Тя казва че е качила само 3кг за 9 месеца - дали е вярно?

  • 4 523
  • 115
  •   1
Отговори
  • Мнения: 205
Вижте колко интересно! Моя приятелка американка е на гости в България и тъй като аз съм бременна много си говорим за това. Тя има 3 деца и твърди, че е качила 3 кг ( 5 lb ) с първото и последното дете и 5 с второто?!?!?! Дали е възможно? Излизаш от болницата със 7кг по-слаба отколкото си била преди да забременееш... Иначе не е била супер слаба - може би около 70-80 кг. Как мислите - да й вярвам ли? newsm78

# 1
  • София
  • Мнения: 2 109
Вижте колко интересно! Моя приятелка американка е на гости в България и тъй като аз съм бременна много си говорим за това. Тя има 3 деца и твърди, че е качила 3 кг ( 5 lb ) с първото и последното дете и 5 с второто?!?!?! Дали е възможно? Излизаш от болницата със 7кг по-слаба отколкото си била преди да забременееш... Иначе не е била супер слаба - може би около 70-80 кг. Как мислите - да й вярвам ли? newsm78

абсурд! приятелката ти лъже като куца хлебарка Mr. Green всяко едно момиче тук във форума ще ти каже , че това е немислимо.

# 2
  • Мнения: 153
не съм от много компетентните,но мисля,,че НЕЕ

# 3
  • Мнения: 186
И аз не вярвам.

# 4
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 557
Една от нашите мами от отчетната тема беше качила 5 кг.аз 30.Всичко е възможно Peace.Пък и какво значение има кой колко е качил newsm78важното всичко да е наред.

# 5
  • Мнения: 239
И на мен не ми се вярва.
Но "всяко правило си има изключения".
Прави се, че и вярваш, а пък да си имаш едно на ум и си общувайте по старо му.

# 6
  • Мнения: 2 897
Практически е невъзможно според мен Thinking
Но "всяко правило си има изключения".
Възможно е да е някакво изключение Thinking

# 7
  • Мнения: 5 103
Не е изключение.
Абсолютно и вярвам на твоята приятелка имам цели две, едната забременя 46 стигна до 50, другата не помня точно колко , но от болницата излезе с 3кг, по-слаба #Crazy от преди да забременее

# 8
  • Мнения: 46 566
Възможно е  Peace особено, ако е била с наднормено тегло  Wink

# 9
  • Мнения: 1 455
А снимки няма ли? Laughing Аз не вярвам,но както са писали момичетата,всичко е възможно. Wink

# 10
  • Мнения: 6 164
Възможно е сигурно.
Аз качих 6!
Освен това ме изписаха 2-3 кг по-малко, отколкото преди да забременея. Имах доста мускулна маса, която загубих през бременността.
Зависи дали е тренирала. Мускулната маса е по-тежка от "сланинката" /не знам как да го кажа/.
Двама души еднакви по обиколка, но единия пълен с мазни депа, а другия само с мускули - ако ги сравниш втория ще е значително по-тежък. Мускулите бая тежат.

# 11
  • в зоната на здрача
  • Мнения: 2 241
Според мен това е невъзможно.И да го видя няма да го повярвам.

# 12
  • Мнения: 2 768
С първата бременност качих 5 кг, с втората и третата 7кг. Колкото и да не ви се вярва.

# 13
  • Мнения: 713
Vyarvam,za6toto moya poznata ka4i samo 2 kg,a bebeto be6e 3.500...

# 14
  • Мнения: 6 164
И да го видя няма да го повярвам.

 Joy
Е това се вика Тома Неверни!

Ей ся и Буболина да дойде да каже! Hug

# 15
  • Мнения: 3 506
Най са ми любими крайните изказвания.

С втората бременност качих 2 кг. от забременяването до раждането.

Ако нямах някакъв специален повод да се съмнявам в думите на приятелката ми, определено бих и повярвала.

# 16
  • Мнения: 7 186
Възможно е  Peace особено, ако е била с наднормено тегло  Wink

Така е.

