Просък корем след раждане

  • 1 667
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 204
По темата - бях качила 23 кг с преносване. Иначе  почти година след това ги бях свалила. Мускулите на корема си останаха отпуснати, но със спорт ще се стегнат, сигурна съм. За разлика от бюста…
Много зависи дали имаш някой да ти помага през този период, за да имаш време да се грижиш за себе си…

# 16
  • София
  • Мнения: 1 371
Възрастта също е от значение. Бременна на 25 год, качила 9 кг, прибрах корема за има няма месец, да не кажа по-малко.
На 33 год родих с 17 кг отгоре и 7 месеца след това още не мога да прибера корема. Отдавам го освен и на поредност бременност, но и на възраст. Метаболизмът просто е друг.
А преди да започнете коремни упражнения, моят съвет е да се проверите за диастаза.

# 17
  • Мнения: 7 898
Нещата са комплексни. Родих на 40++, така че възрастта сама по себе си не е фактор за много килограми.

# 18
  • Мнения: 137
Истината е, че от седми месец трябва да се внимава изключително много с храната, защото всяка хапка се задържа.
Съгласна съм също с G. Savova, че трябва да се внимава да не се качват килограми. На някои се отдава повече, на други по-малко по различни причини. ✌



И тук нещата също са индивидуални. Първата ми бременност от като спрях да повръщам (12-13 г.с), до края качвах по 4кг на месец. Не се “уливах” с яденето, не ми се ядеше всичко, което видя и чуя. Не съм имала среднощни храненета и т.н и накрая бях 26кг отгоре. А си бях нон стоп по разходки. Изглеждах като напомпана 😁 подути крака, колкото в коленете широки, толкова и долу глезените(беше лято, жега, допълнително спомогна). Втория път от 6-ти месец много ми се ядеше сладко, направо потрепервах. Само като си помислех или видех торта, шоколад и изобщо всичко, което съдържа захар, направо не издържах. Нощем се събуждах и ако не хапна нещо не можех да заспя. Също повръщах до към 13-14г.с, на финала бях 16кг отгоре. Не казвам, че са били малко, казвам го, защото яденето в случая беше повече, а кг по-малко. И също, че има случаи, в които последните месеци не винаги се качва най-много. Важно е всичко да е наред с бременноста, майката и бебчето.
А за възраста, също смятам, че не е толкова определяща. Една приятелка роди на 35, качи 25 кг и след 2 месеца нямаше помен от тях.

# 19
  • Мнения: 2 631
Много бързо се свих. Качих 12,5-13 кг, свалих в болницата и 2 дни преди раждането от повръщане и разстройство общо 10,5-11. Нямам стрии нито отпусната кожа, но мерките са ми естествено повече, по-широка талия и ханш. Нищо фрапиращо, още 2 седмици след раждането не ми личише, че съм раждала. Въпреки това се сдобих с целулит на дупето (псобено като го стегна личи...), по-висок % мазнини, загубих мускулна маса и мерките са повече от преди. Е, талия 60 см месец след раждане е нереалистично, но скоро ще си я върна. Въпреки това коремът ми е доста плосък и сега, а още не съм на диета. Кърмя на поискване и ям над 2000-2400 калории на ден, за да не ми спре кърмата. Ще почна след известно време много внимателно да намалям калориите и няма да падам под 1800..
По време на бременността много внимавах колко и какво ям, спортувах колкото мога, мажех се, но не всеки ден с един крем на Виши. В 9ти месец май не съм се мазала или поне е било от дъжд на вятър, мързеше ме.... :Д  Забременях на 28, родих на 29. Бебето беше 3,220 кг.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 20:40 от snowwhite12

# 20
  • Мнения: 137
Много бързо се свих. Качих 12,5-13 кг, свалих в болницата и 2 дни преди раждането от повръщане и разстройство общо 10,5-11. Нямам стрии нито отпусната кожа, но мерките са ми естествено повече, по-широка талия и ханш. Нищо фрапиращо, още 2 седмици след раждането не ми личише, че съм раждала. Въпреки това се сдобих с целулит на дупето (псобено като го стегна личи...), по-висок % мазнини, загубих мускулна маса и мерките са повече от преди. Е, талия 60 см месец след раждане е нереалистично, но скоро ще си я върна. Въпреки това коремът ми е доста плосък и сега, а още не съм на диета. Кърмя на поискване и ям над 2000-2400 калории на ден, за да не ми спре кърмата. Ще почна след известно време много внимателно да намалям калориите и няма да падам под 1800..
По време на бременността много внимавах колко и какво ям, спортувах колкото мога, мажех се, но не всеки ден с един крем на Виши. В 9ти месец май не съм се мазала или поне е било от дъжд на вятър, мързеше ме.... :Д  Забременях на 28, родих на 29. Бебето беше 3,220 кг.

Супер сте Simple Smile))
Аз стрии получих на гърдите като започнах да кърмя. Иначе нямам нито една от двете блеменности. Само на гърдите, като противно на очакванията ми, сега като започнах да кърмя станаха повече. Мислех, че първия път е достатъчно 😁

# 21
  • София
  • Мнения: 2 968
Възрастта също е от значение. Бременна на 25 год, качила 9 кг, прибрах корема за има няма месец, да не кажа по-малко.
На 33 год родих с 17 кг отгоре и 7 месеца след това още не мога да прибера корема. Отдавам го освен и на поредност бременност, но и на възраст. Метаболизмът просто е друг.
А преди да започнете коремни упражнения, моят съвет е да се проверите за диастаза.

На 33 е още рано за подобни притеснения. Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт