Как да внесем повече ред у дома

  • 5 953
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 142
Даже най-стилният интериор губи своето очарование, ако в дома цари безпорядък. Добрата новина е, че да се въведе ред е много по-лесно, отколкото ни се струва.

Оптимизирането на организацията за съхранение е от особено значение за собствениците на малки домове или по-голямо количество вещи. За да направим дома си по-просторен, можем да се възползваме от системата „100 неща и нищо излишно“. Но това значително ще понижи комфорта ни на живот. Другият вариант е да подходим рационално и с помощта на няколко прости трика да въведем ред при съхранението на вещите и да облекчим почистването на дома без излишна загуба на време и сили.

1.   Осигурете достатъчно рафтове в шкафовете. Колкото повече място за съхранение имате, толкова повече еднотипни предмети ще са подредени един до друг, което пести от времето за търсене.

2.   Не пълнете шкафовете и кутиите докрай. Препълнените рафтове в един момент ще ви затрупат като лавина и ще се наложи да пожертвате часове, докато въведете порядък. Зоните за съхранение трябва да са запълнени не повече от 90%.

3.   Прибирайте вещите на тяхното място. За по-голямо удобство шкафът или кутията, в които ги държите, трябва да се намират в помещението, където се използват.

4.   Вертикалното съхранение на вещи икономисва ценна площ.


5.   Използвайте контейнери за папки, за да съхранявате рулата с алуминиево и опаковъчно фолио, хартията за печене, дъските за рязане и др.

6.   Сменете старата поставка за ножове със стенна магнитна лента, където можете да ги държите по-далеч от малките и любопитни ръчички.

7.   Използвайте стенни стелажи за съхранение на капаците на тенджерите и тиганите. Така ще спестите много място в шкафовете.

8.   Повече никакви самотни чорапи! Още никой не е успял да докаже защо, къде и как изчезват чорапите от пералнята. За да избегнете този удивителен феномен, перете ги в специалните торби за пране.

9.   Приберете кабелите. Навийте зарядните устройства, удължителите и др. и ги приберете поотделно в картонени рула от тоалетна хартия. Ако наредите рулата вертикално в кутия, не само ще спестите място, но и ще избегнете бъркотията от проводници.
10.   Използвайте прозрачни контейнери. В затворените шкафове и гардероби е много по-лесно да се намерят нужните вещи, ако ги съхранявате в прозрачни кутии.

11.    Съхранявайте спалното бельо по комплекти. Приберете всеки комплект в една от калъфките и така ще извадите наведнъж всичките му части, когато ви потрябват.
12.    Подредете бельото и чорапите в практични органайзери за чекмеджета на скринове и гардероби. Така бързо и лесно ще намирате всичко в забързаното ежедневие.

13.    Разпределете играчките по видове в кутии за играчки, които поставете на ниво, съобразено с ръста на детето. Да се види подът в детската стая чист от играчки е нещо невероятно, нали?


14.    Съхранявайте детското творчество в ограничени количества. Отделете за детето голяма кутия, където ще може да съхранява всички свои рисунки, апликации и ръчни изработки. Когато кутията се напълни, подберете най-интересните работи, а останалите изхвърлете, за да освободите място за нови.

15.    Съхранявайте козметиката, бижутата и аксесоарите си вертикално. Ако ги държите в кутийки, то хаосът бързо ги превзема. Гривните си можете да нанижете на руло от домакинска хартия и така няма да ви е трудно да подберете бързо най-подходящата от тях.


16.    Дръжте най-необходимото пред очите си. Монтирайте специални поставки за ключове, чадъри, очила близо до входната врата.


17.    Край на безпорядъка в багажника на колата! Яйцата никога няма да се счупят, консервите да се разбягат, а олиото да се разлее, ако държите в багажника си кошове за бельо. Те са особено подходящи да поставите продуктите в тях по време на транспортирането им, а също така ще облекчат разтоварването им вкъщи.

