Главоблъсканица...

  • 1 911
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 733
Сигурно аз нещо не схващам, ама може ли някой просто да обясни условието на задачката?

# 16
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Моля някой да ми каже отговора, понеже семейно се напъваме от вчера и нищо не измътихме!

# 17
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Моля някой да ми каже отговора, понеже семейно се напъваме от вчера и нищо не измътихме!

Също!

# 18
  • Мнения: 412
Е...
условието е примерно "Как е възможно това, което се вижда на картинката  Wink
т.е. горният и долният триъгълници...са съставени от напълно еднакви фигури, а долу остава едно празно поле"  Wink

Отговорът...съм го намекнала по-горе Grinning

# 19
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Да бе, Чандра, ама нищо не схванах от намека... Thinking

# 20
  • Мнения: 412
Ох, ще ме бие накой, който иска сам да си го реши  Laughing
Не случайно на amrianca и се струва, че горната хипотенуза е вдлъбната, а долната - изпъкнала. Това даже не са хипотенузи, защото червеният и зеленият триъгълник не са подобни - различни са им ъгълчетата - и следователно не е право онуй, що изглежда право  Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 6 164
Ааа тази я знам! Изкривени са самите линии, разграфяващи белия лист! bowuu

Последна редакция: пт, 10 ное 2006, 11:54 от Misty

# 22
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Ъх, егати подлото решение! Чувствам се измамена  Grinning

# 23
  • Мнения: 412
Ааа тази я знам! Изкривени са самите линии, разкрафяващи белия лист! bowuu
Нее не е крива мрежата, линията, която е уж хипотенуза, не е права и триъгълникът, който е уж такъв, не е  Peace

# 24
  • Мнения: 6 164
Изкривени са, това е оптическа измама, затова е трудно да се види с просто око, затова и площта на долния триъгълник е по-голяма с 1 квадратче, иначе виж, че площта на всички отделни елементи е еднаква. Как си го обясняваш, освен, че самите квадратчета трябва да са различни от горните?!
Освен това преди прекарвах много време в сайтове с подобни загадки и на всички беше казано решението (уловката ако щеш) и за този си залагам главата, че е така, защото го помня!
Само да намеря и ще ви дам линк!

# 25
  • Мнения: 6 164
http://www.optical-illusion.org/

ама сега не го отварям Confused

там някъде са и триъгълниците!

# 26
  • Мнения: 412
 Thinking Ами аз лично си го обяснявам така - лицето на това уродливо тъпоъгълно триъгълниче, образувано от долната лява червена точка, горната зелена и тази, която е обща за зеления и червения триъгълник (ама обясних  Rolling Eyes, но ако трябва и ще чертая  Laughing) та...това лице е равно точно на лицето на едно квадратче, и компенсира, т.е. обяснява присъствието му в долния триъгълник.
Нищо не си залагам обаче  Wink

# 27
  • Мнения: 6 164
Ох значи, приятелчето с който ги решавахме тия задачи навремето ми беше казал, че става така и сега се обърнах към него да подаде рамо - той изпринтил фигурата току-що в офиса, разрязал я и се оказало, че не с криви линиите (дължа ви извинение за подвеждането!!! Embarassed Съжалявам, слаба памет Whistling), но пък от долния триъгълник се получава горния и обратно - което значи, че двата са напълно идентични!...

Чакам продължение...

Днес е ясно кой какво прави на работното си място! Mr. Green

# 28
  • Мнения: 412
След като разнищихме тази задача, хайде някой да пусне нови  Grinning
Еееех онази вкусна тема за логическите задачи  Heart Eyes
Misty, твоето приятелче няма ли нещо за нас   bouquet

# 29
  • Мнения: 5 877
Аз виждам само, че във втория случай хипотенузата минава малко по-високичко.

Общи условия

Активация на акаунт