Теория и конспирация на четенето

  • 1 779
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 899
По една, в леглото и докато се храня, чета бързо и препрочитам, влюбвам се и разлюбвам Simple Smile

# 16
  • София
  • Мнения: 4 025
По една книга или няколко едновременно?-по една книга, като техническата лит. не я броя
Обичате ли да препрочитате книгите?-да, но поради липсата на време отдавна нищо не съм препрочитала, гледам да прочета нещо ново.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?-на един дъх, ако не ми е интересна - не я дочитам, напоследък не можах да се преборя с "Историкът" на Ел.Костова.Еми , не ми е интересна и това е .
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би...-най-вече в леглото или на дивана, навсякъде всъщност, само да не ме закачат, че обичам да се потапям в това което чета.
Електронни не съм чела, ама имам желание да си сваля някоя на англ., с цел да си поопресня познанията когато имам някакво временце в работата.Пък не мога да извадя книжен вариант Mr. Green

# 17
  • София
  • Мнения: 938
По една книга или няколко едновременно? И така, и така. Ако книгата много ме е грабнала, я изчитам на един дъх. Ако не ме е грабнала чак толкова, я редувам с други.
Обичате ли да препрочитате книгите? Почти задължително. Чета бързо и на един дъх, така че с един прочит не мога да обхвана всички пластове. Често ми се случвам да започвам втори прочит веднага след като съм приключила с първия.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? По принцип на един дъх. Случвало се е да чета по цяла нощ. Напоследък обаче нямам толкова време, така че чета бавно.
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би... В леглото, когато детето заспи и къщата утихне.


Нямам какво да добавя  Peace
Книги в електронен формат НЕ ЧЕТА!

# 18
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Само по една... в леглото, обичам да препрочитам и ако времето позволява, чета до края.

# 19
  • Мнения: 3 611
Чета винаги по една книга.
Препрочитам след време, ако ми е харесала.
Чета, когато съм спокойна, предимно вечер преди сън.

# 20
  • Мнения: 4 068
Чета по една книга. Чета в леглото или докато хапвам/ако имам време изобщо/. Ако книгата ме трабне я изгълтвам на един дъх/пак ако имам време/.Обикновено препрочитам книгите ако са ми харесали. Общо взето обожавам да чета. Чета всичко от класика до любовни романи и криминалета за разтоварване.

# 21
  • Мнения: 2 891
По една книга или няколко едновременно? само по една
Обичате ли да препрочитате книгите? не
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? на един дъх, докато мога
Къде четете? в момента само в рейса, на път за работа, но за сметка на това пътувам 1 ч.

# 22
  • Мнения: 258
Чета всякак.

# 23
  • Мнения: 1 517
По една книга или няколко едновременно? по принцип по една
Обичате ли да препрочитате книгите? има книги, които не знам вече колко пъти съм препрочела
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? по-често на един дъх
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би... в леглото и докато хапвам; по спирките и в автобусите си четях уроците едно време  Laughing

# 24
  • Мнения: 1 840

По една книга или няколко едновременно? - Понякога и няколко едновременно.
Обичате ли да препрочитате книгите? - Да, обичам, това за мен е като среща със стар приятел.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - И по двата начина - зависи от книгата. Има такива, които ги чета бавно, за да се насладя пълноценно на красотата на мисълта и поетиката (начина на изразяване на писателя), дори понякога се връщам на някой абзац и го прочитам отново; има книги, които ги чета на един дъх - когато ме грабне сюжета.
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би... - Винаги и при всякакви обстоятелства чета, стига да ми е интересно - мога дори и в дискотека, и когато работи телевизорът, и когато има хора около мен - няма никакво значение каква е обстановката.

# 25
  • Мнения: 6 167
Я кажете как четете... smile3529
Инспирирано от темата за книгата на нощното шкфаче

По една книга или няколко едновременно?
Обичате ли да препрочитате книгите?
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би...



Тони, сигурно от срамотност си изпуснала тоалетната , като място за четене. Недей.
Аз и там чета Mr. Green

Чета по 1-2 книги в един период и има някои към които се връщам да препрочета.
Не ги прочитам на един дъх, но ако е много интересна оставям някои занимания е полза
на книжката.



# 26
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
чета по една книга; на един дъх, ако ме грабне; иначе я "забравям" на шкафа и дотам с нея.
Чета легнала, най-често по корем, за да не заспя, че с книжка в ръка се и приспивам Blush
Във влака/автобуса (извънградски), докато пътувам, също чета.
В градския транспорт - не, прекалено ми се вижда.
Обичам да препрочитам разни книги, като се присетя и в зависимост от настроението ми.

# 27
  • в къщи
  • Мнения: 467
По една книга или няколко едновременно?- винаги по една.
Обичате ли да препрочитате книгите?- да,имам любими,които не ми омръзват(на Сидни Шелдън-обичам го тоя човек) и ги чета,когато нямам нови книги.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?- различно,зависи от книгата,но май,по-скоро на един дъх.
Къде четете? - най-вече вечер в леглото,но също и през деня,ако нямам работа.

# 28
  • София
  • Мнения: 5 605
По една книга или няколко едновременно? по 1-2
Обичате ли да препрочитате книгите? да ако ми е харесала
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците?зависи от книгата, но по някой път не си лягам, докато не я прочета
Къде четете? По автобусни спирки и гари, в леглото или докато хапвате може би...в леглото и докъто хапвам

# 29
  • Мнения: 7 186
По една книга или няколко едновременно? - По една.
Обичате ли да препрочитате книгите? - Да, имам определени любими книги, които съм препрочитала по няколко пъти.
Четете бавно или изгълтвате на един дъх страниците? - На един дъх, нямам нерви да чакам развръзката, а и по принцип много бързо чета. Но предпочитам да има горе- долу тишина наоколо, иначе не мога да се конценрирам.
Къде четете? - В леглото, на дивана, обичам и да ям, докато чета. Simple Smile В движение- докато пътувам не обичам да чета, става ми гадно.

Общи условия

Активация на акаунт