Бременна и с ковид

  • 8 612
  • 51
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 61
Rosy96 какво стана с теб, бременна ли си? Аз разбрах, че съм бременна пет дни след като се разболях от ковид. Въпреки, че мина сравнително леко, два дни температура и пих само парацетамол и авирон,  ми е много притеснено какво ще се случи от тук нататък... Едва 4г.с. и 6 дена съм. 
Здравейте, извинявам се, ако вече има такава тема 😊.... Този месец правихме опити за бебче, като си следях стриктно овулацията, но от сряда не се чувствам добре, бях с много висока температура два дни, днес само гърлото ме дразни, но направих тест за ковид и излезе положителен.... Та въпроса ми е, ако евентуално е станало бебето има ли някаква опасност нещо да се случи? Благодаря предварително!!! ❤️❤️❤️

П. П. Не съм пила нищо по различно от парецатамол

# 31
  • Мнения: 67
На мен ми изписаха цинк и селен по 1 таблетка, парацетамол при нужда, до 3 на ден . Аз имах нужда 8-9 дни в които вдигах температура вечер около 37,6-38,2. Пиех по 1 само вечер. Последните 2-3 дни по половин.
Така и не можа да стигна до преглед, отидох в ковид зоната, но беше гъчкано с хора.
Не ми изписаха нищо за разреждане на кръвта, пиех много вода за всеки случаи.
Кашлицата която ми се появи за 3-4 лекувах с чай от мащерка.

# 32
  • Мнения: 21
Работя в сферата на медицината 11 години. Последните няколко само с ковид. Нагледах се на какво ли не. Моля ви момичета,споделяйте как сте и как протича. Аз съм много наплашена ,въпреки че съм с две ваксини.

Всичките ми познати с ваксина го изкараха леко, а някои даге и по два пъти и пак леко. Интересно е, че няколко от тях казаха, че са загубили вкус към края на болестта и имат типично чувство на умора дълго след ковида. Много разходки и течности помогнало.

Също така между ковидите изкарваха и други леки грипни.

В момента съм с Ковид 6-ти ден предполагам и съм в Англия. Първите дни имах температура 38,8 . Пих парацетамол само един ден общо 4 таблетки и компреси с вода. После падна на 37,3 и сега все още съм с 37,1-37,4, но не се чувсвам отпаднала. З пъти си пръснах Олинт, защото носа ми беше много запушен и два пъти смуках Трахизан, че гърлото беше доста червено и болезнено. Сега започнах да кашлям с храчки. Акушерката ми каза да взема само сиропче и Стрепсилс, но ще пробвам с чайчета. Каза също,  че повечето бременни леко изкарвали, а след 28ма седмица имало риск да протече с повече усложнения.

# 33
  • Мнения: 7
Здравейте
Аз имам два положителни теста в един ден...един за covid и един за бебчо. Бях в 4 седмица изкарах го с всички симптоми температура 38.5 за 6 дни кашлица липса на мирис и вкус. От кашлицата прокървях чак тогава гинеколожката ми изписа проспан но шпа и пргестерон вагинално иначе терапиятя бе само парацетамол. Докторите казват че няма опасност за бебето...добре че мина след 10 дни
Вече съм в 10 седмица и след ковида Бебчо беше пораснал чухме сърчицето и се развива нормално. Не се плашете а вярвайте  във вас и вашето бебе. 😘 успех на всички бъдещи майки

# 34
  • София
  • Мнения: 639
Вие къде опитахте да идете на преглед. Мен ме насочиха към Майчин дом, но се чудя каква е процедурата, записва ли се час и при какъв специалист.
На мен ми изписаха цинк и селен по 1 таблетка, парацетамол при нужда, до 3 на ден . Аз имах нужда 8-9 дни в които вдигах температура вечер около 37,6-38,2. Пиех по 1 само вечер. Последните 2-3 дни по половин.
Така и не можа да стигна до преглед, отидох в ковид зоната, но беше гъчкано с хора.
Не ми изписаха нищо за разреждане на кръвта, пиех много вода за всеки случаи.
Кашлицата която ми се появи за 3-4 лекувах с чай от мащерка.

