◯‍◯‍◯‍◯‍◯ * XXIV ЗОИ - Пекин' 2022 (04.02 - 20.02) * - Светът е олимпиада 🥇 🥈 🥉

  • 25 390
  • 489
  •   1
Отговори
# 45
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Хубави костюми бяха, италианците са ни копирали Smiley

Уфф, аз ли съм тъп ама не можах да разбера посланието с пролетта. Каква пролет?
В Китай е така, почва пролет. И са 24-ти Зимни Олимпийски.

# 46
  • София
  • Мнения: 27 142
Харесаха ми костюмите на нашата делегация.
Успех на нашите спортисти!

Малко ми е постна церемонията, макар да имаше някои попадения.

Много фигуристи бяха като знаменосци.

Айде да почват състезанията вече.

# 47
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Е имаше технически и визуално ефектни неща. Наблягат на компютърните графики, макар и доста казионно на моменти. Особено сега детския хор и тия рецитиращи си е толкова очарователно пионерско 🤣

# 48
  • Мнения: 4 976
Малко постна церемония, но ми хареса общо взето откриването. Успех на нашите. Казаха първо, че ще имаме 16 спортисти, но в последствие се оказа, че ще са 15 и един няма да пътува заради ковид.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 16:48 от daisy12

# 49
  • София
  • Мнения: 27 142
Снежинките, които образуваха голямата снежинка беше много ефектен сегмент, но не се получи с огъня. Дано тази стерилност поднесена като иновативност не се превърне в традиция... Аз си държа на старата класика, човек да запали огъня/жертвеника, а и тази малка факла съвсем се изгуби сред тази голяма снежинка. Мне, не е моето това.

Иначе преди това ми хареса сегмента как скиори ли бяха или кънкьори, но изчистиха снега и леда, за да се покаже мотото на олимпизма. А тук Найден Боричев леко се изложи като каза, че ''Заедно'' са го добавили китайците. Мне, Найдене, добавиха го от МОК и то само преди година в Токио на лятната олимпиада.
'По-високо, по-бързо, по-силно, заедно' Това заедно е от лятната олимпиада в Токио и е новото мото на МОК и олимпийското движение.

Не знам защо така ги нямаше Асен Спиридонов и Боряна Тончева. Бях си свикнал с тях двамата и им се получаваше чудесно. Георги Филипов определено не се справи. Найден Боричев беше Ок, но не е ерудита Спиридонов.
По-късно докато работя ще пусна на фон и записа от БНТ, където изненади сигурно няма и коментират Цвети Абрашева и Евгени Николов...

# 50
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
Тази Цветелина Абрашева не спря да прекъсва Евгени. И на миналата олимпиада ми направи впечатление.

# 51
  • Мнения: 4 976
Тази Цветелина Абрашева не спря да прекъсва Евгени. И на миналата олимпиада ми направи впечатление.
Прекъсва и често прави лапсуси.

# 52
  • София
  • Мнения: 11 977
БНТ загуби много от липсата на Камен Алипиев - Кедъра.
Поне по радио мога да го слушам.

# 53
  • Мнения: 4 075
Успях да хвана само края на церемонията и огъня. Голямо разочарование за мен, като закачиха факлата, до последно чаках нещо голямо да лумне.
По-късно ще изгледам цялото откриване.

П. С. Знаменосецът на Американска Самоа е номер едно! JoyJoyJoy

# 54
  • Мнения: 4 976
Успях да хвана само края на церемонията и огъня. Голямо разочарование за мен, като закачиха факлата, до последно чаках нещо голямо да лумне.
По-късно ще изгледам цялото откриване.