# 17
  • Мнения: 4 629
Не вярвам, ако не видя с очите си  Crossing Arms

# 18
Абсолютно е възможно.Има жени,които свалят от собственото си тегло по време на бременността, а бебетата се раждат с нормално тегло и така качват само по2-3кг. Имам позната, която и при двете бременности стана кожа и кости.Не че не се  е хранила, но ужасно много слабееше, а пък децата се родиха нормално.

# 19
  • Мнения: 393
   Склонна съм да и вярвам-аз съм в 28 г.с. и съм качила само 1 кг,което доста ме притесняваше преди докторката ми да ме увери,че бебето нараства нормално,плацентата и водите също са в норма.Раста само на корем и това ме радва тъй като по принцип имам мноооого излишни килограми.Но пък кой знае-имам още три месеца и може бързо да си наваксам. newsm78

# 20
  • София
  • Мнения: 2 109
вече като чета и аз почвам да се замислям
по време на бременността качих 8 кг, изписаха ме с 1 кг по-слаба отколкото като забременях
знам, че и 8 не са много, ама пък 3 #Crazy
съвсем малко ми се виждат newsm78

# 21
  • Мнения: 2 936
една позната беше качила само 6-7кг.,от които 3 са били до 7-ят месец  Rolling Eyes
докато пък друга която е била с наднормено тегло,когато е казала на моя приятелка че е бременна в 9-тия месец,тя не и е повярвала и я е питала къде и е корема. Mr. Green

# 22
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Зълва ми е спортистка. С първата бременност е качила 3 кг, с втората - 4 и то защото още е кърмела първото дете и е хапвала "здраво"  - 100 гр. ядки на седмица.
В момента е на 52 години и тежи 46 кг. при височина 165. Ако качи 1 кг го сваля веднага.

Аз с първата си бременност качих със зор 10 кг като първите три месеца свалих 4 кг така че от кг преди забременяването на практика съм била + 6 кг  и то защото живях 3 месеца при свекитата а те на всяко ядене ми обясняваха че трябва да ям за двама и за двама ми сипваха.

# 23
  • Стара Загора
  • Мнения: 7 364
По време на бременността си свалих 7 килограма Crazy това до седмия месец...после качих 6 от свалените...и като родих излезнах от болницата -10 кг.....Слави се роди 3,600кг.

# 24
  • Мнения: 2 498
Напълно възможно е!

# 25
  • Мнения: 574
Дори и да е така няма начин да повярвам! smile3516за което съжалявам,виж за 5 или 6 кг ок побива ама 3 (къде  ти бебе, вода,плацента и т.н.) Thinking Thinking Thinking

# 26
  • Мнения: 574
Зълва ми е спортистка

Аз също но това не ми пречи да съм +18,но ако наистина е възможно-какво по хубаво от това!

# 27
  • София
  • Мнения: 39 822
Мога само да завиждам на тази жена. Аз бях +25.

# 28
  • Мнения: 2 249
вярвам защото моя позната качи точно толкова-3 кг-бебчето-момче си се роди доносено-малко преди термин-мисля че около 2700кг и си е много добре-вече е на 2 месеца
само да кажа,че тя беше много слаба и се опитваше да качи повече,но не успя-аз съм й била свидетел как яде мазна пица Crazy и цяло меню в макдоналдс,но уви-не качи повече-явно всичко е възможно Peace

# 29
  • София
  • Мнения: 5 606
И аз й вярвам, нолежка качи 4 килограма за цялата бременност, но тя не спираше да повръща и почти нищо не ядеше, защото й ставаше лошо

# 30
  • София
  • Мнения: 2 698
Защо да не е възможно? Моята кума качи само пет килограма, Диана се роди 2,8 кг.
Кумата ми си е доста пълна, ако това има някакво значение.

# 31
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Лъже - З кг., невъзможно!
Помисли - бебе, води, плацента, а и матката става към 1 кг. до края на бремеността!
НЕВЪЗМОЖНО!Аз не вярвам!

