◯‍◯‍◯‍◯‍◯ * XXIV ЗОИ - Пекин' 2022 (04.02 - 20.02) * - Светът е олимпиада 🥇 🥈 🥉

  • 25 381
  • 489
  •   1
Отговори
# 30
  • Сан Хосе, Калифорния, САЩ
  • Мнения: 179
глас за фигурното пързаляне и където има Американско участие

# 31
  • София
  • Мнения: 27 138
Основното мнение на 1 стр. е ъпгрейднато, като е добавена всичката липсваща информация отпреди 3 седмици.

Откриването е утре от 14:00 ч.

Кърлинга вече започна, така интересните и динамични смесени двойки. Simple Smile

# 32
  • София
  • Мнения: 3 765
Мерси, Дяволче. Ще почна да гледам кърлинга, но днес има и спускане - жени, което не е от Олимпиадата, но пък е много красиво

# 33
  • София
  • Мнения: 11 977
В момента по Евроспорт 1 дават женски хокей.

# 34
  • Козлодуй
  • Мнения: 5 262
Diavolo, благодаря за информацията в друга тема кога свършва Олимпиадата Simple Smile Благодаря за темата - много информация си синтезирал с удоволствие изчетох всичко и едвам намерих темата защото я търсех в раздел телевизия, а не спортни фенове Simple Smile
Фен съм на фигурното пързаляне разбира се но там оценките са малко субективни затова харесвам и ските и биатлона обаче какво направих че в анкетата не гласувах за биатлона не разбрах. До колко отговора имам право в анкетата? Simple Smile

# 35
  • София
  • Мнения: 27 138
4 гласа. Може да си изтриш това което за което си гласувала и да го направиш отново.
Сега върви кърлинга. Доста изненади имаше от началото на турнира.

Големите фаворити при смесените двойки са шотландците (но понеже сме на олимпиада са под шапката на Великобритания), канадците и шведите.

# 36
  • Сан Хосе, Калифорния, САЩ
  • Мнения: 179
дяволче страхотна тема евала много хубави ги правиш

# 37
  • София
  • Мнения: 27 138
Тази нощ в 02:30 ч. има кърлинг, а от 04:30 ч. започва любимото фигурно пързаляне с доста спорната отборна надпревара. Очаквам най-добрите да се пазят, ама да видим... Нарочно не гледам стартовия списък, за да ми е интересно. И дано да коментира Найден Боричев.

Съвсем накратко какво да очаквате в спортовете, които от години си следя редовно:


Фигурно пързаляне:

Най-красивия зимен спорт ще е крайно интересен.

При мъжете големия фаворит е Нейтън Чен, който след краха на предната олимпиада е на практика непобедим и единствения световен рекорд, който не държи е този за кратката програма, където рекордьор е Юзуру. На Чен му липсва единствено златото от олимпийски игри.
От друга страна, Ханю ще се пробва за безпрецедентен хеттрик от олмпийски титли, което ще го увековечи. И дано видим фамозния четворен аксел на Юузуру, успешно приземен, което ще отвори нова страница в този спорт!

При жените истинско чудо трябва да стане за да нямаме, 1/2/3 за Русия, като големия фаворит е поредното нови чудо, Камила Валиева. Тук интересното ще е ако Александра Трусова направи безгрешна волна програма (обаче тя не е имала никога такава), защото тя е по-амбициозна и от тази на Чен и Ханю.

При спортните двойки се чака люта битка между Китай и Русия и по-точно между Суй/Хан и Мишина/Галямов, като руснаците са леки фаворити, но аз ще стискам палци на китайците, на които само пустия златен медал им липсва.

Танците на лед са най-предрешеното и ясно състезание. Там всички чакаме/т златото на легендарните вече Габриела Пападакис и Гийом Сисерон, които са недосегаеми от останалите двойки. На французите също липсва единствено златния олимпийски медал.
Второто място за Синицина/Кацалапов също е на над 90% ясно и остава лютата битка за бронза...


