за мъжете, които удрят и жените, които остават при тях

  • 7 421
  • 38
  •   1
Отговори
  • 1
  • 2
  • 3
  • Всички
Разбрах, че понякога това не е липса на любов и обич! Шокирана съм и се чудя възможно ли е ?

Това мъжът да удари съпругата си е абсолютно табу в много съзнания. Включително и моето, но...
Преди дни научих, че това се случва на най-добрата ми приятелка.
Бях шокирана. Както че става, защото го познавам, така и че тя не си тръгва...и не иска да си тръгне...

Пиша анонимно за да не стигне някой чрез мен до идеята коя е тя, но искам да споделя колко различно и объркващо се оказа това откритие за мен. Знам че много се е писало по темата и тук. Главно анонимно и че възприема като пързалка обикновено. Но тя е жив човек, който познавам добре. Както и той. Оказва се че те се обичат много. И двамата. Той е малко по-агресивен и му се е случило 3 пъти да я удари в момент на афект.

Неудряна жена трудно може да си представи чувствата, които това предизвиква, но с нейните обяснения след няколко дълги разговора добих представа за много силни чувства на обида, гняв и безсилие. И пак остава по собствено желание при него... Казва че той е нейната половинка, която обича е убедена, че той я обича, но проблемите на родителите му са го обременили и с времето тя ще му помогне да ги преодолее...

Аз и приятелите им които познавам мислим че са перфектна двойка - мили и влюбени, хубави и успели, винаги загрижени един за друг. Той работи много, но винаги намира време за детето и да помогне в домакинството, всяка свободна минута е с тях. То е в детска градина и е много весело и щастливо обичано дете...

Не допускам аз и приятелите им да сме се заблудили за детето или за тях като двойка - дълго сме били с тях. Но се чувствам толкова объркана в мислите си към родителите по отделно. Как става така, че той може да я удари и как тя може да му прости...

# 1
  • В полите на Пирин планина
  • Мнения: 20 404
За мен това е много голяма обида към половинката и е ужасно. Но явно в тази ситуация медалът има две страни. Има хора, които по-лесно се афектират и са по-буйни като характер ... не, че това ги оневинява, когато посегнат. Но казваш, че иначе са хубаво и задружно семейство ... Някак малко ми звучи противоречиво, но има ситуации, които излизат от контрол и от страни е излишно да се разсъждава. Шокиращо е. Не знам аз дали ще простя - един път, може би, но повече ... Crazy Дано наистина е инцидент, макар и троен ... а, не някаква зараждаща се тенденция. Каквото и да е - това е неизлечимо петно във взаимоотношенията между един мъж и една жена.

# 2
  • Мнения: 3 861
Явно любовта е по силна от самоуважението...
Не го разбирам Confused

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 1 162
Razmisli, преди около 2 седмици изпитах подобни на твоите чувства. Видях моя приятелка насинена и с отекли очи и останах като гръмната. Дребна разправия за някаква глупост бе довела до тези последици. Директно я попитах защо е още тук, къде й е медицинското, защо не си е събрала нещата и тези на детето. Но се оказа, че наистина медала има 2 страни. За мен това е недопустима постъпка, но тя разглеждаше нещата от по-различен ъгъл. Продължи да живее с него, не си говорят, но тя продължава да му готви, до го пере и да му чисти. Казва ми, че вече не й пука за него, че отдавна са престанали да бъдат семейство, а по-скоро съквартиранти, но детето е много превързано към него, той е идеалът му за мъж(всичко между тях става зад гърба на детето, за него те са щастливо семейство), сега е в доста трудна възраст и ако го изпусне в момента, то за в бъдеще едва ли ще може да го контролира. Наистина не можах да намеря сили да й повлияя,защото това е нейният живот. Казах й какво мисля по въпроса и че в момента тя жертва себе си в името на детето, а това не винаги е добрият вариант за самото дете, но факт е, че тя е още с него. И то не защото го обича, и да е имало любов тя от месеци, ако не и години е изчезнала.

