Стани богат с водещ Михаил Билалов - тема 4

  • 31 769
  • 744
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 36 519
Въпроса за шума наистина беше много лесен, изключвайки всички останали с малко разсъждения. Можеше без проблем да отговори и да видим следващият, но може би не й стигна смелост, предвид, че е въпрос за 5000 лв.
Не можеше да отговори - тя първо отхвърли матурите, като най-малко вероятен отговор.

# 16
  • Мнения: 474
Записвам се в темата, гледам го с интерес предаването и ми липсваше. Мислила съм да се запиша, но на въпроси от кино индустрията или такива, които се обсъждат в новините съм пълен пас, нито филми гледам, нито новини слушам.

Записвай се Simple Smile. Включи ни в жокера "Обади се на приятел", ние ще търсим вместо теб, ако има филми. Grinning
Имам много добър жокер, който редовно участва в международни и национални куизове. И винаги е сред първите 5-ма. Може да са учасвали в отбор с момичето с лилавата коса от Пловдив, която Билалов я бъзика за автомобил на мъжа си.

# 17
  • Мнения: 245
Въпросът за ранното ставане сутрин мисля, че не беше коректен. Не се ли казва "ставаш с петлите" и "лягаш с кокошките"? А не "ставаш с кокошките" или аз бъркам?

Аз го знам "ставаш с кокошките". "Лягам и ставам с кокошките". И сега проверих в гугъл "ставам с петлите" означава "много съм ранобуден", а "ставам с кокошките" означава "много рано сутрин".

Предлагам следващият път да питат участникът какво означава думата "масленица". И предложените отговори да се "баница с кори", "бутер тесто", "месеница" и "хляб". Grinning

# 18
  • Мнения: 474
Този израз не ми е много познат, той по-скоро трябва да е с петлите. По популярен е израза: "Лягаш си с кокошките", т.е много рано и явно логически са сложили и ставаш с тях.

# 19
  • Мнения: 46 526
И аз се радвам, че върнаха предаването Simple Smile
И двата израза ги има - и ставам с кокошките, и с петлите.
Очаквах повече от учителя. Много малка обща култура. Още на въпроса за северната страна на дърветата ми стана ясно, че ще си ходи рано.
Въпросът за галона си беше коректно зададен.

Устройства за гласуване раздават само на първия ред, за да има какво да снимат, как хората бутонират.
Всички имат. Ето тук например се вижда, след 16:38 мин.
https://www.youtube.com/watch?v=9_ofRC__-gg

# 20
  • Мнения: 9 053
Хипотетично.

– Откъде произхожда валутата долар?

Как ще отговорите? Имайте предвид,че думата долар произхожда от немският талер,по-късно поамериканчена на толар и накрая на долар.
Това за галона...

# 21
  • Мнения: 474
Не всички имат устройства за гласуване, само на 1 -ред. Поне така беше преди, когато бяха в БНТ и се снимаше в Горубляне. На участниците в публиката знам, че им се дава по сандвичи и 20 лева на ден. Преди снимачния ден започваше от 10 мисля до 22 вечерта, като има през определено време почивки. Участнците ходят с по два чифта дрехи, ако ги отрежат на предаване да се преоблекат, все едно друг ден е снимана останалата част. Гласуващите също си сменят местата, все едно са друг ден снимките.

# 22
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 269
Аз съм била в публиката преди години когато беше Ники Кънчев и тогава беше публиката 100 човека и можеш съвсем точно по процента да прецениш колко човека са гласували, обаче това само на теория защото през човек имахме гласуващи у-ва Simple Smile

# 23
  • Мнения: 46 526
Цитат
Как ще отговорите?
Ако питат откъде произхожда валутата "долар", ще отговоря Америка. Защото тази валута е въведена там за първи път.
Ако питат откъде произхожда думата "долар", тогава ще отговоря - Германия.

# 24
  • Мнения: 3 589
Сега в пандемията, публиката е под 40 човека, иначе в новото студио на Славия правилата са както в старото - от поста на Devmaster

# 25
  • Мнения: 8 836
@Как' Сийка
Цитат
Чрез предварителни тестове и това как тече играта в момента.
Всеки път, когато водещият прави пауза без реклами, уж просто си бъбри с участника, времето се използва за смяна на въпросите.
Сигурна ли си ? Откъде ти е информацията?
според мен са му подготили всичките въпроси предварително (+ някой въпрос за резерва) според профила на играча. Според мен, водещият е запознат с въпросите малко преди предаването, 'учил се е' да ги чете, може отговорите да не са му дали, не са му дали възможност да комуникира с някой.
Аз знам, че имат доста голяма база данни с въпроси, много специалисти работят за предаването и правят въпроси в тяхната си област. Въпросите се тестват на различни групи хора и чак тогава се одобряват за влизане в банката.
За мен въпросите не са случайни, подбират винаги и по някой въпрос, където човекът е най-силен, най-често в първата част (до 500лв). Примерно за полицая- бяха подбрали въпрос за банкноти, за филм от неговото време, въпроса за хоремага, също от неговото време.

