От кога капки за зъбките?

  • 1 587
  • 49
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 2 039
АЗ СЪЩО НЕ ДАВАМ МИСЛЯ ЧЕ Е ИЗЛИШНО.
Викаш ли?
А по темата-аз давам от както навърши 2 месеца,педиатърката ми го изписа и аз и вярвам,тъй като е една от най-добрите във Варна.Просто не смея сама да мисля нещо за излишно при условие,че нямам необходимата компетенция за да го отрека.Аман от крайни изказвания в тоя форум  Tired!!!

# 31
  • Торонто
  • Мнения: 837
 Не съм давала на нито едното от двете деца именно по съвет на педиатъра и стоматолога ни, който също е сред най-добрите в града (Пловдив). Според тях пиенето от време на време на Хисарска вода например е напълно достатъчно за набавянето на флуор.
 Имам приятелка, която е занесла стек натурални сокове в градината да дават на детето й вместо флуорираното мляко, което пият другите деца там.

# 32
  • Мнения: 4 392
Не давам!

Бихте ли ми обяснили какво е това флуорно мляко в детската градина! newsm78

# 33
  • Торонто
  • Мнения: 837
Прясно мляко, но обогатено с флуор за профилактика на кариеса Confused

# 34
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
не съм давала никога никакви

# 35
  • Добрич
  • Мнения: 3 223
Аз бях започнала да давам на малкия (май от 2-рия месец). След това, къде от "мързел", къде поради противоречиви мнения, които чух, спрях Зимафлуора. И вигантола спрях доста рано, предвид това, че малкият е пролетно бебче и бързо му се затваряше фонтанелата.

# 36
  • Мнения: 5 026
 Не давам!

# 37
  • Мнения: 728
Давам от днес по препоръка на педиатъра и стоматолога. На упътването за употреба на капките пише при колко мг флуор в питейната вода, колко капки е необходимо да се дават и дали да се дават изобщо. Аз на Росен минерална вода почти не давам да пие, така че започнах с 4 капки, както си пише.

# 38
  • Мнения: 152
Според мен предозирането на флуора е по-опасно от това да не се приема допълнително. Не мисля да давам на детето си. Като стане на подходяща възраст ще редуваме минерални води. Още повече, че с таткото нямаме проблеми със зъбите, а смятам че човек каквото и да прави, ако е генетично обременен спасение няма.  Peace

# 39
  • софия
  • Мнения: 30
Недей те да давате hahahaЗатова в България децата са с толкова много кариесил.Явно майките предпочитат да лекуват пулпити/травмирайки децата си/ вместо да провеждат профилактика.А относно минералните води те също са вредни при ежедневна употреба и не се препоръчват за малки деца.Щом толкова се страхувате от предозиране просто ги давайте през ден. В бургаския регион не трябва да се дават флуорни капки эащото там в питейната вода има достатъчно
Грижете се эа эъбките на вашите деца эащото е жалко когато се налага да вадиш постоянни эъби на десет годишни деца а понякога и на по малки!!!

# 40
  • Мнения: 235
аз давам от 4-тия месец

# 41
  • Мнения: 4 629
Не давам никакви капки  Peace

# 42
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Според мен предозирането на флуора е по-опасно от това да не се приема допълнително. Не мисля да давам на детето си. Като стане на подходяща възраст ще редуваме минерални води. Още повече, че с таткото нямаме проблеми със зъбите, а смятам че човек каквото и да прави, ако е генетично обременен спасение няма.  Peace
Абсолютно вярно!

# 43
  • Мнения: 3 501
Днес говорих със стоматолога, който каза, че капките се дават, т.к. водата не съдържа достатъчно флуор и че преди няколко години водата в Бургас например е била достатъчно флуорна и допълнително количество не е било необходимо.Флуора е необходим и изключително важен за превенция на зъбния кариес както и други лоши последствия за зъбите.А 4 капки са страшно малко количество, което по никакъв начин не може да навреди на бебето.Естествено, че ако детето изпие половин бурканче ще се предозира и това е вредно, но в случая не става въпрос за такова количество.Както знаем ваксините също представляват заразяване с вируси, които обаче не вредят на бебето, докато в по-големи количества те биха могли тежко да разболеят детето.Примера не беше много удачен, но горе-долу нещата стоят така и със Зимафлуора.

# 44
  • София
  • Мнения: 5 079
Аз също не давам и не смятам да давам. А, че всичко си е до ген, съм напълно съгласна. Peace

Общи условия

Активация на акаунт