Седми клас 2021-2022 Тема 5

  • 29 824
  • 759
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 192
Това е. Тестовете слабо ловят омикрона, или още не сме се изучили в кой момент да ги правим. За плюнчените- ясно.
Ваксините, дори и прехвалените бустери, слабо защитават от него, ако изобщо правят нещо.
Да докладвам сводката от болницата- едното ковидно отделение е на над 2/3 от капацитета, второто стои празно. В интензивното има по-малко болни от преди месец-два, за момента няма интубирани, но кандидати на повишено внимание са всичките.
Щерката се класира за втори кръг по физика. Днес правиха презентация по география. Прибрахме се скапани от чакане в 16,30 и те вече работеха, продължиха до 21ч и то все по същество, не съм чула да си приказват на странични теми. Не бе презентация, не бе чудо! Ама от нея се чака за втора оценка за срока, няма мърдане.

# 31
  • Мнения: 2 111
Ра, първо да поздравя детето ти, браво за успеха, и от второ ще иде и на трето, а после ще се прибере и със наградата. Пожелавам и успех, ще се справи. Умно ти е наследството.
Ама туй много лошо пък с тоя щам, всички се надяваме да не ни застигне, но винаги има такива, които ще ги хване. Дано оздравеят бързо. Явно ваксините няма да помогнат, Омито явно като реши да се залепи за някой, и го прави. Най - лошото е, че и децата много го хващат, а доколкото разбрах, трудно може да се разбере дали се е лепнал за някого. И това ще мини, но кога, само може да гадаем. Дано само да е час по - скоро.

# 32
  • Мнения: 8 223
Хайде сега, не работели ваксините и бустерите. Работят си и още как. Графиките на хоспитализациите в държавите с високо ваксинационнио покритие са ниско долу, нищо че бройките им на новозаразени са много високи. Значи ваксините си вършат работата достатъчно добре. Нали това е целта? Да не се разболяваме тежко и да си останем само с кихането и подсмърчането. То на всички вкъщи ни се случва винаги по 3-4 пъти на зима. И щом е само това, изобщо не ми дреме дали ме боли гърло и подсмърчам от грип, омикрон или някой друг вирус.
Вчера са правили контролно по математика. Четири текстови задачи. Според него не се е справил много добре, но като ми разказа какви са били и какво е писал, си мисля, че трябва да ги е решил. Това седмокласно.
Брои с нетърпение дните до втората смяна. Хич не му се става сутрин. От февруари ще спи с час повече. Разбрахме се да изключва компютъра в 21:30.  Преди играеше/гледаше анимации до 22ч. Чете книга преди заспиване и реално пак става 12ч.

# 33
  • Мнения: 1 738
Вчера мина класното по математика. Уж е решил всичко, не му е останало време да провери. Да видим. Иначе по всичко може да бъде оформен вече, с изключение по любимото ФВС, по което се оформя единствената 5 за срока. На мен не ми пука, но той се е амбицирал за пълно 6 и вчера ходи да упражнява волейбол - начален удар. На това щели да ги изпитват.
Изненадах го, че съм го записала за пробните на Регалия. Определено не остана очарован. Но надявам се до първия ПИ да приеме нещата. Голям е инат, като каже, че нещо няма да го направи и няма сила на света, която да го накара, да го направи. Ще го обработвам бавно и постепенно, да свикне с мисълта.

# 34
  • София, в момента в любимото ми село Железница
  • Мнения: 1 670
Гери, благодаря за новата тема! Flowers Hibiscus
Ние започнахме да влизаме в релси. Официално имаме нов покрив и влизаме на долния етаж да стягаме дом. ММ понеже всичко е тотал-щета има грандиозни планове да бута стени и да размества положението на стаите. Аз съм пас - каквото иска това да прави, само да е по-бързо и да си се прибираме в къщи.
Набора за първи път не премина училищната олимпиада по МАТ. Озадачих се направо, но каквото такова. В четвъртък ще ходи на физика, а в събота на БЕЛ.
Класните минаха през декември и резултатите са както всяка година - 6 по МАТ и 4 по БЕЛ.

