Тя казва че е качила само 3кг за 9 месеца - дали е вярно?

  • 4 536
  • 115
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 270
и аз имам позната,която качи-- 4кг,но тя свали 7кг.първите 3 месеца

# 61
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте и от мен.
ама вие нищо ли не сте чели за това кое колко тежи докато сте бременна. Разбира се, че е невъзможно да се качат само 3 кг. Бебето тогава колко е родено 500гр?? Simple Smile Освен, ако смятането става като се извадят допълнителните кг и се сложи само лично натрупаното тегло. Иначе другото е смешна работа.
ето ви една таблица горе долу кое колко тежи - сами си направете сметките
Може да варира +/- 2 кг но не повече

Бебето – 3.33 кг
Плацентата – 0.66 кг
Околоплодната течност – 0.66 кг
Матката – 0.9 кг
Гърдите – 0.44 кг
Кръвта и другите телесни течности – 2.66 кг
Запасите от мастна тъкан – 3.3 кг
Общо – 12 кг

# 62
  • Мнения: 3 069
С 1-я син качих 27 килограма, с 2-я само 7 , а с най-малкия 21.
Мисля, че е възможно.В отчетната ни тема имаме мама Буболина която беше качила 5 кг. за цялата бременност и то се виждаше на снимките, че наистина е много слабичка....

# 63
Абе уж всичко е възможно ама на мен хич не ми се вярва - още повече, че е тежала 70-80 кг. преди да забременее - според мен е невъзможно

# 64
  • Мнения: 277
Не прочетох всички други отговори  Embarassed, но по принцип е възможно да си на баланс +3 кг в края на бременността. Особено ако си с наднормено тегло при забременяването, както е с тая мама (70-80 кг!!!). Просто сваляш от своето тегло (мускул, мазнини, костно вещество и т.н.), а си качваш каквото има да се качва през една бременност. Познавам хора, при които беше аналогично, така че...няма невъзможни неща. Все пак не го намирам за здравословно. Не съм много наясно, но съм чела нещо от сорта, че при разграждане не мазнини се отделят кетотела, а нали през бремеността ни следят да не са налични такива в урината т.е. счита се за вредно подобно състояние за плода. Обобщението е, че бременността не е моментът да свалиш излишните кг и подобен баланс не е препоръчителен.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 910
Абсолютно възможно е.
В началото ядях по- малко, движех се много повече.... после качих килограми. Но погледнато общо накрая на бременността тежах 3 килограма повече от преди да забременея.

...Изследванията ми си бяха отлични за инфо на IvelinaM.  Wink

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 13:01 от 7of9

# 66
  • Мнения: 4 406
и аз имам позната,която качи-- 4кг,но тя свали 7кг.първите 3 месеца
явно това е причината... онази приятелка американка е казала половината истина- свалила е в началото от бременността( може би даже само от повръщане) и после е наддавала

# 67
  • София
  • Мнения: 4 423
абе който иска да вярва и аз не мога да повярвам, че някой качват по 30кг, но е факт, защо аз да не съм качила само 5, и не съм била с наднормено тегло когато съм забременяла. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 15 619
Тия да ги приказва на някой друг. Ха-ха-ха. Само три кила!
Че то забременяването тогава трябва да го препоръчват вместо диета за отслабване, бе!

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
Тия да ги приказва на някой друг. Ха-ха-ха. Само три кила!
Че то забременяването тогава трябва да го препоръчват вместо диета за отслабване, бе!
При някой от нас така действа, защо се учудваш?

# 70
  • Мнения: 3 456
Моята братовчедка постоянно слабееше като беше бременна, два пъти я вземаха в болница да я наблюдават-накрая всичко мина О.К

# 71
  • Мнения: 1 428
Да!Възможно е.Аз качих 8,но една моя приятелка чачи 4 кг и като излезе от родилното беше с 2 кг.по-слаба от преди да забременее.Бремеността се отразява различно на всяка жена.

# 72
  • Мнения: 8 505
Възможно е.Най-често се случва при много слаби или много пълни жени.

# 73
  • Мнения: 4 206
Братовчедка ми повръщаше до края на бремеността си. А и почти не ядеше. Ако и тя е като нея е напълно възможно. Мога да ти покажа снимките от изписването на братовчедка ми - изобщо не й личи, че е била бременна.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 565
Не вярвам  Stop Освен ако не е повръщала през цялата си бременност. А причините една жена да лъже за подобно нещо са съвсем ясни- всичко е суета  Grinning
Знам, че всичко е индивидуално, но само матката в края на бременността наближава килограм... И едно нормално бебе около 3... А цици?! А плацента и води?!

Общи условия

Активация на акаунт