# 32
  • Варна
  • Мнения: 4 969
Абсолютно възможно е, моя приятелка не качи и грам по време на бременноста(но пък не се спираше на едно място), и съответно след раждането беше по- слаба Peace

# 33
  • Мнения: 924
Аз вярвам. Особено ако е била пухкава и без това (както казваш). Аз качих 8, но пък на старта нямах никакви излишни. Всичко е възможно  Wink

# 34
  • Мнения: 3 405
След първото раждане свалих 10 кг.
Вероятно бебето си е усвоявало от нейните кг. и после е излязла от родилното по-слаба.

# 35
  • Мнения: 2 818
Напълно възможно е  Peace Имам приятелка, която в 9месец беше на кг колкото като забременя. Аз самата в края на 6м съм само 3+, въпреки че предния път бях 25+, но явно тялото се променя и няма еднакви бременности  Peace

# 36
  • Мнения: 6 461
Не ми се вярва на мен тая работа........... Mr. Green

# 37
  • Мнения: 1 986
  От всяко правило си има изключения.... Wink/колкото и малко да са те/-не мога категорично да заявя,че е невъзможно Thinking

# 38
  • Стара Загора
  • Мнения: 2 731
Лъже - З кг., невъзможно!
Помисли - бебе, води, плацента, а и матката става към 1 кг. до края на бремеността!
НЕВЪЗМОЖНО!Аз не вярвам!

Нали казват момичетата, е в началото от неразположенията се сваля и ако има какво е нормално качи  малко.
Една приятелка качи 5 кг. Имаше само коремче.
Друга беше свалила поне 5кг. първите месеци, защото  много повръщаше, но после си ги навакса.

# 39
  • София
  • Мнения: 3 679
Възможно е според мен, особено ако е повръщала в началото и е свалила, вместо да почне да качва.

# 40
  • Мнения: 11 018
Не е много нормално, но е възможно Simple Smile
На мен ми е по-интересно колко кг се свалят при раждане - някои казват 3, други 7  newsm78

# 41
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 557
Не е много нормално, но е възможно Simple Smile
На мен ми е по-интересно колко кг се свалят при раждане - някои казват 3, други 7  newsm78

От 30 качени в болницата свалих 10,за 8 дни.Божа се роди 3.150 Peace.

# 42
  • Мнения: 7 186
Лъже - З кг., невъзможно!
 


Че защо и е да лъже? Rolling Eyes
Някои жени, които имат кг в излишък дори отслабват по време на бременност. Това не означава, че бебето не расте или плацентата, водите и т.н. не натежават. Те натежават за сметка на изгубените кг.

# 43
  • Мнения: 3 500
Една акушерка - приятелка каза, че по-пълните жени трябва да качат по-малко килограми.Например тя самата е около 80 и казва - аз имам право да кача най-много до 6.
А да не говорим, че е възможно да отслабне да речем с 4-5 в началото и после като качи например 8 да си прави равносметка, че е качила само три. Аз например до 4 месец бях свалила около 3-4 кг.

# 44
  • Мнения: 11 018
Една акушерка - приятелка каза, че по-пълните жени трябва да качат по-малко килограми.

Щом качваме повече, значи сме слабички  Sunglasses Laughing

# 45
  • Мнения: 2 381
Да, ако е с наднормено тегло.
А и не виждам смисъл няой да си измисля Tired

# 46
  • Русе
  • Мнения: 170
Възможно е . И дори не е задължително да си с наднормено тегло. Аз поддържам тегло 60кг при ръст 173см от десетина години . С първата си бременност качих  3.5кг, с втората 5 кг. И двете ми момиченца се родиха 3.450кг- 51 см. Единствената разлика между двете бременности бе , че при първата бременност, първите 4 месеца ми се гадеше и бях свалила 2 кг. Вторият път не  Peace. Коремчетата ми бяха малки и до седмия месец колегите не разбраха, че съм бременна.

# 47
  • Мнения: 6 164
Лъже - З кг., невъзможно!
 


Че защо и е да лъже? Rolling Eyes
Някои жени, които имат кг в излишък дори отслабват по време на бременност. Това не означава, че бебето не расте или плацентата, водите и т.н. не натежават. Те натежават за сметка на изгубените кг.


