Просък корем след раждане

  • 1 636
  • 21
  •   1
Отговори
  • Мнения: 12
Здравейте мами,след колко време си върнахте предишните килограми и корема?По време н бременност качих 16/17 кг след един месец свалих 10кг сега съм 67,а преди да забременея бях 60/61кг и имах плоско коремче,въпроса ми дали ще ги сваля тези 7 кг и след колко време ви спадна корема?(питам мамите които не кърмят) ❤

# 1
  • Мнения: 1 588
Аз влачих едни досадни 5-6 кг до към  първата годинка, а съм и ниска. Много ме тормозеше и моя корем.
Виж в нета упражнения за диастаза, без сигурно и досега да го имам.
Кърмих, но това каква връзка има?
Много е рано още за предишната фигура, чудесни са ти резултатите и килограмите 👌

# 2
  • Мнения: 12
Аз влачих едни досадни 5-6 кг до към  първата годинка, а съм и ниска. Много ме тормозеше и моя корем.
Виж в нета упражнения за диастаза, без сигурно и досега да го имам.
Кърмих, но това каква връзка има?
Много е рано още за предишната фигура, чудесни са ти резултатите и килограмите 👌
Казват че кърменето имало влияние върху корема,така по бързо го сваляш…🤔

# 3
  • Мнения: 1 588
Доказано е само за свиването на матката.
Но аз бях жив пример, че който го казва не ме беше виждал по бански🤭😁

# 4
  • Мнения: 131
При мен след 40-тия ден бях върнала килограмите си. А след 3 месеца корема ми беше отново плосък (може би съм късметлийка).
Друг е въпроса, че веднъж като е бил разтегнат и ако не тренирам бързо се отпуска. Просто трябва постоянство.

# 5
  • Мнения: 12
При мен след 40-тия ден бях върнала килограмите си. А след 3 месеца корема ми беше отново плосък (може би съм късметлийка).
Друг е въпроса, че веднъж като е бил разтегнат и ако не тренирам бързо се отпуска. Просто трябва постоянство.
Наистина сте късметлийка,на мен коремчето още не ми се е прибрало,но правя упражнения за крака,корем и дупе…понеже съм маняк външен вид…😅

# 6
  • Мнения: 137
Нещата са индивидуални, аз първата бременност качих мнооого - 26кг. От тях свалих 16-17, и си ми останаха други 9-10(едн винаги си варираше). Нищо не съм правила за да ги сваля. Корема ми се прибра, но предвид кг, които ми останаха си имах малко корем. И така след 2 години отново забременях, качих 16 кг. Родих преди почти 7 месеца, и имам още 4кг за сваляне. Корема ми противно на очакванията беше по-малък сега, и се прибра по-бързо. Раждах секцио Sad, но въпреки това за 2-3 месеца се прибра. И преди и сега кърмя, след като спрях (първия път) свалих само 2кг, но като обиколки доста се прибрах. Мираж са ми 48-49кг от преди първата бременност, но да сме живи и здрави 😁

Последна редакция: пн, 10 яну 2022, 15:24 от Hot ‘n’ Cold

# 7
  • Мнения: 1 129
Моето дете е на 3г и 5 м. Забременях 64кг, влязох да раждам 86кг. Поотслабнах с режим и тренировки докато детето беше бебе и имах време, след това всичко си върнах. Короната окончателно ме съсипа, защото ми засегна хормоните и сега съм по-дебела отколкото когато бях бременна.
Всичко това идва да каже, че при всеки е индивидуално, а моят съвет е да тренирате, да следвате режим и най-важното - да не прекъсвате, защото става по-лошо и се губи всякаква моивация.

# 8
  • Мнения: 7 898
Качих 7кг и родих бебе 3.8кг. Прибрах се в къщи -7кг, а след още седмица бях свалила още 7. Корема изчезна много бързо, без стрии или отпусната кожа. Ако мога да дам рецепта, тя е не качвайте много килограми по време на бременистта.

# 9
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
След последния съвет освен да посъветваме недоспалите майки просто да спят повече 😂

По темата - има неписано правило, че след 10месеца бременеене, тялото има нужда от 10 месеца за възстановяване, що се отнася до теглото.
Не бих се фиксирала в размерите на дрехите или в кг. Недоспиването и разходките в повечето случаи спомагат свалянето на излишните кг. След някой и друг месец можеш да започнеш упражнения в домашни усливия, за колко време ще се възстановиш обаче е строго индивидуално. Има дами, които без усилие влизат във форма и такива,  които въпреки сериозни тренировки си влачат кг.
Успех!

# 10
  • Мнения: 7 898
И понеже визираш моя пост, за последните 16 месеца не съм спала нито една вечер повече от 2 часа последователно. Simple Smile.
Разковничето за мен беше движение и здравословна храна преди и след раждането.

# 11
  • Am Dorf (BB)
  • Мнения: 512
Това е прекрасно, че ти не си качила много кг по време на бременността. Има го обаче факторът физическа предразположеност. Убедена съм, че при много от жените, които качват повече, това не е резултат от състезание по тъпчене с храна. Предразположеност към задържане на вода, невъзможност за много движение поради физическо неразположение, и тн са важни фактори, които жени, които не са страдали от такива оплаквания трудно могат да си представят. И се стига до даване на препоръка, която сигурно е с много добри намерения, но не помага на никоя бременна, която качва кг, въпреки че постоянно повръща всичко, което поема напр.

# 12
  • Мнения: 7 898
Естествено, че не става дума за такива дето повръщат по цял ден или с други проблеми.

# 13
  • Мнения: 1 588
Истината е, че от седми месец трябва да се внимава изключително много с храната, защото всяка хапка се задържа.
Съгласна съм също с G. Savova, че трябва да се внимава да не се качват килограми. На някои се отдава повече, на други по-малко по различни причини. ✌️

# 14
  • Мнения: 7 898
Макар да качих малко килограми и нямах проблеми, ме посъветваха да намаля драстично плодовете, защото детето вървеше много голямо.

Общи условия

Активация на акаунт