# 4
  • Мнения: 1 877
Ама защо,като е толкова ядосан,не си удари главата в стената,ами нея ще удря...?????

# 5
  • Мнения: 1 809
Не мога да проумея как може да продължаваш да обичаш някого,който те наранява по какъвто и да е начин.В случая физически.Не може да обичаш някого и да го удряш,колкото и да си изнервен,обременен с проблеми и т.н.Това за мен не е обич Naughty
В момента ,в който бившия ми мъж ме удари/меко казано/ ,аз бях отвратена от него.
Наистина не разбирам....как може да се прости подобно нещо ...?!

# 6
  • Мнения: 1 134
Тези жени имат изкривена ценностна система, сапунени оправдания и не на последно място това е фалшива любов - и от двете страни.

Последна редакция: ср, 08 ное 2006, 16:33 от MamaZ

# 7
  • София
  • Мнения: 18 679
Щом остава, значи й харесва. Не се опитвай да я разбереш, не всички хора харесват едни и същи неща Confused
И аз имам позната - невероятно красиво момиче, с много добра кариера, много добре материално...ходеше с най-големия боклук, който мога да си представя - простак, търтей, ревнивец, комплексар отвсякъде. Но тя си го обичаше - необяснимо, но факт...Свят широк, хора всякакви Peace

# 8
  • Монтана
  • Мнения: 499
Който не го е изпитал,никога не би го разбрал

# 9
  • Мнения: 3 715
Смятам, че това си е тяхна работа.

# 10
  • Мнения: 1 134
Извинявайте, но не мисля, че има място за "разбиране" и "ненамеса в личния живот", тук...
Тези семейства възпитават деца...
Тези деца копират или избиват по други начини...

# 11
  • Балчик-Сливен
  • Мнения: 1 058
И аз имам позната,която търпи насилие от "любимия".Тя казва,че търпи,защото е зависима финансово,но скоро дъщеря й на 17 години удари нея и сега майката се пита защо,къде сбъркахме...
За мен мъж,който удари жена е лабилен психически,а за уважение към него не мога и да си помисля.Но тези жени живеят в постоянен страх и имат нужда от помощ,която ги е страх да потърсят-омагьосан кръг.

# 12
  • Мнения: 2 427
...зависи много от това какво се е случило м-у двамата.Аз имам приятелка,която се оплака веднъж че гаджето и я било цапнало  два пъти за 6-те години откак живели заедно.Аз адски се възмутих от него,и ты като въпросният човек е най-добрият ми приятел отидох да говоря с него.Истината се оказа малко по различна.Мацката на няколко пъти му се нахвърляла и го удряла+ това му е късала нервите много здраво.Живеят в Швейцария в негов апартамент, на негово име.Съседката им от долу,няк'во лудо бабе ги съди от години за всеки малък шум.Записва с разни техники шумовете пристигащи от техният апартамент води свидетели и т.н.
Когато моят добър приятел удря мацката,то е защото първо освен че го е ударила с обувката си по главата ,за да му направи на пук, но явно неудволетворена от постигнатото се заела да трополи с всичка сила с токчетата си по пода на въпросната баба и 5 мин след случилото се бабата повикала полицаи.Ми такова какво го правиш всеки си има лимит на нервите.Аз също бих ги изпуснала при подобни обстоятелства.Това за мен не е малтретиране на жената.Малтретиране е когато мъж я удря безпричинно.Аз също понякога съм преминавала лимита на търпимото и просто съм си мислила че ако бях на мястото на съпруга ми сигурно не бих се въздържала и бих ударила такова същество като себе си.Добре че той милия ме търпи.И аз него много го търпя де.А и двамата знаем да спрем с късането на нервите на другия в точният момент преди да е станало късно и след това да съжаляваме за неща които не е трябвало да се случват.
 Laughing