18.    Оставете празни и непокрити повърхностите на шкафовете, масите, скриновете и первазите на прозорците. Така не само бързо и лесно ще почиствате праха, но и липсата на разнородни натурии придава по-спретнат вид на стаята. В замяна на това наблегнете на стенните декорации – картини, постери, фотографии… Те не само ще внесат уют в дома ви, но и се поддържат много по-лесно.
19.    Плетените кошници и кошчета изглеждат страхотно в банята, където мястото все не достига. Можете да ги закрепите за стената и да ги използвате за съхранение на кърпи, козметика и всякакви принадлежности. Вместо да сгъвате хавлиите, навийте ги на рула. Така ще успеете ги съберете всичките и дори да остане място за още.

20.    Използвайте вътрешната повърхност на вратата на банята за закачане на хавлии, а над нея можете да закрепите рафт, на който да съхранявате почистващите препарати – особено важно за семействата с малки деца.



А какви са малките трикове, с които вие поддържате реда в дома си?

Споделете своя опит!



Тази статия съдържа партньорски връзки – последван линк и евентуална покупка биха могли да генерират комисионен приход за форума.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 09:03 от Редактор (Петя)

# 1
  • София
  • Мнения: 10 309
Интересна тема, в момента търся идеи за органайзер за мивка(веро, гъбка и парцал).

# 2
  • Мнения: 5 378
На мен ми е интересно идеи къде да се държат дрехите, които сте носили днес, но може да носите и утре (например дънки, връхни блузки и тнт)?

# 3
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 703
Подрежда вертикално и постоянно Simple Smile това е моят трик.
Събирам играчките в отделни кутии - оръжия, пирати, конструктор, коли и супер герой... Но ги събирам аз Sad

# 4
  • Мнения: 10 373
На мен ми е интересно идеи къде да се държат дрехите, които сте носили днес, но може да носите и утре (например дънки, връхни блузки и тнт)?
Което ще се облича утре - на закачалка в коридора.
Което няма да се носи - за пране.
Обаче избягвам да купувам вещи и пособия, в които да съхранява други вещи. Кутийки и кутийчици, закачалчета, малки контейнер чета и нам си какво.. Само допълнителни вещи, че да намесвам в тях други вещи.
Знам, че на някои им е мания по темата, то си има такава във форума отдавна. За мен е натоварващо цялото туй подреждане и пренареждане.

# 5
  • Мнения: 43
На мен ми е интересно идеи къде да се държат дрехите, които сте носили днес, но може да носите и утре (например дънки, връхни блузки и тнт)?

Имаме отделен рафт в гардероба за подобни дрехи. Периодично разчиствам и хвърлям за пране, ако нещо се заседи там.

# 6
  • Мнения: 6 299
На мен ми е интересно идеи къде да се държат дрехите, които сте носили днес, но може да носите и утре (например дънки, връхни блузки и тнт)?
Аз съм си окачила закачалки за врата от външната страна на гардероба. И на тях закачам такива дрехи. Което не може на кукичка, закачам допълнително на закачалка. Не седи грозно според мене. Даже на една друга съм закачила да висят разноцветни колани и седи готино. Добавя цвят някак си. Нищо обличано не вкарвам вътре в гардероба.

# 7
  • Мнения: 25 586
Аз имам зад вратата на спалнята една стояща закачалка и на нея закачам чанти, дънки, блузи, които мисля да облека още веднъж през деня и др. подобни.
От този тип:

Скрит текст:

Иначе много харесвам тези, но нямам достатъчно място:

Скрит текст:

# 8
  • Варна
  • Мнения: 132
На мен ми е интересно идеи къде да се държат дрехите, които сте носили днес, но може да носите и утре (например дънки, връхни блузки и тнт)?
Докато се нанасяхме едни добри хора ни подариха едно нещо от Метро. Прилича на успоредка, примерно 1,50 ширинаа, височината се регулира. Там може метнато, може на закачалка, безкрайно удобно е!

# 9
  • Мнения: 10 373
Хубаво тая успоредка, ама къде я държите, не е малко туй чудо. А и на успоредка метнато или на стол, каква е разликата, ако ти е насред стаята?

# 10
  • Мнения: 1 118
Навремето имаше тема къде държите носените, но чисти дрехи. Изроди се зловещо, след вмирисаните дрехите, минахме на мръсното бельо мръсните коси и чорапи и се разделихме на два лагера - мърли и чистници. Заслужава си да се прочете темата, ако не за друго, то за шоуто Joy

Общи условия

Активация на акаунт