Ники Кънчев и Билалов водят различно, за мен Кънчев е по-ерудиран. Билалов ми е скучен, и някакъв печален, мълчалив, убран.

@Lunna_sonata
Цитат
Някой участвал ли е като публика в предаването? Как става това с гласуването като жокер "помощ от публиката"? Виждам, че държат някакви дистанционни, но като гледам как спят една част от тях и гледат тъпо, а после какви резултати излизат?! Може да търся под вола теле, но ми изглежда леко нагласена работа от апаратната.
Гледах публиката, скоро ще заприлича на публиката на "Съдебен спор", млади хора нямат ли?
Каквото и да гласува публиката от апаратната сигурно имат подготвена графика. Още от тестването на въпроса са си запазили по няколко.  Но не е изключено и да му пуснат истинската, технически е, мн лесно да купят някакви устройства за гласуване.  А може в 'апаратната' според развитието на играта бързо да се разберат коя точно да му пуснат, с цел да го подбутнат нагоре или да го отпратят, докато публиката натиска копчетата. Общественото мнение е много силен психологически  фактор и по този начин влияят много на стресираните кандидати, почти всички се доверяват на публиката.

@VaniaK
Цитат
.. Повечето участници използват винаги първо жокер от публиката
За жокерите, за мен всичките са силни. И важно е  кога да ги използваш.
Обади се на Приятел ми е интересен, аз си представям приятелят на клавиатурата чака и започва едно бързо търсене в Гугъл. Не знам имат ли право участниците да перефразират въпроса или трябва дословно да го четат? Че даже и отговорите?
А жокер 50/50 спокойно може да се решава в апаратната кои два отговора да махне, те са предварително на екрана и те само избират какво да каже компютъра, пак в зависимост от целта, да се подбутне участника.

Наистина имат план 3 участника на предаване. Иначе прадаването ще стане само влизане и излизане, сядане и ставане.

# 26
  • Мнения: 1 993
Не знам дали има време приятелят да търси, все пак шоуто не е на живо и той не знае какъв е въпроса и времето е малко.

# 27
  • Мнения: 8 836
той знае кога приятелят се снима,  и чака, си мисля...
Има някои  много лесни въпроси за търсачките... Докато още се чете въпроса, търсиш

# 28
  • Мнения: 1 993
Вероятно някои пробват, виждала съм как се бави човека от друга страна, много зависи и участникът как чете.

# 29
  • Мнения: 474
За устройствата за гласуване преди са имали всички, но се крадяли/разваляли и така не се и подменяли и си намалят резонно. До колкото знам, може да се обадиш на приятелите ти, че започваш да играеш и да са в готовност. Всеки жокер е добър, стига да съумееш да го използваш в точния момент. Публиката може да те подведе, ако е някакъв кофти въпрос или тясно специализиран, за това до 3000лв. е най-добре да го използваш.
С помощта от публиката, винаги могат да те изгърбят с този жокер, ако е над 3000 лв. Задават ти въпрос, не всички имат бутон в точния момент, гласуват тези които имат бутони за А и накрая ти дава B най-много. Започват да коментират по между си, че са гласували повечето за A и няма, как да е B, ами докажи го, ако можеш. Обади се на приятел за мен е най-добрия, все пак, ако имаш хора пред компютър и си кажеш ключовите думи, не както вчерашния участник да му спелуваш буква по буква за мафиотската група. Така и мен да ме питат, никакъв шанс да се сетя, този човек, какво иска от мене. Всеки сам си избира, как да си прочете въпроса, това и напомня водещия всеки път. Жокера 50 на 50 е добър, ако се колебаеш м/у нещо. На ниските суми мисля, че махат близките отговори, както беше Испания вчера. На по-високите суми си мисля, че ще оставят най близките. Ако мислиш да го използваш според мен не е добре да си казваш на кое се колебаеш, за да не ги нагласят да останат тези два. Съмнявам се да е random 50/50.

Общи условия

Активация на акаунт