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 3 158
Бившият ми съпруг ме преби, когато детенце беше на 1 месец; всъщност не ме преби - удари ме веднъж и аз при падането изкъртих с корема си казанчето на тоалетната чиния. Причината беше, че коментираше връзката на сестра ми и аз "се осмелих" да кажа, че личният и живот си е нейна работа. Получих кръвоизлив и една седмица не можах да стана от леглото, лежах до кръста подгизнала в кръв. Останах с него още 6 месеца заради детето и от страх какво ще кажат хората, но всичко за мен приключи в онзи момент. Не можах да го преглътна и не мога да разбера жени, които го правят. Минах през този ад и на жена в подобна ситуация мога да кажа единствено "БЯГАЙ".Разделихме се и по ред други причини, отне ми година да погледна друг мъж /настоящия ми мъж/ и макар да страдах много от хорското мнение, че съм к...ва, щом съм оставила мъжа си, ако трябва да избирам пак бих постъпила по този начин. Не разбирам комплексари, които се чувстват значими, унижавайки жените до себе си, а още по-малко разбирам жените, които се примиряват /въпреки че известно време и аз бях от тях  Embarassed/

# 14
  • Мнения: 9 093
Отстрани се съди лесно и лесно могат да се кажат силни думи..."защо седи при него, защо го търпи, защо това и онова...".
Всеки си мисли, че е недопустимо да ти посегнат и ако това се случи - това е обида и гавра с човешкото ти достойнство. Да, така е.
Но отстрани не може да се съди, защото всеки сам си знае какво му е положението. Има жени, които са финансово зависи. Други са емоционално зависими. Трети не си и помислят за живот без мъжа си. Четвърти правят компромис заради детето.
Все прави своя избор и се моля и пожелавам на всяка от вас никога да не й се налага да изпада в подобна ситуация.

Малко встрани от темата...познавам жени, които си заслужават боя (не ги бият, но вярвайте ми, заслужават си го) и се чудя как ги търпят мъжете йм. Всеки мъж/жена си има праг на търпимост и "нервен лимит", понякога наистина можеш да се изпуснеш в бяса си и да направиш нещо от гняв и нерви. Изпитвала съм го.

# 15
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Момичета, само като чета и се чудя какво да си мисля. Да, прави сте, че медалът има две страни и никой от нищо не е застрахован, но....... струва ли си да се примиряваш и търпиш само заради децата?????? Аз мисля, че не! Защото животът е само един и има толкова много начини да го изживеем щастливо.
razmisli, не искам да ти давам ненужни съвети за твоята приятелка, но според мен това ще се случва и занапред и не мисля, че тя трбва да го позволи, а още по-малко мисля, че заслужава такова грубо отношение! Но.... нека мнооого да помисли кое си струва да направи!

# 16
  • Мнения: 6 461
Приятелката ти е приела този начин на живот ,да бъде удряна и да прощава.......съжалявам за това което й се случва.

# 17
  • Мнения: 2 723
Странно наистина. Обичал я и тя го обичала...
Предпочитам да живея без любов, отколкото с такава Sad

# 18
  • в къщи
  • Мнения: 467
Razmisli,все едно разказваш историята на съседката ми.Миналата седмица си беше дошла(у тяхните) с насинено око и подута брадичка.Цял ден нейният хубостник вися у тях,да я моли да се върне.И тя се върна...А не и се случва за първи път.
 Незнам защо го прави,не съм говорила с нея.Не искам да се чувства неудобно.