Тези дето не вярват, да не мислите, че са изчели тея 3 страници с всичките им аргументи! Crossing Arms

# 48
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
АБСОЛютно възможно е!!! Забелязва се рядко. Типично е за по- пълни жени, те е възможно и нищо да не наддадат . Аз вярвам.  Crossing Arms

# 49
  • Мнения: X
И то какво се оказа, че тия дето сме качили над 20 сме изключение  Shocked И сега ще си дам тиквен медал за заслуги защото от 22, успях да сваля 20. Тия дето са качили до 5 хич да не ми се хвалят как били отслабнали след бременността  hahaha Joy

А при следващата, ако мина 5кг. направо се самоубивам да не се мъча с това огромно туловище  Naughty

# 50
  • Мнения: 11 018
На мен пък ми е странна тази зависимост - дебелите не дебелеят, а слабите да. Какво общо имат стартовите ти кг с натрупаните?

# 51
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 715


абсурд! приятелката ти лъже като куца хлебарка Mr. Green всяко едно момиче тук във форума ще ти каже , че това е немислимо.
    tooth 

# 52
  • Мнения: 7 640
не е невъзможно-зависи дали е свалила първите месеци заради повръщане например. Имам позната, която качи 5 кг спрямо първоначалното си тегло, но до 5 мес драйфаше нон-стоп и не ядеше- беше минус 5-6 кг.

# 53
  • София
  • Мнения: 4 423
Аз качих 5 кг. за цялата бременост и свалих 8кг. още в болницата, сега съм с 6кг. под теглото с което заременях - нека някой ми каже че е невъзможно!

# 54
  • Мнения: 14 133
Абсолютно е възможно.Има жени,които свалят от собственото си тегло по време на бременността, а бебетата се раждат с нормално тегло и така качват само по2-3кг. Имам позната, която и при двете бременности стана кожа и кости.Не че не се  е хранила, но ужасно много слабееше, а пък децата се родиха нормално.
Peace

# 55
  • Мнения: 7 914
Вярвам, не вярвам... дано и на мен да ми се случи (  Praynig) Mr. Green

# 56
  • Мнения: 1 104
На мен ми се вижда много малко, но не знам дали трябва да го отрека на 100%. Имах приятелка, който качи само 6 кг, но гладуваше страшно много като беше бременна. Искам и аз да кача толкова малко и в болницата да сваля много....

# 57
  • Мнения: 9 990
Категорично е възможно, разбира се...
Ето-имам доста приятелки, които раждаха с тегло, по-ниско даже от това, на което забременяха.Последният случай-първите 4 месеца свали 25 кила от гадене и повръщане и до края качи общо 5-значи-влезна да ражда с 20 килограма по-лека от както забременя, със самото раждане паднаха и тези 5...така че.... Hug

# 58
  • Мнения: 1 866
Възможно е  Peace особено, ако е била с наднормено тегло  Wink

 Peace

# 59
  • Мнения: 2 631
Една приятелка качи само 7кг. като беше бременна, и то ги качи чак след седмия месец, ама 3 ми се виждат малко.  Shocked

# 60
  • Мнения: 270
и аз имам позната,която качи-- 4кг,но тя свали 7кг.първите 3 месеца

# 61
  • София
  • Мнения: 969
Здравейте и от мен.
ама вие нищо ли не сте чели за това кое колко тежи докато сте бременна. Разбира се, че е невъзможно да се качат само 3 кг. Бебето тогава колко е родено 500гр?? Simple Smile Освен, ако смятането става като се извадят допълнителните кг и се сложи само лично натрупаното тегло. Иначе другото е смешна работа.
ето ви една таблица горе долу кое колко тежи - сами си направете сметките
Може да варира +/- 2 кг но не повече

Бебето – 3.33 кг
Плацентата – 0.66 кг
Околоплодната течност – 0.66 кг
Матката – 0.9 кг
Гърдите – 0.44 кг
Кръвта и другите телесни течности – 2.66 кг
Запасите от мастна тъкан – 3.3 кг
Общо – 12 кг

# 62
  • Мнения: 3 069
С 1-я син качих 27 килограма, с 2-я само 7 , а с най-малкия 21.
Мисля, че е възможно.В отчетната ни тема имаме мама Буболина която беше качила 5 кг. за цялата бременност и то се виждаше на снимките, че наистина е много слабичка....

