Инсулинова резистентност и отслабване с НВ-ВМХ, кето - Тема 46

  • 23 155
  • 733
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 14 966
Виж някой пакет в лабораторията, в която ще ходиш.
На мен ми излязоха по 12 , или 16, не помня точно лева В12 и Д3, имаше някаква промоция.

# 136
  • Мнения: 536
Минерва, ядки ядеш ли? На мен първото ми хранене е това + зеленчук/плод + кафе с бадемово мляко. Ако ти се виждат много въглехидратите и в тях, конкретно в бразилския орех и макадамията са малко. Но аз не съм на строго кето, по-скоро оптимизирам пропорциите на макронутриентите за моите нужди.
Не съм на строго кето, изобщо даже. Ядки ям. Просто не ги обичам сутрин, понеже ми сладят, а храни със сладък вкус сутрин не ми се ядат. Следобед междинно /ако не съм закусвала сутринта/ или вечер след вечеря ги минавам ядките. Иначе макадамия и бразилски орех си ям, да.

# 137
  • Мнения: 31 736
Ех, макадамия ми се ще да опитам. Иначе е скъпа. Все отлагам.
Как е на вкус?
Ей сега джурнах сода да се поокопитя, че ми държи влага от конското на Невена.
Ще пия по-редовно вече.
Имам лентички. Мислех, че са фалшиви. Ама като разтворих содата, натопих малко. Веднага позеленя.

# 138
  • Мнения: 536
И мойто пх не излезе добре, сега отивам да си го видя.
Хм, видях го, 5 е и моето.

Макадамия скоро взех, иначе от години не бях купувала. Много я хвалят по филмчетата /дето са в началото на темата/. Добре е, но нищо особено, на фона на цената Wink

Аз си обичам кашуто, но пък точно то не се препоръчва за нас. Пфу.

# 139
  • Мнения: 581
Здравейте група Simple Smile напоследък нямам много време да пиша. но ви следя редовно....Елора поздравления за резултатите/без Пх-то/ хихих, и аз покрай Невена откачих с туй пх....ама следя положението....все съм на 6-6.25 и не мърдам повече....иначе свикнах да пия сутрин топла вода веднага след ставане.....
Долче....беше се загубила...радвам се че те виждам/чета/ и рецептата за тутманика си я бива Simple Smile Тенкю

Да ви кажа за вчерашния ми експеримент с 1 банан.....за първи път реших да пробвам от 4 месеца, защото от плодовете залагам само на берита, и то чат пат, пробвах 2 пъти круша, но като цяло много ми липсват плодовете......та късния следобяд се изглезих с 1 банан.....беше тоооолкова вкусен, че исках да изям още един....та резултата КЗ преди банана 5.2....на първи час 6.6...и повече не съм мерила, то нямаше и смисъл де....ясно е, че банани ще видя през крив макарон .....тази сутрин КЗ 5.9....отдавна не бях имала толкова висока......та тъй де...оплаках се Simple Smile

Кой разбира от фитнес, че днес обявих на инструктора, че пове1е няма да тренирам с него....много солено ми излиза финансово...и сега трябва да седна да чета по тази тема, а никак нямам време.....аз ходя почти всеки ден....гледам да нямам повече от 2 дена почивка....

# 140
  • Мнения: 10 210
Много ми е сладко кашуто на мен, мога по 2-3 ядки да изяждам. От другите по повече. А и повечето храни ми сладнят..краставици, розови домати, червени чушки.. В месото е спасението. 😃 Макадамията я обичаме доста вкъщи, но печена със сол, за съжаление и постоянно има. Сурова е просто една мазна топка без особено изразен вкус.

# 141
  • Мнения: 31 736
Минерва, почвай сода. Или сода с лимон.

Азара, завиждам за пх-то.
Ама защо цял банан?
Дозата прави отровата.
Тялото ти е отвикнало.
Ще изядеш парченце банан. Ще започнеш със зелени банани. Останалия банан ще го изяде някой друг.
Да кажем 1/4.


Аз си тренирам вкъщи. Не ми трябва инструктор. Имам си кростренажор, а през годините съм си насъбрала комплекс от упражнения - силови, гири, планк, които са ми достатъчни.

Минерва, преди режима обожавах печено кашу. След започване на режима го спрях. След 6 месеца хапнах малко. Вкусът ми се беше променил и не ми хареса особено.
Засега са страстта към фъстъците. Но и там като взема на 2 месеца 100 грама ги изяждам на три пъти по-малко.

Макадамия ако има някъде печена бих взела да опитам. Сурова явно не си струва.

# 142
  • Мнения: 33 400
За щитовидната ако не си диагностицирана с хипо или хаши, няма да ти даде.
Може единствено направление за ендо. А той вече да ти даде направление.
Даже имам спомен, че част от хормоните първия път платих, а като ми се установи, вече са ми по здравна каса.
Питай си лл.
Нямам проблеми с нея.