# 19
  • Мнения: 6 164
Луда работа! Crazy
Не бих търпяла - да не съм животно!.. Какво говоря! - Че аз и кучето не съм си удряла никога!
Crazy

# 20
  • София, Западен парк
  • Мнения: 295
Такива мъже са изроди и за тях не трябва да има място под слънцето!

# 21
  • NY
  • Мнения: 209
според мен зависи от жената ,по какъв начин иска да живее....ако приема да е така поради разни причини които тя си знае, никой не може да я съди за избора

една моя приятелка в момента за втори път попада на такъв мухлю, който я тормози .......след като приключи с първият казваше че никога повече няма да търпи подобно отношение.....но вече почти година е с друк такъв комплексиран мачо и незнае как да се отскубни от емоционалната гавра на която е подложена..............и казва че явно такави идиоти я привличат и неможе да надскочи себе си


# 22
  • Мнения: 2 427
Голди,постъпката на мъжа ти се определя единствено с израза домашно насилие Sad.
Аз съм човек който е израстнал без баща,именно пради тази причина,баща ми е пребивал майка ми без причина,ей така,защот примерно го дразни начина по който държи чашката за кафе.Развели са се когатто съм била на годинка.Благодарна съм и безкрайно за това че не ме е направила свидетел на такива сцени на насилие в които участник да бъде самата тя-майка ми.Благодарна съм че въпреки без баща съм израстнала като щастливо дете,с прекрасно детство и прекрасни спомени,за разлика от моето приятелче от Швейцария който като дете е гледал побоища над майка му всяка божа вечер и ден.Чудя се след такива изживявания как успява човек да намери сили да живее живота си и да забрави жестокостите.
Моят съвет към такива жени ,които са жертви на подобни действия е да взимат децата си и да се махат от съпрузите си,защото освен че страдат самите те,оставайки при съпруга насилник пречиняват непоправими психически травми в крехката детска психика което нищо не може да компенсира или заличи.Едно дете не трябва да живэ ужаса ,страха и паниката,ставайки свидетел на побоища.
Но и нещата трябва да се разграничават,има доста хора ,които цапват по някакво стечение на обстоятелствата жена си,веднъж,и не така за да и причинят хемораджиа и вътрешни разкъсвания или травми.Които по принцип са добри съпрузи,добри бащи и държат на жена си и децата си,само че са посегнали,защото са се намерили в обстоятелства ,които са ги изкарали извън нерви.Не смятам че един шамар трябва да разваля едно семейство,особено ако е било единичен случай,инцидент който никога няма да се повтори нито е бил изживяван в миналото.Не знам дали успявам да изразя добре,това което имам в предвид.

# 23
  • Мнения: 196
 ShockedАз не разбирам тези отношения,а и дано никога да не ги изпитам върху себе си.Мъж,който посегне веднъж-няма спиране.Аз имах такава приятелка чието ГАДЖЕ я млатеше всеки божи ден и я заразяваше с всевъзможни болести прихванати от поредната му бройка и въпреки това се омъжи за него,е бяха женени 3месеца и сега тя е на 23 и има развот зад себе си има нова любов и е много щастлива.Мисля 4е всъщност незнам аз не мога да дам мнение не съм го изпитала на гърба си. newsm78

# 24
  • Мнения: 936
Хора всякакви, но аз това не го разбирам и не бих го търпяла.

# 25
  • Мнения: 3 478
Не мога да проумея как може да продължаваш да обичаш някого,който те наранява по какъвто и да е начин.В случая физически.Не може да обичаш някого и да го удряш,колкото и да си изнервен,обременен с проблеми и т.н.
Наистина не разбирам....как може да се прости подобно нещо ...?!

Това се питам и аз newsm78

# 26
  • най-шареното място
  • Мнения: 8 197

Тези жени имат изкривена ценностна система, сапунени оправдания и не на последно място това е фалшива любов - и от двете страни.


Не мога да дам съвет, но това че тя го обича и смята, че би могло да се преодолее агресията с любов, ми напомни за това:

"Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее, не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправда се не радва, а се радва на истина, всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. Любовта никога не отпада."

Дали е така или е фалшива любовта те си знаят. Дано да преодолеят кризите щом така е решила жената.

ПС: Права си че ударът е табу, но и има много страни. интересно е, че намерих този цитати в  подписа на Mama Z дето съм я цитирала горе...те си знаят какво е, но дано да няма удари.