# 35
  • Мнения: 1 565
Добре че от миналата седмица почнахте да питате за олимпиадите. Така през уикенда разбрах (моята нали е ДО), че госпожата им по химия и физика мислела да не организира олимпиади по нейните предмети, ако желаещите са малко. Така се сетих, че мога да напиша едно писмо на госпожата и сега чакам да каже кога ще са датите. Смаяна съм...! Как може да реше да не организира олимпиада по тези предмети, като те са част от точките които формират бала в НПМГ (всъщност от втори кръг)! А в класа ѝ има поне още 2 - 3 деца, ако не са и повече!

За заразяването ще кажа, че вчера колега на съпругът ми, който живее и работи във Франция, му се е оплакал, че цялото семейство са ваксинирани и въпреки това баща му е в болница, а всички в къщи са карали вируса много тежко! Са кой щам е бил не е питал, но това са фактите.

# 36
  • София
  • Мнения: 6 175
Вчера успях да убедя подопечния да се яви на ПИ в Регалия. Записах го за първите два, че не знам напред във времето как ще е.
Малко ме притеснява дали аз ще се оправя с онлайн формата. Това снимане и изпращане на творенията от 2-ри модул как и колко бързо трябва да се случи. Но надявам се да бъде обяснено. Някой ако знае от предишна година как е било (предполагам и миналата година са били онлайн) да сподели.
Днес имат тест по химия, а другия понеделник, щели да имат нещо като класно на целия материал по биология и той яко се е шашнал.

# 37
  • Мнения: 4 017
Ние нещо и с олимпиадата по химия се разминахме. Жал ми е единствено за това, че потенциал остава неразкрит за обществото Хаха
С химията така и не разбрах защо не се е записала, когато са правили списък, защото тя щеше да е в учебен ден, след часовете и не 4 астрономически часа като математиката.

Но нещо дълбоко в мен е против олимпиади по време на пандемия, както съм писала, така че аз съм Ок с това.

# 38
  • Mars Hotel
  • Мнения: 4 863
В Школо излезе 6 на класното по математика. Много съм доволна, девойката също.

Момичета, от рано тази сутрин съм с ужасно повръщане и втрисане. Дали има някакъв стомашен вирус в момента или да мисля за Covid тест?

# 39
  • в очите на дъщеря ми
  • Мнения: 1 771
ra2, вече съм убедена, щерка ти е извънземна.Sweat Smile......второ ниво на олимпияда по физика.....браво, браво на детето...
Девойки, напоследък се замислям за пробните на Регалия, както знаете, девойката е твърдо против и аз почвам да се чудя, ако  не е доволна от резултата, ако не успее да изпрати...дали няма да и се отрази, с много отрицателна емоция , тя е много нервна и чувствителна и дали вместо да "изпиша вежди, няма да извадя очи".....
Светлица, то вече човек не знае какво, го дебне.....ако се притесняваш един домашен, ама назален, може и да внесе яснота..

# 40
  • Мнения: 8 223
Олимпиадата по БЕЛ в седми клас във формат на НВО ли беше или е отговор на литературен въпрос? Хем големият се явява преди две години, но не помня. Сега получих съобщение в Школо с информация за сроковете за записване. Той принципно не би имал желание да ходи, но ако е във формат на НВО, ще жертваме една тренировка и ще го пратя, за да го отчетем като ПИ.
На ПИ онлайн не бих го записала. Ако ще си решава вкъщи, то тестове имаме над сто, да решава. Няма нужда да се звери пред компютъра и да бърза да снима и праща задачи или преразказ. Големият го бях водила на ПИ във Варна, във Вектор. Много ми беше харесала организацияра. После ми бяха пратили сканирана проверената му работа . Сега обаче с малкия ще си спестя ходенето до Варна. Каквото организират от неговото училище като пробни изпити, това ще е. Един по БЕЛ, един по математика.