# 63
Абе уж всичко е възможно ама на мен хич не ми се вярва - още повече, че е тежала 70-80 кг. преди да забременее - според мен е невъзможно

# 64
  • Мнения: 277
Не прочетох всички други отговори  Embarassed, но по принцип е възможно да си на баланс +3 кг в края на бременността. Особено ако си с наднормено тегло при забременяването, както е с тая мама (70-80 кг!!!). Просто сваляш от своето тегло (мускул, мазнини, костно вещество и т.н.), а си качваш каквото има да се качва през една бременност. Познавам хора, при които беше аналогично, така че...няма невъзможни неща. Все пак не го намирам за здравословно. Не съм много наясно, но съм чела нещо от сорта, че при разграждане не мазнини се отделят кетотела, а нали през бремеността ни следят да не са налични такива в урината т.е. счита се за вредно подобно състояние за плода. Обобщението е, че бременността не е моментът да свалиш излишните кг и подобен баланс не е препоръчителен.  Peace

# 65
  • Мнения: 1 910
Абсолютно възможно е.
В началото ядях по- малко, движех се много повече.... после качих килограми. Но погледнато общо накрая на бременността тежах 3 килограма повече от преди да забременея.

...Изследванията ми си бяха отлични за инфо на IvelinaM.  Wink

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 13:01 от 7of9

# 66
  • Мнения: 4 406
и аз имам позната,която качи-- 4кг,но тя свали 7кг.първите 3 месеца
явно това е причината... онази приятелка американка е казала половината истина- свалила е в началото от бременността( може би даже само от повръщане) и после е наддавала

# 67
  • София
  • Мнения: 4 423
абе който иска да вярва и аз не мога да повярвам, че някой качват по 30кг, но е факт, защо аз да не съм качила само 5, и не съм била с наднормено тегло когато съм забременяла. Crossing Arms

# 68
  • Мнения: 15 619
Тия да ги приказва на някой друг. Ха-ха-ха. Само три кила!
Че то забременяването тогава трябва да го препоръчват вместо диета за отслабване, бе!

# 69
  • София
  • Мнения: 4 423
Тия да ги приказва на някой друг. Ха-ха-ха. Само три кила!
Че то забременяването тогава трябва да го препоръчват вместо диета за отслабване, бе!
При някой от нас така действа, защо се учудваш?

# 70
  • Мнения: 3 456
Моята братовчедка постоянно слабееше като беше бременна, два пъти я вземаха в болница да я наблюдават-накрая всичко мина О.К

# 71
  • Мнения: 1 428
Да!Възможно е.Аз качих 8,но една моя приятелка чачи 4 кг и като излезе от родилното беше с 2 кг.по-слаба от преди да забременее.Бремеността се отразява различно на всяка жена.

# 72
  • Мнения: 8 505
Възможно е.Най-често се случва при много слаби или много пълни жени.

# 73
  • Мнения: 4 192
Братовчедка ми повръщаше до края на бремеността си. А и почти не ядеше. Ако и тя е като нея е напълно възможно. Мога да ти покажа снимките от изписването на братовчедка ми - изобщо не й личи, че е била бременна.

# 74
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Не вярвам  Stop Освен ако не е повръщала през цялата си бременност. А причините една жена да лъже за подобно нещо са съвсем ясни- всичко е суета  Grinning
Знам, че всичко е индивидуално, но само матката в края на бременността наближава килограм... И едно нормално бебе около 3... А цици?! А плацента и води?!

