От кога капки за зъбките?

  • 1 571
  • 49
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 796
Добре, тези от вас, които са толкова категорични и "от никога" не дават флуор Naughty как знаят, че 4 капки на ден, както пише в упътването на Зимафлуор-а, например, води до предозиране спрямо общо приемания флуор, който, чела съм, трудно се набавя с храната?

# 16
  • Мнения: 7 803
има в пастата за зъби, има във водата, която пият ............ как знаеш колко има там и че не им стига за да даваш допълнително  Rolling Eyes

# 17
  • Мнения: 516
Не давам и не мисля да давам Naughty

# 18
  • Мнения: 1 336
4 капки на ден е нищожно количество флуор, което не може да доведе до предозиране  Naughty в никаква ситуация. Аз давам от 1 седмица (детенцето ми е на 8 месеца и половина и има 8 зъба), просто защото повярвах на многото отрицателни мнения и коментари от форума и разните клубове из интернет, вместо да се консултирам с хора на които това им е работата. Смешно е да се твърди, че 4 капки на ден са отрова и водят до състаряване, рак, генни модификации и т.н... Ми не си миите зъбите и не пийте вода, защото ще остареете преждевременно може и да се отровим и да умрем, точно толкова голям е и риска от тази доза, която се изписва на бебетата.
През последните 10 години са правени множество проучвания и са изследвани хиляди деца и няма нито един случаи на предозиране и пренасищане с флуор. Просто някой е решил да си защитава научна дисертация за вредата от флуора и пак е много шум за нищо.

# 19
  • Мнения: 295
Аз също не давам капки за зъбките, четох че не можело да се определи дозата , за всеки била различна.Лекарят ни препоръча да редуваме 1седмица минерална вода, 1 седмица чешмяна.Така бебетата си набавяли необходимият флуор.

# 20
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 373
От никога и аз! Не смятам да давам въобще!

И аз  Peace Прекалено противоречиви нмения срещам за този флуор, така че по- добре не.

# 21
  • София
  • Мнения: 3 611
На големия давах от 4м,но и аз чух че в Европа ги забранили и след два-три месеца ги спрях.Сега не са ми казали още,но сигурно ще му давам на малкия известно време.Не съм сигурна дали няма и български капки,таблетки има със сигурност защото като беше на 3г Росенчо, стоматоложката ни каза да му даваме защото се формирали зародишите на постоянните зъби тогава и било важно да се дават, и аз давах какво да правя.Напоследък много неща които са били правилни преди сега категорично се отричат и с флуора е така ,така че прави това което ти смяташ за редно

# 22
  • Мнения: 1 733
Давам от четвъртия месец. Доста спорен е въпросът дали да се дават или не, но моят педиатър и стоматологът казаха, че ги препоръчват, така че давам.

# 23
  • Wonderland
  • Мнения: 702
Въобще не смятам да давам,даже и в яслата забраних да му дават флуорно мляко.

# 24
  • Резерват "Северозапад"
  • Мнения: 2 366
Никога не съм давала . Naughty
И аз така Peace.

# 25
  • Мнения: 2 757
Бихте ли обяснили причината, поради които не се дават тези капки.Много съм объркана.Само аз ли ги давам.Педиатърктата, както и моят стоматолог /на когото имам огромно доверие/ ми ги препоръчаха.

Как се отразява на здравето флуорът във водата и пастата за зъби? Защо правителствата по света крият неговите вредни и токсични ефекти?

Това е една от най-грозните манипулации в областта на здравеопазването. За наше щастие водите в България не се флуорират, макар че преди повече от две десетилетия е имало подобно предложение. Флуорните съединения са едни от най-токсичните изобщо химични съединения и най-силната известна отрова за плъхове. В същото време тази отрова се изсипва с тонове в питейната вода на много градове и щати на САЩ и някои други английскоговорящи страни, във флуорните таблетки и в пастите за зъби, а обществото е заблуждавано, че това е “за да имат децата здрави зъби”. Интересно е обаче да знаят хората как тези токсични съединения, които са основни отпадни продукти от различни видове промишленост, са превърнати в “полезни” за здравето. В този заговор са участвали висши служители от цялата политическа, военна, индустриална и здравеопазна машина на САЩ непосредствено около Втората световна война. За да прикрият проекта свързан с производството на атомната бомба, да се предпазят от съдебни искове за обезщетения от отровени работници, както и за осигурят начин да се отърват от преработването на флуоридните отпадъци, което е изключително скъпо, индустриалци и правителствени чиновници чрез фалшифицирани изследвания скалъпват историята за “добрия” ефект на флуоридите върху човешкото здраве. Това е т.нар. Програма “Ф”, която е била свързава не с грижа за здравето на детските зъби, а да осигури “научните доказателства” за “безвредността” на флуоридите в полза на правителството и компаниите, участващи в проекта по разработване на атомната бомба като защита срещу настоящи и евентуални бъдещи дела от увредени от флуориди хора. Много учени и лекари са се противопоставяли от тогава до днес на флуорирането, но техният глас е бил потискан чрез всички възможни средства. Още през 1958 г. Асоциацията на американските лекари и хирурзи приема декларация срещу флуорирането на водата, която обаче остава без последствия. Няколко години преди това на стоматолозите в САЩ се дава инструкция да не изразяват личното си мнение по този въпрос!

Какво показват обективните изследвания на токсичността на флуорните съединения? В районите на САЩ където водата се флуорира случаите на рак на костите са много по-чести и то особено сред млади хора. Флуоридите са канцерогенни, като това е било известно още 40-те години на миналия век. Дори в нищожни количества те увреждат генетичния материал на клетката, имат тератогенен ефект върху плода, водят до развитието на ракови заболявания, зъбна флуороза, увреждания на ставите и деформация на скелета, потискане на имунната система и увреждат нервната система. Но най-подлото е, че те увреждат интелигентността и способността за обучение при хората и наркотизирайки определени участъци в мозъка потискат способността му да възразява на тиранията и властта и да защитава свободата си! С това са правили експерименти и Хитлер, и Сталин. Флуоридите се използват в някои психотропни лекарства, в нервно-паралитичния газ зарин. Хората трябва да знаят, че не флуорните таблетки, пастите за зъби и флуорираните вода и мляко ще спасят зъбното здраве на децата, а правилното хранене и минималното количество захар и рафинирано брашно в храната. Последното го пише дори и в ръководствата за стоматолози. В страните от Западна Европа флуорирането на водата е забранено. На пазара се продават и пасти без флуор в тях, включително и у нас.

# 26
  • Sofia
  • Мнения: 926
Не съм давала.

# 27
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 534
Има такава тема в здравния форум.Там можеш да прочетеш Peace,аз сега я видях.

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Никога не съм давала.Против съм да се дава каквато и да била химия на здрави бебета Peace

# 29
  • Мнения: 3 500
Никога не съм давала.Против съм да се дава каквато и да била химия на здрави бебета Peace
Сега ще кажете, че и Вигантол не трябва да се дава. И защо пък химия?

Общи условия

Активация на акаунт