Кърлинг

при мъжете, Швеция или Канада, а може би Великобритания?
Аз се надявам обаче моя любимец, великия Никлас Един най-накрая да вземе така изплъзващото му се злато!

при жените ще е трудно за прогнози
Великобритания, Канада, Швеция, Швейцария...


Ски бягане

Това е абсолютната класика!
Най-любимия ми зимен спорт. Това е еквивалента на леката атлетика от летните олимпийски игри.
Общо взето всичко започва със ски бягането в Норвегия... Така гласи старата легенда. Simple Smile

Тук ще е люта битка между двамата набори и тотални доминатори през последните години, Йоханес Клаебо (и мой голям любимец) и Александър Болшунов. Всичко освен злато за Клаебо в спринта ще е равносилено не земетръс от калибъра на 8.0 по скалата на Рихтер. В дистанционните бягания ще е далеч по-оспорвано.
Големите класики ще са щафетите и лютата битка между Норвегия и Русия.

При жените се очаква мачкане от Терезе Йохауг. Джобното динамо заряза целия сезон в световната купа само и само да е на 100% за олимпиадата.
Олимпийските игри са голямата мъка за иначе великата Йохауг. Терезе има само 1 злато от олимпийски игри, което на фона осемте на кралица Марит Бьорген бледнее. За това се очакват поне 3 златни медал от нея. Но да видим дали няма да има провал... А и какво мисли самата Бьорген, която сензационно се завръща в Пекин!

В ск бягането се чакат много златни медали за Норвегия и тук се очаква викингите да нанесат тежкия си удар по конкуренцията в борбата за медалите.


Биатлон

Нашия зимен спорт. Или както би казал Пената, волейбола на зимните Grinning

Отново, за пореден път основната част от нашата делегация е свързана с този толкова обиан у нас зимен спорт.
Биталона е отроче на Ски бягането и пак е измислен от норвежците. Също ми е много любим спорт, но след ски бягането.

Тук ще е много оспорвано.

Доминатора при мъжете, Йоханес Тингес Бьо прави най-слабия си сезон от времето на Мартен Фуркад насам (именно Бьо пенсионира преждевременно големия французин), но според мен и той като Йохауг се пазеше именно за Пекин. Бьо има всичко, но му куцат индивидуалните златни медали от най-големия спортен форум. Така че всичко освен поне 2 златни медала за него ще е пореден провал. Но със сигурност през Бьо има много въпросителни, защото стрелбата му този сеозон е под всякаква критика. А в биатлона без стрелба не може.
Аз очавам всичко. От 3 или 4 златни медала за Бьо, до това Норвегия да преживее истински кошмар и провал.
Големи фаворити също така са Куентин Филон Майе от Франция, Себастиан Самуелсон от Швеция и Стурла Холм Лагрейд от Норвегия.

При жените, Марте Олсбу от Норвегия е истински доминатор за СК този сезон, но това никога не вещае добри новини на големия форум...
Очаква се много от Олсбу, но аз очаквам избухване от много талантливата Елвира Йоберг от Швеция. Внимание и към Дзнара Алимбекова, Тирил Екоф, Лиса Тереса Хаузер, Хана Йоберг (по-голямата сестра на Елвира) и Доротея Вирер.


Ски скокове

Един от най-любимите ми спортове.
Тук се очертава здрава битка между моя любимец Ройо Кобаяши (най-добрия ски скача за последните три години и пресен вече двукратен победител от четирите шанци), немската кубинка, Карл Гайгер и норвежците. Но Кобаяши е отявлен фаворит за мен. Усещам, че ще направи златен дубъл (малка и голяма шанца).


Ски алпийски дисциплини

При жените ще е крайно интересно, особено след като София Годжа е здрава и ще участва на олимпиадата след като през последните 3 седмици на два пъти падна зверски...
Тук любимка ми е Петра Влъхова и искам злато от нея в слалома. И от там бонус още нещо, я ГС, я комбинацията.
Искам и злато за Александър Килде в спускането и супер джито, особено спускането.
Интересно ми е Мика Шифрин и Марко Одермат какво ще сторят.


