Черни парченца в ако на бебе? Може ли да са от хомеопатичен продукт

  • 1 085
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 33
Здравейте, мамчета. Днес забелязах странни черни парченца в акото на бебето ми (4+м). На адаптирано мляко Аптамил АДЦ с оризова безмлечна каша е, акото е зелено заради млякото. Караме ковид вкъщи и на него му падна гласчето. Давам от вчера хомеопатичното лекарство Хомеовокс (това е единственото различно нещо в “менюто” му). Днес забелязах въпросните черни парченца, които бих искала да ви покажа, затова ще кача гнусничка снимка. Според педиатърката не може да са от хомеовокса, но и тя не знае какво е. Не мисля, че е кръв, защото дори съсирена, кръвта като я размажеш има червеникав или кафеникав оттенък, а тези въпросните са сиво-черни. В хомеовокса има ферум фосфатикум, а доколкото знам от опит приемат на допълнително желязо може да оцвети изпражнението в тъмен цвят. Моля дайте мнения, дали при някой се е случвало или на какво ви прилича. Случва се за първи път, така че занапред ще наблюдавам, и ако след спирането на въпросното лекарство не се махнат, ще потърся вече мнение от гастро. Но дотогава, моля да хвърлите едно око и да споделите мнение Simple Smile
Скрит текст:

Последна редакция: сб, 08 яну 2022, 17:36 от AnMary

# 1
  • Мнения: 1 033
От начало ли сте на Аптамил? Защото ние също имахме проблем и се оказа, че е от него.

# 2
  • Мнения: 33
От начало ли сте на Аптамил? Защото ние също имахме проблем и се оказа, че е от него.

Да, никога не е имало нещо такова досега.

# 3
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Щом препаратът, който давате съдържа желязо, не е изключено да е от него. Ако много се притеснявате, може да отнесете проба за микробиология. Аз не бих се тревожила.

# 4
  • Мнения: 33
Щом препаратът, който давате съдържа желязо, не е изключено да е от него. Ако много се притеснявате, може да отнесете проба за микробиология. Аз не бих се тревожила.

ето това е състава на продукта:

# 5
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Доста цветущ състав. Повечето неща не ми говорят нищо, но звучат страховито 😀 Аз не бих го давала на толкова малко бебе.

# 6
  • Мнения: 10 384
Имам опит с хомеопатия доста години и с  двете ми деца.
Като цяло това не е препарат за бебе и паднал глас с такъв широк микс. Дават се монопрепарати по предписание на хомеоат, това е малко шир потреба... Но няма да е това причината за топченцата.
Не го давай повече и наблюдавай.
Наакани памперси съм снимала и развявала заради кръв в акото с месеци, точно с хомеопатията оправих е проблема, но беше червена на нишки.
Да е лапнало бебето някакви мъхчета от дрехи, някакво чуждо тяло? Нещо от оризовата каша?

# 7
  • Мнения: 10 599
Доста цветущ състав. Повечето неща не ми говорят нищо, но звучат страховито 😀 Аз не бих го давала на толкова малко бебе.

Laughing разтворим живак...

# 8
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Този разтворим живак е най- малкото. Използва се доста в хомеопатията, дали действа е спорен въпрос. Повече ме притесняват билките. Макар че хомеопатията си е една гола вода. Абе, бая материал на едно място. Бебето може да се счита за захранено 😂

# 9
  • Мнения: 33
Ами предписано е от педиатъра ни въпросното лекарство. Определено избягвам да давам каквито и да е препарати, било то хомеопатия или не, ако не се налага, но в този случай се доверих, защото гласчето беше мноого спаднало, а противоалергичните не му влияят добре - става сънлив и в резултат на това раздразнителен. В крайна сметка гласчето дойде - не знам дали от него или просто си му дойде времето, така че няма да го давам отново. Сега ще наблюдаваме акото.

Кръвта би трябвало да изглежда по друг начин, нали? Имаше няколко пъти нишки кръв преди време, но те бяха със слуз и ясно си личеше какво е. Точно заради това преминахме на хидролизираното мляко. А иначе не знам дали не е лапнал нещо, защото в момента ръцете му не излизат от устата буквално.

Благодаря ви,момичета. Сега ще наблюдавам..

# 10
  • Мнения: 6 764
Абсурд да е от Хомеовокса. Огледайте завивки, играчки, предмети в подобен цвят, до които бебето има досег за липсващи частици. За мен е погълнало нещо.

Общи условия

Активация на акаунт