Макадамията е мин 7 лв 100 грама. Печена е вкусна много. Аз и бразилски орех купувам, той е 3.80.. Но супер рядко ям ядки..

# 143
  • Мнения: 581
Елора, аз ти завиждам на инсулина .хахахахах:)
по-добре без банан отколкото само с 1 парченце Simple Smile много ги обичам...но веч1е ще е .....много ги обичаХ Simple Smile

# 144
  • Мнения: 27 571
Aзара, 🤗 Скоро не съм си правила от тутманика на Дени; ще се поправя, че напоследък пропускам закуската и първото ми хранене е към 15-17 ч.
Елора, това, което ти е завишено (14,80% ли беше🤔) е косвен показател за понижен Б 12. Т. е. при теб не е много над референтните, но имай едно на ум, че може Б 12 да не е на най-отималните нива. Когато ми беше стойността около 20% или 24% (не помня втората цифра, но над 20% беше), бях с желязо 3,9, хемоглобин 72, Б 12 около 180-190...Още ми е над референтните стойността, но не много. Заради желязото обаче внимавам с Б 12 като добавка, че после като кача Б 12, желязото пада...Засега "жонглирам" с Б 12 и желязо, Б 12 приемам основно с храната и много рядко като добавка...
Кой каза, че имало здрави хора с много нисък феритин ? Нещо не ми се вярва това...При мен при нисък феритин косата започва да капе...
Желязо на горна граница при нисък феритин може да означава , че тялото "дърпа" желязо от запасите (феритина). Също при таласемия, при някои аномалии при които се натрупва желязо...

# 145
  • Мнения: 10 210
Долче, повярвай. 🙂 Феритинът ми е нисък от години (в норма, но нисък), а оплаквания нямам никакви. Желязото е било променливо, сега е високо от храните. За този феритин с хематолог обсъждахме хипотези, но никоя не е доказана.

Към колко часа ти е последното хранене за деня по принцип?

# 146
  • Мнения: 1 052
Елора, аз ти завиждам на инсулина .хахахахах:)
по-добре без банан отколкото само с 1 парченце Simple Smile много ги обичам...но веч1е ще е .....много ги обичаХ Simple Smile
азара, аз много обичам банани, но си позволявам по много малко. Не са толкова лоша храна, но не цял банан. Аз си слагам по около 30-40 гр, не повече, това е към 1/3 банан, режа ги на много тънки парченца, че да им се насладя на вкуса и си ги слагам в един бъркоч, който си правя с кисело мляко, чия, сметана и т.н. Така реакцията не е драматична, а не се отказах от тях. Те имат и повече глюкоза/ нишесте, а не фруктоза - та не товарят черния дроб. По-добре 30 гр банан, отколкото без банан е моя принцип Wink

# 147
  • Мнения: 31 736
Долче, въобще не помня дали съм пускала В 12 досега.
Може скоро да пусна.
Иначе за желязото като приемам и В 12 колко часа да има разлика? Или един ден да пия едното, после на другия ден другия?
Имам някакви В 12 смучещи.
Иначе да, тия двете не са много над референтните стойности.

Гликарания излезе


Доволна съм този път от гликирания.
Като се има предвид какви работа съм правила през последните три месеца явно нямам кой знае какъв проблем с кз и инсулин. Все пак режимът си е доживотен. Туй то.
Сега ще джуря сода по-често.
Трябва да изпия и В 12. Малко е старичък, ама карай да върви.
Ако има някоя промоция на В 12 и Д ще правя. Ще следя.

Азара, аз съм голям инат. Едно време може много да съм яла. Можех и пет банана да изям за ден. А сега парченце ми стига. Тренинг.
Идеята не е да лишиш организма от дадена храна, чак да забрави как да я обработи. Идеята е да кротнеш стойностите и после бавничко и по-мъничко въвеждаш.

Иначе съм доволна, че Невена каза, че всичко друго е наред. Без щитовидните, за тях и тя не ги разбира много.

# 148
  • Мнения: 12 821
Как пък не взе и на мен кашуто вече да не ми е вкусно... ама не ще, да му се не види. И сурово, и печено ми се услажда много, ами добре че е сравнително скъпо и рядко си купувам.
Обикновено ако изобщо купя, ще е пакетирано а не насипно. И понеже си го ям сама, ама как така ще ги оставя тия хубави ядки да овлажнеят от стоене, не може то, я да ги изям по-добре целия пакет Grinning И по това време вече съм на положение "Ох, Натке, едвам ме нави!" Joy
Та като се знам, гледам да не го и купувам, изключително рядко ще се подлъжа с такова нещо.

# 149
  • Мнения: 14 966
А ако знаете в ДМ каква паста от кашу има 😇
Ккупувах за подарък последно за стоматоложката ми. Тя е пълничка, има високо кръвно и все се оплаква, че и носят бАнбони и не и дава лакомията да мине на режим. Проглушила съм и ушаците за нашия, ама като и писне от мен ми затваря устата с инструментите и съм дотам 🤣

Общи условия

Активация на акаунт