П. С. Знаменосецът на Американска Самоа е номер едно! JoyJoyJoy
Да, направо ме втресе като го видях в този костюм. Геройство си е това. Grinning

# 55
  • Далечният изток
  • Мнения: 14 816
И се беше намазал с нещо мазно, лъщеше... Simple Smile

# 56
  • онче бонче бонбонче
  • Мнения: 15 964
Nature Snowman
П. С. Знаменосецът на Американска Самоа е номер едно! JoyJoyJoy
Чудя се с какво го бяха лакирали, температурата там беше няколко градуса под нулата Nature Snowman Въобще всички от тропическите държави дето ходят на Зимна олимпиада са герои Trophy

Сега гледам фигурното, канадците какви са шаренички като на карнавала в Рио. Иначе скучно, еднаквичко. Мисля да погледна кърлинга, там е такава медитация 😁

# 57
  • Сан Хосе, Калифорния, САЩ
  • Мнения: 179
добре че не гледам бнт; гледам си тук в Америка NBC Sports и каналите на NBC

# 58
  • София
  • Мнения: 3 765
Церемонията беше постна, но на мен ми хареса. Началото беше много красиво. Понякога откриваниятя ми идват малко по-дълго от необходимото. Тъжно ми беше, че няма публика - същото беше и на летните игри.
Стадионът отгоре беше осветен wowwww красота, а музиката която бяха избрали за парада на нациите много ми хареса.
Чудех се как не им отмаляха ръцете на теи мацки, които носеха звездите.
Всички официални лица, които посреща а делегациите бяха навлечени с по 100 якета, шапки и ръкавици.
Нашите бяха хубаво облечени. Желая им много, мноооооого успехи, но дори да не вземат отличия, важното е, че са там.
Канадците бяха като сумо-борци, така бяха облечени. Направи ми впечатление, че са с по две маски. Сигурно е пълен кошмар да тренираш 4 години и да те хване Ковид и всичко да отиде в кофата. После видях, че много от делегациите носят по две маски
Латвийският знаменосец хокеист с удоволствие бих го поканила на среща 🙄😍
Знаменосците на Казахстан бяха интересно облечени.
Възхитих се на знаменосеца на Американска Самоа. Сериозна работа 😀😀😀
Учудих се, че Чехия има толкова голяма делегация, но пък всички, които имах отбори по хокей са така.
Не разбрах защо италианците бяха с дъждобрани 🙄
Частта със снежинките беше прекрасна и след това изписването на мотото.
Малките китайчета, пеещи на гръцки, бяха очарователени.
Малко слабо ми се видя огъня в снежинката, но...
Като цяло церемонията беше интересна и вълнуваща за мен.
А сега да гледаме 😀

# 59
  • София
  • Мнения: 27 142
Ако случайно гледате дневната програма от gong.bg, да знаете, че не е коректна с началния час за България. И тъй като никъде у нас няма програма реших да правя такава ден за ден, като часовете ще са в Бг време.

* Там където слагам медал значи, че дисциплината ще излъчи медалисти, т.е. ще имаме финал.


Ден първи (05.02.2022)

03:05 / 08:05 / 14:05 Кърлинг смесени отбори (три сесии)
04:45 Сноуборд: жени слопстайл квалификация 1
05:47 Сноуборд: жени слопстайл квалификация 2
06:10 Хокей на лед жени: Канада - Финландия
08:20 Ски скокове: мъже малка шанца квалификация
09:45 Ски бягане - Скиатлон жени 🏅
10:30 Бързо пързаляне с кънки - жени 3000 м. 🏅
10:40 Хокей на лед жени: Япония - Дания / Чехия - Швеция
11:00 Биатлон - смесена щафета 🏅
12:00 Ски свободни дисциплини - бабуни мъже - квалификация 2
12:45 Ски скокове - жени малка шанца 1 рунд
13:00 Шорттрек - жени серии 500 м.
13:10 Спортни шейни - мъже сингъл рън 1
13:30 Ски свободни дисциплини - бабуни мъже - финал рън 1
13:35 Ски скокове - жени малка шанца 2 рунд 🏅
13:38 Шорттрек - мъже 1000 м. серии
14:05 Ски свободни дисциплини - бабуни мъже - финал 2
14:23 Шорттрек - смесени шафети 1/4 финали
14:35 Ски свободни дисциплини - бабуни мъже - финал 3 🏅
14:50 Спортни шейни - мъже сингъл рън 2
14:53 Шорттрек - смесени щафети 1/2 финали
15:10 Хокей на лед жени: САЩ - Русия
15:26 Шорттрек - смесени щафети Финал 🏅

Общи условия

Активация на акаунт