# 75
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Може  да е вярно, но за мен не е нормално.......също както не е нормално да качиш и 35, колкото бях качила аз.......искам да кажа, че не го смятам за полезно .......и дори ми се струва рисковано

# 76
  • София
  • Мнения: 4 423
Не вярвам  Stop Освен ако не е повръщала през цялата си бременност. А причините една жена да лъже за подобно нещо са съвсем ясни- всичко е суета  Grinning
Знам, че всичко е индивидуално, но само матката в края на бременността наближава килограм... И едно нормално бебе около 3... А цици?! А плацента и води?!


Само ще ти отговоря що се отнася до мен - първо, видяха ме много хора от форума и то в 9 месец, те ще потвърдят, не е суета защото толкова си качих просто, не съм повърнала нито един път през цялата бременост и циците не ми пораснаха и сантиметър повче - както преди съм си, без стрии, без увиснали цици _ няма от какво да увиснат, не са се уголемявали.

# 77
  • Мнения: 1 733
Аз пък мисля, че може да е вярно. Все пак тя не била слаба като фиданка, даже напротив! Знам и други такива случаи, всички при по-пълни жени.

# 78
  • Мнения: 197
ами аз забременях на 62, до края на 4-и месец стигнах до 54, после два месеца ги задържах, в 8 и 9-и качвах по 2 кг на месец. Като се прибрах от родилното бях 49. Всичко това с много повръщане и малък престой в болницата. Добре , че бебо е жив и здрав

# 79
според мен няма как да стане, освен ако бебето не се роди килограм и половина (да не дава Господ) Praynig
5-6 как да е, ама само 3, изобщо не го вярвам! Stop

# 80
  • Мнения: 8 917
Нееееее Laughing Naughty
А може кантарът да не е бил верен и всъщност да е качила само 2 Thinking Joy

# 81
  • Мнения: 9 990
На мен  пък ми е странно как не разбирате, че може да се свали, а не да се качи през една бременност hahahaЯвно женска завист как може някоя да не надебелее... ooooh!

# 82
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 485
Само ще ти отговоря що се отнася до мен - първо, видяха ме много хора от форума и то в 9 месец, те ще потвърдят, не е суета защото толкова си качих просто, не съм повърнала нито един път през цялата бременост и циците не ми пораснаха и сантиметър повче - както преди съм си, без стрии, без увиснали цици _ няма от какво да увиснат, не са се уголемявали.

Буболински, само мога да ти завиждам  Hug

# 83
  • Мнения: 2 768
........... не е суета защото толкова си качих просто, не съм повърнала нито един път през цялата бременост и циците не ми пораснаха и сантиметър повче - както преди съм си, без стрии, без увиснали цици _ няма от какво да увиснат, не са се уголемявали.

Буболина, да не сме нещо рода? Mr. Green Аз по същият начин - не повръщах, бюста ми не мръдна (дори и като кърмех) и стрии нямах. Качих последната бременност 8, но преди да родя бях свалила 1,5кг. Равносметката - 6,5кг.....

Последна редакция: чт, 09 ное 2006, 18:53 от eta

# 84
  • Мнения: 3 089
абсолютно е възможно.
една наша много известна съфорумка отслабна 7 кила в началото на бременността си, след което качи 8, т.е. общият ефект е +1.
лично аз с първата си бременност първо отслабнах 3 кила, после качих 9.5 и излязох от болницата с 3 кила по-слаба от периода преди да забременея. което, обаче, не значи, че съм била със същата фигура и без корем.
а сега, с втората си бременност, отслабнах -4.5 кила и тъкмо върнах 1 от тях.
всичко е възможно  Peace

пс - совен това не съм съгласна, че 70 кила са наднормано тегло. аз съм 70 и съм си таман. моля-моля

# 85
  • Мнения: 765
Не е изключение.
Абсолютно и вярвам на твоята приятелка имам цели две, едната забременя 46 стигна до 50, другата не помня точно колко , но от болницата излезе с 3кг, по-слаба #Crazy от преди да забременее
И аз имам приятелка ка4ила само 5 кг по време на бременността си , виждах я с о4ите си в 7мият месец беШе само 3 кг отгоре . Невероятно , но факт .