Северна комбинация

Тук ще е адски любопитно какво ще се случи с най-големия дминатор измежду всички зимни спортове, викинга, Ярл Магнус Рибер, който почуи всички възможни рекорди в този спорт и на практика е непобедим вече за четвърта година, но това ще му е първата олимпиадата и всички очакват два златни медала от него. Само дето Рибер получи неприятна травма и излезе от форма и в последните няколко състезания губи от големия си конкурент за световната купа този сезон, австриецът Йоханес Лампартер. Така че ако Рибер не вземе нито едно злато ще е огромен провал и разочарование. Другите двама, които ще дебнат за грешка на Лампартер или Рибер са германеца Винсенс Гайгер и ветерена, Йорген Грообак от Норвегия.


Хокей на лед

За съжаление трета поредна олимпиада без професионалистите от НХЛ.
Но свикнахме вече. Въпреки това и по традиция мъжкия хокеен турнир е нещо като черешката на тортата. Ще гледам абсолютнно всички мачове!
Фаворитите са ясни, чакаме началото. Аз съм болен фен на Канада още от дете!

При жените също са ясни нещата, финал САЩ - Канада и там е 50 на 50.

# 38
  • Сан Хосе, Калифорния, САЩ
  • Мнения: 179
@diavolo би ли казал по коя програма е това за да се гледа

# 39
  • София
  • Мнения: 27 138
Евроспорт 1
в момента тече пряко отборното по фигурно пързаляне.
Не знам за кое точно питаш.
Значи олимпиадата в България може да се гледа по Евроспорт 1, Евроспорт 2, Евроспорт Плеър (стрийминг платформа), БНТ 1 и БНТ 3. 🙂



Фигурно пързаляне, Отборна надпревара

мъже/кратка

Първо, жалко за Иван Шмуратко, който е позитивен за ковид-19 и аут от турнира. Не знам докога ще продължава това световно безумие...

Много силно състезание до тук за мъжете. Повече чисти програми, по-малко грешки. Явно фигуристите го раздават малко като на тренировка чисто психологически. Силно се съмнявам, че след 4 дни ще е същото... Дано да греша. Но толкова чисти четворни скокове скоро не е имало...

СБ (най-добри резултати за сезона) за Нейтън Чен и Шома Уно.
И двамата изглеждат перфектни. Нейтън с каква лекота скачаше, плашещо за конкуренцията. За Юузур шансът след 4 дена е Нейтън да сбърка нещо в кратката. Днес Нейтън направи коронния си четворен лудз дори след лека грешка в либелата и труден заход за скока. Смятайте...
Впечатлен съм от Шома. Грасл можеше и по-добре да се представи, но стискаме палци за същинското състезание. Марк Кондратюк с ключово място в тройката. При тях ''ахилесовата пета'' са именно мъжете.
Грешките бяха повече в първата група, но дори и те ми харесаха, включително и Паул Фенц.

Доволен съм от старта на фигурното, дано така да върви по вода. Simple Smile

Класиране след 1-ия елемент от отборната надпревара, мъже/кратка:

1. САЩ 10 точки
2. Япония 9
3. Русия (големите фаворити за златото) 8
4. Грузия 7
5. Италия 6
6. Китай 5
7. Чехия 4
8. Канада 3
9. Германия 2



След танците на лед, лека изненадка
Хъбъл и Донахю са пред Синицина/Кацалапов и разликата между САЩ и Русия е вече 3 точки. А тук трябваше да има съкращаванен на изоставането след мъжете.
Сега обаче излиза тежката артилерия, Мишина/Галямов, за които 1-то място е меко казано задължително.
Докато за Киерим/Фрейзър борбата ще е за топ 5.

след танци на лед/ритмичен танц:

1. САЩ 20 (1+1)
2. Русия 17 (3+2)
3. Италия 14
4. Япония 13
5. Китай 11
6. Грузия 10
6. Канада 10
8. Чехия 9
-
9. Германия 3
10. Украйна 2

Ковид безумията продължават. Нолан Зегер от Германия е хванат с положителен тест и 4 г. труд отива по дяволите, като отиват по дяволите и германските надежди. Така два отбора са прецакани без вина. Украйна и Германия. Кога ще дойде край на това безумие???

