296
Някой пробвал ли е кислородна вода? Дух беше пуснала скрийншот от някаква книга.
Дали ще има ефект?

# 21
  • Мнения: 3 307
Много неприятно това с целулита, но според мен не си губете времето и парите с антицелулитни кремове. Просто не виждам как крем ще махне мазнини от тялото. Иначе би било страхотно. Simple Smile
Аз се опитвам да си направя "картофено" пюре от карфиол, ама нещо все не ми се получава. Някоя да има хубава (нискокалорична) рецепта?

# 22
  • Мнения: 2 540
Някой пробвал ли е кислородна вода? Дух беше пуснала скрийншот от някаква книга.
Дали ще има ефект?
Аз изчаквам да изчета всичко и тогава ще пробвам. Книгата е на професор Неумивакин. Има много критики към подхода си, но свекърът ми вече цял месец пие по схема кислородна вода и казва, че чувства осезаема разлика. Той от няколко години заради диабет почна много да чете, изчете всички книги за пшеницата, за фаста, за ВМ НВХ хранене. Заради ИР ми подари на мен двете книги на Неумивакин за диабета и за кислородната вода. Книгите се четат трудно, тромави са, точно като представител на СССР,  и с критично мислене трябва да се подхожда, но определено има полезна информация. Особено в областта на храненето. Но е алтернативно на днешният мейнстрийм, в който трябва всички макро нутриенти се ядат на едно хранене.
На мен за целулита ми помага основно спорт, основно с тежести, също така понякога ползвам фаша блъстера, за който ви бях писала преди. Много плодове и много зеленчуци ми действат и на кожата и на целулита и на перситалтиката.

# 23
  • Мнения: 19 296
Като я изчетеш, моля те да споделиш какви са ти впечатленията.

# 24
  • Мнения: 2 540
Като я изчетеш, моля те да споделиш какви са ти впечатленията.
Понеже съм преполовила едната вече, а в нея той също говори изцяло за лечение с кислородна вода, мога да кажа, че за да извлечеш нещо от такава книга, трябва като цяло да си отговорен към подход, който е разглеждан като алтернативен на доминиращия в момента. Неумивакин говори за цялостното страдание на тялото и неговите органи единствено като резултат и отговор на заобикалящия среда и храната. Концепцията му е, че различните храни се обработват в различни части на храносмилателната система и поемането на сменено хранене води до гнилостни процеси от страна на протеините. Смята, че стомахът и червата се задръстват от "фекални камъни" и препоръчва очистителни клизми. Конкретно за кислородната вода, (той като цяло пише в научно издържан стил, сякаш лекарски учебник, с устройството на тялото, червата, формули, цитира чужди трудове, основно пак на съветски автори), та основният аргумент е, че тялото и в частност клетката, в следствие на окситативния стрес и замърсители, страда от недостиг на кислород. Твърди, че в определена схема приемането на кислородна вода (капки разредени с вода) попълват клетките с кислород. Свекърът ми каза, че чувства две основни ползи, първата е че отделителната му система работи по-добре (но не ми беше удобно да питам дали е имал проблеми с нея преди това) и втората е, че се чувства по-енергизиран и активен. Каза, че е усетил разликата едва след като е минал 5 капки три пъти на ден.
В общи линии в книгата за диабета още не е почнал да говори конкретно за самия диабет. Но от нея беше снимката за кислородната вода и целулита. Там по-скоро препоръчва локално външно прилагане.

# 25
  • Перник
  • Мнения: 4 863
Много неприятно това с целулита, но според мен не си губете времето и парите с антицелулитни кремове. Просто не виждам как крем ще махне мазнини от тялото. Иначе би било страхотно. Simple Smile
Аз се опитвам да си направя "картофено" пюре от карфиол, ама нещо все не ми се получава. Някоя да има хубава (нискокалорична) рецепта?

Абе имат ефект и кремчетата. Минимален, но като се добави към движението и разумното хранене... Wink

Обичам карфиол, но го предпочитам суров/на туршия. Пробвах крем супа - и приготвена от мен, и от заведение - не ми харесва. Сготвен ми харесва фурна и паниран (но не правя, защото освен, че е занимавка първо да го вариш, не е и здравословно).

# 26
  • Мнения: 19 296
Здравословно е, ако имаш проблеми с щж.

Дух, много благодаря! Старите школи мисля наблягат на несмесването на типовете храни. Емилова също говореше навремето за ф.камъни.

# 27
  • Бургас/Пз
  • Мнения: 8 450
Много неприятно това с целулита, но според мен не си губете времето и парите с антицелулитни кремове. Просто не виждам как крем ще махне мазнини от тялото. Иначе би било страхотно. Simple Smile
Аз се опитвам да си направя "картофено" пюре от карфиол, ама нещо все не ми се получава. Някоя да има хубава (нискокалорична) рецепта?
Не съм съгласна за мазнините и целулита. Аз и при 18% мазнини, пак имам целулит. Повече не съм си позволявала да ги понижавам, защото не мисля, че е здравословно. При мен мазажите с вендузи с маслото на Икаров е антицулулитния на Кройтерхоф имат най-голям ефект. За съжаление ми се напукват капилярите, което също не е добре, та ги редувам с ръчните. Лошото е, че не съм постоянно и ми е трудно да отделям по 20 минути вечер за масаж.

# 28
  • Мнения: 23
Привет!

Тези дни съм много стриктна с менюто и фитнеса, че по празниците доста загубих форма и тонус от преяждане и тонове сладко. Последния път като бях на фитнес с треньор направо ми стопи лагерите, а преди това все ме питаше аз умора нямам ли Grinning Таа стига толкова плюскане, че не се отразява добре и на енергията.
Сутринта бях на фитнес, днес правих ръце и се заредих за деня.

Ето и менюто ми днес:
З: протеин след тренировка; овесена каша с бадемово мляко, банан и сурови бадеми; кафе
О: пилешки гърди с киноа и зелена салата с рукола
СЗ: протеиново брауни - половинката само и кисело мляко малко, че имах останало в офиса, 1 малък портокал.
В: имам винен кебап

Да се похваля, че вече не броя калории и ще видя как ще тръгнат нещата така. Струва ми се не по-различно хранително отклонение от преяждането и вече четири месеца ми дойдоха в повече. Ако не съм в дефицит "на усет" и видя, че не отслабвам, ще започна да смятам пак.

По въпроса с целулита, аз май нямам особено. А като съм в период на чистене и се храня добре, съвсем не забелявам. Не знам за някакви илачи иначе.

Последна редакция: ср, 12 яну 2022, 09:28 от KAMY MARINO

# 29
  • Мнения: 4 740
И на мен ми помагат кремовете и масажите и вендузите...просто трябва постоянство

Общи условия

Активация на акаунт