Поднормено тегло, как да кача

  • 1 386
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 69
Здравейте на 16г съм и съм 45кг. Много съм слаба и искам да кача поне 3,4кг. Ако някой знае хапчета с които да кача ще съм му много благодарна❤️

# 1
  • Мнения: X
Вземи си бирена мая, рибено масло, витамини от б групата.
Хапвай си повечко, разнообразно.

# 2
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 255
Предвид факта, че си на 16, консултирай се с лекар. Той ще прецени какво да ти даде, дали протеини, някакви добавки и т.н
Може да започнеш и да спортуваш за покачване на мускулна маса.

# 3
  • Мнения: 95
Вземи си бирена мая - има я на таблетки, както и на прах от аптеки или био магазини. Отначало я започни в малки дози, защото дразни стомаха минимално - подуване и ситост, най-често. Увеличавай дозите всяка седмица, докато не стигнеш максималната, ако нямаш странични ефекти от маята може и по бързо. От нея се огладнява зверски. Направи си питателно меню - закуска с извара и яйца, предиобед банан и сандвич, на обяд хапни хубаво пилешко или риба, с ориз, картофи или каквото ти е по вкуса. Следобедна закуска може нещо сладичко - торта, паста, кроасан, вафла и на вечеря пак хапни каквото ти се яде. Слагаш поне една пълна чиния и да си я изяла, инак не можеш да ставаш от масата. Яж типов или пълнозърнест/многозърнест хляб. Гледай на деня да ти се съберат минимум 4-5 яденета и е хубаво да включиш и някакви упражнения, за да трупаш килограмите под формата на мускули - така нареченото полезно качване, а не само вода и мас, защото много бързо ще ги стопиш. Изкарай един месец така, качи се на кантара и пак ще си говорим. Имай предвид, че постоянство се изисква, ако след това пак спреш да се храниш или намалиш количеството, пак си отслабнала.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Колко см си висока и как определи, че теглото ти е под норма? Ако имаш проблеми с апетита, опитай с пчелно млечице. Захранвай се с мед и естествени въглехидрати.
Здравото и хармонично тяло не се конкретизира с килограми.

# 5
  • Варна
  • Мнения: 5 143
И аз питам колко си висока? 45 кг не са толкова малко ако си дребно миньонче. Аз самата съм с поднормено тегло и знам колко е трудно качването. Основното правило е, че трябва да приемаш повече калории, от колкото гориш! Намали физическата си активност, но не изключвай съвсем спорта. Храни се с по-големи порции и/или по на често, но в никакъв случай с джънк фуд и мазни ястия. Килограмите все ще ги качиш, но те са само едно число. Можеш да се освиниш или да оформиш мускули. Границата е тънка и ти решаваш.

# 6
  • Мнения: 12 752
Просто поемай повече калорийна храна и ще качиш. Не се увличай по хапчета, може да си навредиш.
За какво ти е да качиш точно 3-4 кг? Колко ти е BMI?

# 7
  • Мнения: 69
Колко см си висока и как определи, че теглото ти е под норма? Ако имаш проблеми с апетита, опитай с пчелно млечице. Захранвай се с мед и естествени въглехидрати.
Здравото и хармонично тяло не се конкретизира с килограми.
1,58 съмм

# 8
  • Варна
  • Мнения: 14 539
Теглото ти е в норма. Все още си на 16г. Ще растеш и ще се развиваш. Не експериментирай с диети. После ще искаш да коригираш наднормено тегло. Спортувай и ще имаш хармонична фигура.

Последна редакция: вт, 11 яну 2022, 20:13 от Viviana91

# 9
  • Мнения: 2 564
И аз съм на това мнение. Килата ще дойдат бързо и без да ги търсиш. Наблегни на протеини, ограничи бързите захари и бъди физически активна. Ще дойде време и ще искаш да отслабнеш.

# 10
  • София
  • Мнения: 2 481
Че колко да тежиш с тоя ръст на 16 години. ..напълно нормално килограми.

# 11
  • Мнения: 828
Теглото ти е напълно в норма за тези години и този ръст. Не се притеснявай.

# 12
  • Sofia
  • Мнения: 35
Независимо дали си по-пълничка или по-слаба, те съветвам ако решиш да варираш в килограмите да отидеш първо на ендокринолог. При жените е много важно теглото да е в норма, но имай предвид, че всякакви отклонения е най-добре да се коригират след консултация. Той ще ти даде правилният съвет какво да направиш, за да бъде всичко здравословно и добре за хормоните ти, които всъщност са ти най-важни. Simple Smile

# 13
  • София
  • Мнения: 2 481
Независимо дали си по-пълничка или по-слаба, те съветвам ако решиш да варираш в килограмите да отидеш първо на ендокринолог. При жените е много важно теглото да е в норма, но имай предвид, че всякакви отклонения е най-добре да се коригират след консултация. Той ще ти даде правилният съвет какво да направиш, за да бъде всичко здравословно и добре за хормоните ти, които всъщност са ти най-важни. Simple Smile
Не знам колко са добронамерени и са чели ендокринолозите.Бях на 30, активна и не ядяща вредни храни, когато напълнях и един лекар ми каза, че това се случва с домакините на средна възраст?!Лекар над 50те.Оказа се Хашимото, ама друг го откри. Момичето си е напълно ок, сега ако му намекват нещо връстничките с огромните модерни тела, които виждам напоследък, просто да знае, че е завист.  Напълно нормално е теглото, аз съм по-висока, и аз, и повечето ми съученички сме били подобни килограми на тази възраст. Не ти трябва да си дебела, мило момиче.

Последна редакция: пт, 21 яну 2022, 12:20 от Little Evil

Общи условия

Активация на акаунт