А след малко предстои първия голям сблъсък между Суй/Хан и Мишина/Галямов 🙂



след спортните двойки/кратка

УАУ, ако това беше само прелюдия, какво ли ни чака на същинския старт? 😎

Суей/Хан и Мишина/Галямов се захапаха здраво.
И двете двойки подобриха световния рекорд от европейското първенство. Но заради по-високите оценки за компонентите китайците спечелиха с 19 десети от точката. Лошата новина за китайците е, че руснаците са истински машини и на практика непобедими във волната, откъдето ще генерират повече точки и компонентите няма да могат да спасят положението...

Иначе по отношение на конкретното състезание за отборната надпревара, голямо браво на Киерим/Фрейзър и Рику/Руичи. СБ и за двете двойки. Според мен американците с малко завишени оценки, но карай, на олимпиада сме и големите сили си се бутат по дифолт. Пореден провал за защитаващите златото от Реп. Корея, канадците, които като нищо ще изхвърчат от топ 5 и ще пропуснат волната и борбата за медалите.

Така след първия ден от отборната надпревара стана изключително интересно в генералното класиране.

1. САЩ 28 точки (1+1+3)
2. Русия 26 (3+2+2)
3. Китай 21
4. Япония 20
5. Италия 18
6. Канада 16
7. Грузия 15
8. Чехия 12


В неделя са кратките жени и ще се оформи топ 5, които ще продължат бората за медалите.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 09:04 от Diavolo

# 40
  • Мнения: 4 436
Благодаря за темата, Дяволо!
Записвам се с удоволствие! За летните игри проспах темата и си ревях във форума за художествена гимнастика, но тук се включвам. Joy
Биатлона чакам с нетърпение. Моят любимец е Тарей Бьо и се надявам на индивидуален медал за него най-накрая. Обичам много и фигурното пързаляне. Интересен ми е най-вече мъжкия финал. При жените рускините доминират изцяло. При двойките има повече интрига.
От нашите спортисти медали не очаквам, но се надявам да се представят достойно и да имаме някой класирал се в топ 10. Жалко, че Благой Тодев хвана Ковид точно преди Олимпиадата.

# 41
  • София
  • Мнения: 3 765
Сутринта изглежах края на спортните двойки във фигурното, които се състезаваха за отборната надпревара. Не знам защо американците ги бутат толкова. Китайците и руснаците бяха феноменални. Руснаците направо перфектни.

# 42
  • София
  • Мнения: 27 138
Уфф, аз ли съм тъп ама не можах да разбера посланието с пролетта. Каква пролет? Не сме на пролетни игри, а на зимни... А и пролетта е далеч, началото на Февруари сме. Нещо не ми се връзва просто...
И това отброяване от 24 какво точно символизираше? Разсеях се нещо в началото на церемонията, уф.

Иначе е много феерично. В което не съм се и съмнявал... Simple Smile

п.п. Сам се сетих, трябва да символизира 23-те града домакини, а Пекин е 24-ият, само дето не видях нещо свързано с тези домакинства чак сега дават ретроспекция.

Последна редакция: пт, 04 фев 2022, 14:16 от Diavolo

# 43
  • София
  • Мнения: 2 446
Уфф, аз ли съм тъп ама не можах да разбера посланието с пролетта. Каква пролет? Не сме на пролетни игри, а на зимни... А и пролетта е далеч, началото на Февруари сме. Нещо не ми се връзва просто...
И това отброяване от 24 какво точно символизираше? Разсеях се нещо в началото на церемонията, уф.
Лунната Нова Година в Китай се нарича Пролетен фестивал (Spring festival), предполагам затова.

# 44
  • Варна и...духом на Босфора
  • Мнения: 2 448
JoyЕеее,
То верно,че Рафича спечели,и поводи за Наздраве,бол
Ама Испания да дефилира под звуците на "Наздравица" от Травиата...
Хореографа либи операта като мени:joy:

Общи условия

Активация на акаунт