# 27
  • Варна
  • Мнения: 4 969
На абсолютно същото мнение съм Peace

# 28
  • Мнения: 4 629
Няма никаква идея как е станало така, че приятелката ти е простила. Мъчно ми е за хората върху, които се упражнява насилие  Cry Според мен както жертвите, така и насилниците са слаби хора и имат нужда от психологическа помощ

# 29
  • Мнения: 155
Отстрани се съди лесно и лесно могат да се кажат силни думи..."защо седи при него, защо го търпи, защо това и онова...".
Всеки си мисли, че е недопустимо да ти посегнат и ако това се случи - това е обида и гавра с човешкото ти достойнство. Да, така е.
Но отстрани не може да се съди, защото всеки сам си знае какво му е положението. Има жени, които са финансово зависи. Други са емоционално зависими. Трети не си и помислят за живот без мъжа си. Четвърти правят компромис заради детето.
Все прави своя избор и се моля и пожелавам на всяка от вас никога да не й се налага да изпада в подобна ситуация.

Това е наистина така, но всяка самоуважаваща се жена следва да намери начин да се справи с този домашен терор. Дори и ако трябва да потърси помощ от разни организации и фондации. Не мога да си представя тази любов, да те бият, при това не някакво инцидентно и безобидно шамарче.... и аз да го обичам и да остана при него.  Naughty Не и се моля това никога да не ми се случва.

# 30
  • Мнения: 2 427
Аз обаче от първоначалният постинг на авторката не разбрах добре какво има в предвид за това че приятелката и е ударена?
Какъв съвет би могла да даде на своята приятелка?Сложна работа...зависи много от подробностите.Именно в детайлите се крие истината.Аз съм привърженик на практиката,че когато има конфликт м-у двама е редно да се изслушат и двете страни в конфликта,а не да се градят изводи единствено върху "истината"на другия,нито да вярваме сляпо в правотата му.Пак ще дам пример със съпруга ми.Ми той е толкова кротко и добро същещво че повече от това не мож да бъде,добър като мравка ,както се казва.Но от както сме заедно,признавам че е имало два пъти в които буквално съм му скъсвала нервите и то в момент,в който за него всичко е било черно-проблеми в работата,здравословни проблеми в семейството му,проблеми с жилището и точно в този ден и аз като му бях отворила една уста,надрънках един куп необмислени неща и той в един момент просто изпуши.Не ме е ударил,но така ми се разкрещя,че ако аз не си бях ударила спирачките и някой шамар бих могла да отнеса.И ако беше станало така и аз да се оплача от този човек че ме бие,нямаше да е честно.А и съм сигурна че ако беше проявил тази слабост(защото както казва Милф е въпрос наистина на слабост,на губене на контрол над самия себе си,даже неадекватност ако щете),той стеше да го изживэ много по-зле затова че ме е наранил,отколкото аз че съм била наранена. Sad

# 31
  • София
  • Мнения: 819
Аз пък си мисля, че в повечето случаи жените, които отнасят боя сами са си виновни за това, може би подсъзнателно провокират, за да ги треснат. Веднага давам пример, за да не бъда заклеймена като женомразка или нещо друго - ходех преди години с един човек, неговата бивша ми беше нещо като приятелка, и от нея, а и от други хора знам, че той редовно я е "възпитавал", даже като му е казала, че това е краят и се разделят, и беше разбил устата. Е, да ама аз бях с него около година и нито един път дори и на шега не си е помислил да ми замахне, камо ли да ме удари. За сметка на това пък пиеше #Cussing out Така че не съм сигурна до каква степен трябва да съжалявам такива жени, особено пък тези, дето стоят пак да ги бият. От майка ми знам, и даже се оказа права - който удари веднъж, ще удари и втори път.

# 32
  • Мнения: 1 134

Тези жени имат изкривена ценностна система, сапунени оправдания и не на последно място това е фалшива любов - и от двете страни.