# 86
  • Мнения: 270
Напълно е възможно. Аз качих само 7 кг. и родих бебе 3 235 гр. Някои майки губят собствено тегло по време на бременността, а голямо значение има и начина на хранене. За мен е ужасно, ако е качила 30 кг Shocked.

# 87
  • София
  • Мнения: 6 370
възможно е - има такива случаи, макар и редки. ако жената отслабне много в началото на бременността, например.
моята джипи е била даже по-слаба в 9-тия месец, отколкото преди да забременее.

аз лично качих само 7 кг и след раждането веднага свалих 10.

# 88
Майка ми и при 2те си бременности е ка4вала по 5 кг. При начални 50. Обиколката на бедрата и е намалявала с 2 см. Аз и сестра ми качихме по 40. Embarassed

# 89
  • Мнения: 657
 Аз вярвам,защото моята леля(на 40г е сега),по време на бременността си с братовчедка ми качи само 1кг.Първите месеци и е било много зле и почти нищо не е хапвала и след това не е имала апетит.Забременяла е на 57,а малко преди да я роди беше 58кг.За сметка на това  има страхотни проблеми със зъби има дископатия и още куп болежки

# 90
# 91
  • Мнения: 28
Аз също съм от тези мами които не са наддали повече от 5кг. през бременноста(имам две деца) Simple SmileОтначало си мислех,че нещо в мен не е наред Rolling Eyesкато гледах мамите с големите тумбаци...а аз слаба,слаба...мале.Когато забременях с първото бях 49кг. и едвам ги направих 54кг.при положение,че бебето се роди 3кг.При второто пак така...и все още немога да кача някое кило.Сега съм 51кг и нъц отгоре.Може да ви се стори ненормално #Crazyно смъквам кг.за един ден.Повярвайте ми ям понякога като за световно...правя обратното на диетите(но няма никакъв ефект) Rolling Eyes

# 92
  • Мнения: 437
Колкото и да не ни се вярва - възможно е. Имам позната, която качи само 5 кг. А въпросната жена, която е качила само 3 си е имала и малко излишни килограми, така че е възможно.

# 93
  • Пловдив
  • Мнения: 1 168
Майка ми която няма 40кг беше качила с братчето ми точно 4.5кг.Той се роди 3.0кг

# 94
  • Мнения: 1 878
Не знам дали е възможно, но определено звучи нездравословно за плода  Thinking

# 95
  • на брега на Дунав
  • Мнения: 1 571
Според мен е възможо. Имам позната, която много се горедее, че е качила само 5 килограма със двете си бременности. Ама пропуска факта, че това не е съвсем така щото тя много повръщаше и смъкна по около 5 килограма в началото та после ги наваксва и кача още 5 отгоре. Накрая сметките излизат май общо 10 килограма въпреки, че само 5 са над обиновенното й тегло. Та в този смисъл ако и тая твоя приятелка е била така  newsm78.

# 96
  • Мнения: 5 026
Всичко е възможно! Защо й е да лъже-все пак нали сте близки? 

# 97
  • Мнения: 595
възможно е - аз качих 5 и свалих 6 със раждането - що да не е възможно

# 98
  • Мнения: 9 990
Не знам дали е възможно, но определено звучи нездравословно за плода  Thinking

Ай стига бе...незрдавословно е да се качи над 20 кила и да си като плондир... ooooh!Вдига се и кръвно, което не е добре за плода...
Приятелка свали докато беше бременна, ок е И тя И бебето, чувства се прекрасно, че не тресе и не виси отвсякъде...

# 99
  • Мнения: 5 362
Ееей,от къде я изровихте тази стара тема?!?
Викам си нова такава ли има,а тя старата!

# 100
  • Мнения: 9 990
И аз така...ама си рекох-дай пак да си кажа.... Laughing

# 101
  • София
  • Мнения: 2 968
Според мен няма как това да е факт. Може да е факт само в главата й или хък в счупения кантар. Да беше казала 7-8-9, тогава със сигурност аз щях да вярвам, ама при това положение....