# 41
  • София
  • Мнения: 1 740
Олимпиадата по БЕЛ в седми клас във формат на НВО ли беше или е отговор на литературен въпрос? Х
Миналата година бях излъгала неволно дъщерята, че в 7ми клас е във формат на матурата и още ми казва, как само аз съм твърдяла това и тя се е записала заради мен, а нямало нищо общо Sad

# 42
  • Мнения: 1 738
Светлица, има и такъв вирус, но и ковид може да е. Направи един тест от аптеката за всеки случай. Имам колега, положителен, с Т и разтройство. Друго нищо му няма. То вече луд да станеш.
Аз днес сложих бустер, да видим как ще ми се отрази.

Аз също подлъгах детето, че БЕЛ е във формат на НВО, ако е само преразказ или нещо друго, ще бъдат отново виновна.

На онлайн ПИ го записах с надеждата за някаква обрабтна връзка, а и да видя дали успява с времето. В къщи като прави тестове, все ги разпокъсва, не може да седне и да направи един цял модул накуп - ожаднява, до тоалетна ходи, нещо да погледне във вайбър, абе размотава се с две думи.

# 43
  • Мнения: 21 455
Мисля, че сравнително скоро коментирахме олимпиадата по БЕЛ. Ето отново извадка от регламента.
VII клас – тест с 30 (тридесет) задачи и отговор на литературен въпрос. (В теста се включват задачи с четири възможни отговора, от които само един е верният, както и задачи със свободен отговор. Системата от задачи по български език се определя от задължителното учебно съдържание, включено в учебните програми от V до VII клас, като се оценяват знанията и уменията, придобити в обучението до VII клас включително, а по литература – от
задължителното учебно съдържание, свързано с творби от българската литература и включено в учебните програми за V, за VI и за VII клас. Отговорът на литературен въпрос е в обем до три страници.)

# 44
  • София
  • Мнения: 2 303
Ston, твоят син е изпълнителен и те слуша, решава безропотно задачи, но за деца, които като моето отказват да решат и една допълнителна задача към тези, дадени от учителката, макар и онлайн, изпитите на Регалия ще са от полза. Ще се научи да се оправя в различна ситуация, а ако не може да изпрати някой файл, както се получи на изпитите за СМГ, не мисля, че ще е фатално. Хубавото после е, че децата получават рецензия на работата си и могат да си осмислят грешките. Няколко решени задачи под напрежение и за време, все ще са й от полза.😉
Нинче, представям си какво сте преживели с къщата и колко ви е некомфортно да живеете на друго място, а на детето и подготовката му със сигурност също се е отразило. Дано по-скоро да приключи ремонтът ви!
Ра, поздравления за успеха на детето! Възхищавам се на децата, които имат желание да се явяват на олимпиади и да надграждат знанията си!
Tickles, на вас бързо оздравяване!
Моя близка лекарка - известен детски пулмолог, е на мнение, че децата до 15 г. трябва да изградят естествен имунитет към Ковид, преди изобщо да бъдат ваксинирани. Моите и двамата имат такъв от Делтата, без ние да се заразим от тях. Честно да ви кажа, на този етап се въздържам да ги ваксинирам и причината да го направя ще бъде само изискването на ЗС за пътуване в чужбина. Гледам децата на приятели, които в момента боледуват - някои са позитивни без никакви симптоми, други с главоболие или лека Т само за един ден. А изграждат различен от вакс. имунитет. После, ако се налага не пречи да се ваксинират. Дъщеря ми няколко пъти се оказа в пряк досег до приятели, с доказан Ковид. Ами побъркахме я от тестване и все отрицателна беше, без никакви симптоми.
Виж, хора 18+ или деца със здравословни проблеми съм на мнение, че изобщо не трябва да се замислят да се ваксинират, колкото пъти е необходимо.
Допълвам се- от друга страна се замислих за дъщерята на Мамзел, която не го изкара леко. Сложно е да се каже еднозначно кое е правилно….

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 14:18 от Skiorche

Общи условия

Активация на акаунт