# 35
  • Мнения: 142
Вие къде опитахте да идете на преглед. Мен ме насочиха към Майчин дом, но се чудя каква е процедурата, записва ли се час и при какъв специалист.
Когато бях с Ковид през януари, се обадих в Майчин дом - Ковид отделението и им казах, какво ме притеснява. Казаха ми да отида да ме прегледат. Когато отидох ме очакваха. Бяха супер любезни и отзивчиви.

# 36
  • Мнения: 67
Аз отидох в ковид зоната на токуда.
Влиза се през страничния вход, има импровизирана регистратура в коридора.
Имаше много хора и само 1 лекар. Не получих специално отнишение защото съм бременна, чаках си наравно с всички хора. Процедурата е следната: направо отиваш, попълваш едно листче и те регистрират, чакаш за изследвания, чакаш за преглед. Изследванията за бременни са само кръвни, за другите има и скенер. Аз се отказах още на регистрацията.

Вие къде опитахте да идете на преглед. Мен ме насочиха към Майчин дом, но се чудя каква е процедурата, записва ли се час и при какъв специалист.
На мен ми изписаха цинк и селен по 1 таблетка, парацетамол при нужда, до 3 на ден . Аз имах нужда 8-9 дни в които вдигах температура вечер около 37,6-38,2. Пиех по 1 само вечер. Последните 2-3 дни по половин.
Така и не можа да стигна до преглед, отидох в ковид зоната, но беше гъчкано с хора.
Не ми изписаха нищо за разреждане на кръвта, пиех много вода за всеки случаи.
Кашлицата която ми се появи за 3-4 лекувах с чай от мащерка.

# 37
  • София
  • Мнения: 639
Отказахте се от изследванията или от прегледа?
Аз отидох в ковид зоната на токуда.
Влиза се през страничния вход, има импровизирана регистратура в коридора.
Имаше много хора и само 1 лекар. Не получих специално отнишение защото съм бременна, чаках си наравно с всички хора. Процедурата е следната: направо отиваш, попълваш едно листче и те регистрират, чакаш за изследвания, чакаш за преглед. Изследванията за бременни са само кръвни, за другите има и скенер. Аз се отказах още на регистрацията.

Вие къде опитахте да идете на преглед. Мен ме насочиха към Майчин дом, но се чудя каква е процедурата, записва ли се час и при какъв специалист.
На мен ми изписаха цинк и селен по 1 таблетка, парацетамол при нужда, до 3 на ден . Аз имах нужда 8-9 дни в които вдигах температура вечер около 37,6-38,2. Пиех по 1 само вечер. Последните 2-3 дни по половин.
Така и не можа да стигна до преглед, отидох в ковид зоната, но беше гъчкано с хора.
Не ми изписаха нищо за разреждане на кръвта, пиех много вода за всеки случаи.
Кашлицата която ми се появи за 3-4 лекувах с чай от мащерка.

# 38
  • Мнения: 67
Не ми предложиха само преглед, а и аз не попитах. Карах си по системния ред. Регистрирах се и седнах да чакам ред за изследване, след около 15 минути прецених, че ще чакам прекалено дълго и си тръгнах.
Имаше и родители с болни бебета, който чакаха за преглед. Те чакаха за друг лекар и не бяха на същата опашка.

Отказахте се от изследванията или от прегледа?
Аз отидох в ковид зоната на токуда.
Влиза се през страничния вход, има импровизирана регистратура в коридора.
Имаше много хора и само 1 лекар. Не получих специално отнишение защото съм бременна, чаках си наравно с всички хора. Процедурата е следната: направо отиваш, попълваш едно листче и те регистрират, чакаш за изследвания, чакаш за преглед. Изследванията за бременни са само кръвни, за другите има и скенер. Аз се отказах още на регистрацията.