# 102
  • Мнения: 9 990
Герберче, да ти пратя снимки на приятелката-преди да забременее и бременна?Колко по-слаба е, а с коремче...Има и потребителки от форума, които са се виждали по сбирки и ясно личи, че макар и бременни, не са качили и 3-4-5 килца...Факти са това, не измислици...

# 103
  • Пловдив
  • Мнения: 512
Възмозно  при жени с наднормено тегло

# 104
  • Мнения: 2 529
Възможно е  Peace особено, ако е била с наднормено тегло  Wink

Така е.

Именно при наднорменото тегло се случва така. Моята гинеколожка има пациентка свалила килограми през бременността, но все пак тя е 90 кг...
Иначе моя позната, която е много слаба по принцип качи 5 кг, но и майка й е била така и с двете си бременностти - при тях се дължи на бърз метаболизъм и някакви генетични особености.

Като цяло въобще не ме интересува другите колко качват или свалят, гледам да се съобразявам с моя си организъм и много внимавам  Peace

# 105
  • София
  • Мнения: 1 877
Това е често срещано при пълните жени - в началото свалят килограми от наднорменото си тегло. Аз знам за случаи, в които през първите 3-4 месеца жената е свалила 7 кг. Така е съвсем нормално в края да е само +3!!!

По същата логика има много слаби жени, които качват над 20 кг.

# 106
  • София
  • Мнения: 2 227
Аз пък влезнах да раждам на килограмите, на които забременях  Twisted Evil   smile3534 Twisted Evil Ха сега де? Нищо страно и чудно, просто до 4-ти месец бях свалила 10, които си върнах до 9-ти месец и така си родих с кг., с които забременях.

# 107
  • Мнения: 139
и в крайна сметка не е ли по-важно, как изглеждаш след раждането, т.е. колко бързо се възстановяваш.
това, че една 80кг жена е качила 3 кг по време на беременност не я прави да изглежда по-добре, след като роди Simple Smile.
всичко е до организъм и както казват в едно предаване на една от националните ни телевизии:
'НЯМА НЕВЪЗМОЖНИ НЕЩА!'

# 108
  • на пистата
  • Мнения: 5 861
ами то е много близо до акъла,щом свалят по 10 кг и после качват по 3кг ами за мен значи са качили 13кг.има невъзможни неща,да се върнеш там от където си дошъл или да си обуеш панталона на обратно.

# 109
  • София
  • Мнения: 2 227
щом свалят по 10 кг и после качват по 3кг ами за мен значи са качили 13кг.

Мда, правилно.

# 110
  • София
  • Мнения: 44 229
за 5 кг съм чувала, но 3.....като си помислиш само бебето тежи около 3 кг, кръвта ти се овеличава с литър, водите и плацентата също са си 1-2 кила отгоре....дори гърдите да не й натежът и да не натрупа грам сланина...3 кила е абсурд за мен...може да не е била наясно от колко кг е стартирала точно и ако се е  мерила за първи път да кажем в 3-тия месец например...ама знам ли...

# 111
  • Мнения: 2 648
Не ми се вярва...
Пък и не е важно колко ще качиш докато си бременна,а дали ще ги свалиш като родиш.Щото аз така и не успях #2gunfire

# 112
  • София
  • Мнения: 1 775
Според мен зависи от стартовите килограми. По принцип не е невъзможно. А при мен, като само бебето беше 5300  hahaha newsm78 А иначе наддадох 13 кг.

# 113
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 371
Аз си мисля,че се дължи на наднормено тегло и може би ако в един период от време е върнала малко килограми и така.все пак не всички дебелеят доста.Строго индивидуално е според мен> newsm78

# 114
  • Мнения: 144
Ами аз също съм чувала за жена, която слабеела по време на бременността и само в края качила около 3 кг., а след като родила била по-слаба от преди да забременее, но ставаше въпрос за МНОГО проблемна бременност.

# 115
  • Мнения: 3 360
Странна работа-хич не ми се вярва Thinking

Общи условия

Активация на акаунт