Не мога да дам съвет, но това че тя го обича и смята, че би могло да се преодолее агресията с любов, ми напомни за това:

"Любовта е дълготърпелива, пълна с благост, любовта не завижда, любовта се не превъзнася, не се гордее, не безчинствува, не дири своето, не се сърди, зло не мисли, на неправда се не радва, а се радва на истина, всичко извинява, на всичко вярва, на всичко се надява, всичко претърпява. Любовта никога не отпада."

Дали е така или е фалшива любовта те си знаят. Дано да преодолеят кризите щом така е решила жената.

ПС: Права си че ударът е табу, но и има много страни. интересно е, че намерих този цитати в  подписа на Mama Z дето съм я цитирала горе...те си знаят какво е, но дано да няма удари.




Няма противоречие! Също такава трябва да е любовта и към себе си!!! Не можеш да обичаш някого, който те мачка. Той - теб, също.

# 33
  • Мнения: 2 292
пак анонимка  Wink теzи zапитвания да не са служебни? сякаш някой прави проучване на семейните проблемни ситуации , но айде по темата  Wink
zащо не? тя самата нали си раzбира постъпката? твоя проблем в случая , че не я раzбираш си е естествен ... нали тя не си ти и ти нямаш 100% поглед върху нещата  Hug

# 34
  • Мнения: 1 919
Както е написала авторката - приятелката и не е пребиване редовно както се отплесна темата.
На мен ми се случи веднъж - винаги съм била абсолютно сигурна че няма никакъв шанс да ме удари.
Бяхме с приятели и децата в парка. Мъжете си пийнаха. Той се държеше много влюбено.
На връщане направихме луд скандал с тема майка му и аз реших да му просветля, че я смятам за най- безполезното същество на планетата.Продължи се с изброяване на всички минали прегрешения и накрая се засилих с малката да го напускаме.
На вратата получих круше в окото.
Тръгнах си и отидох да живея при родителите ми с детето. Извадих си медицинско.
От следващата сутрин детето започна да казва тата татататататата.
И нощем като се събуди пак първата дума новоусвоеното тата. След 6 месеца се върнахме  при него.

Сещам за случая - от някоя тема във форума или от белега до окото ми(очилата ми разцепиха веждата).

# 35
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Явно любовта е по силна от самоуважението...
Не го разбирам Confused

Аз го разбирам. Във всеки човек има доза мазохизъм, при някои преобладава.
Има хора, които са щастливи само ако са доминирани.
Тоест- ако тя си е щастлива така, проблем няма.

# 36
  • Мнения: 5 026
Явно любовта е по силна от самоуважението...
Не го разбирам Confused
  Това ми обяснява и моя приятелка, която получава "шамарчета" още преди да се омъжи. Не го разбирам аз това! Говорила съм и с мъжа ми за това-той също не го разбира!

# 37
  • Мнения: 431
Аз ги разбирам, не бих могла да ги укорявам и не бих се месила, освен ако не ми поиска помощ.

# 38
  • Мнения: 5 682
...
Но и нещата трябва да се разграничават,има доста хора ,които цапват по някакво стечение на обстоятелствата жена си,веднъж,и не така за да и причинят хемораджиа и вътрешни разкъсвания или травми.Които по принцип са добри съпрузи,добри бащи и държат на жена си и децата си,само че са посегнали,защото са се намерили в обстоятелства ,които са ги изкарали извън нерви.Не смятам че един шамар трябва да разваля едно семейство,особено ако е било единичен случай,инцидент който никога няма да се повтори нито е бил изживяван в миналото.Не знам дали успявам да изразя добре,това което имам в предвид.
Макар и така да е не би трябвало да се посяга има и други начини за изливане на агресията, но...
Човек ако удари един път и му бъде простено, той така се научава.
 newsm78Чудно ми е как ли би описал случая, приятел на съпруга newsm78

Общи условия

Активация на акаунт