Вие къде опитахте да идете на преглед. Мен ме насочиха към Майчин дом, но се чудя каква е процедурата, записва ли се час и при какъв специалист.
На мен ми изписаха цинк и селен по 1 таблетка, парацетамол при нужда, до 3 на ден . Аз имах нужда 8-9 дни в които вдигах температура вечер около 37,6-38,2. Пиех по 1 само вечер. Последните 2-3 дни по половин.
Така и не можа да стигна до преглед, отидох в ковид зоната, но беше гъчкано с хора.
Не ми изписаха нищо за разреждане на кръвта, пиех много вода за всеки случаи.
Кашлицата която ми се появи за 3-4 лекувах с чай от мащерка.

# 39
  • София
  • Мнения: 639
А имаше ли кашлица при вас? Аз съм вече 10-ти ден от първия симптом и съм добре от 2 дена, но си влача кашлицата.

# 40
  • Мнения: 67
Имаше да, появи се към края на боледуването и я влачих няколко дни. Като само 3-4 си кашлях по-сериозно, после започна да отшумява. Мисля че за седмицаизчезна напълно.
Пиех по няколко чая на ден, от сушени от мен билки мащерка, шипки, липа + мед и лимон.
А имаше ли кашлица при вас? Аз съм вече 10-ти ден от първия симптом и съм добре от 2 дена, но си влача кашлицата.

# 41
  • Мнения: 846
Аз се разболях с ковид в 3-4 седмица от бременността, за съжаление преди 2 дни нямаше пулс ембриона. Имам насрочен медикаментозен аборт. Съмненията са относно ковид, защото тогава е спряло да се развива. В същото време виждам, че има доста момичета, които са го изкарали толкова рано и не се е повлияло. Явно е до организъм. Sad

# 42
  • Мнения: 14
Здравейте бъдещи майчета,
пиша по повод това,че днес си направих тест за коронавирус и се оказа положителен. Бременна съм в 28 г.с. и съм адски притеснена от това,нещо да не навреди на бебето,така като преди това бях с 2 спонтанни аборта и всеки ден му треперя нещо да не се случи с него 😥 Консултирах се веднага с гинеколога ми и той ми изписа да пия БИОЗИН МАМА за укрепване имунната система до края на бременността ми и хапчета за гърло с прополис,така като  имам само болки гърлото и запушен нос без температура(сравнително леко протича за сега).Мисълта ми е някои от вас,които вече са го минали този вирус по време на бременност какво мислят по въпроса,може ли да навреди това на плода?
Предварително ви благодаря  много за отговорите и бъдете здрави!

# 43
  • Мнения: 201
Здравей,
Бях бременна в 7ми месец (2020г), когато се разболях. 10тина дни ме държа, вдигах лека температура- около 37.3-4. Веднъж вдигнах около 38, пих парацетамол и на следващия ден нямаше нищо. Доста бях изморена и едвам съществувах, но мина. Бебенце е здравичко, не е имало проблем.
Много жени изкараха вируса, не се притеснявайте. Пийте повече течности и биозина (аз си мисля,  че на мен ми помогна, но може и да си внушавам).
Успех Simple Smile не се притеснявайте!

# 44
  • Мнения: 14
Здравей,
Бях бременна в 7ми месец (2020г), когато се разболях. 10тина дни ме държа, вдигах лека температура- около 37.3-4. Веднъж вдигнах около 38, пих парацетамол и на следващия ден нямаше нищо. Доста бях изморена и едвам съществувах, но мина. Бебенце е здравичко, не е имало проблем.
Много жени изкараха вируса, не се притеснявайте. Пийте повече течности и биозина (аз си мисля,  че на мен ми помогна, но може и да си внушавам).
Успех Simple Smile не се притеснявайте!

Благодаря ви много за бързият отговор. Дано, дай Боже всичко да е наред както казвате. Успокоихте ме малко,че наистина ми е много притеснено и ми дойде  като гръм от ясно небе. Бъдете здрава 🤗

Общи условия

Активация на акаунт